Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 788 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 158 558 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #1141 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Un sim interesant pentru x360, poate intereseaza pe cineva Check out Ferrari Project from the list : AutoGaming There’s Gran Turismo 5, Any Other Good 2009 Racing Games?

  2. #1142 SP
    Member winkus's Avatar
    Mai sunt ceva jocuri free pe live? M-ar interesa sa scot daca as gasi undeva o lista cu ce se gaseste gratis.

  3. #1143 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Ala e cam singuru....

  4. #1144 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Pastilutza View Post
    Ala e cam singuru....
    Sunt mai multe

    Andrei, ai aici lista completă. Dă un CTRL+F și scrie FREE (next, next) că-ți găsește

    Aegis Wing
    TotemBall
    Hexic HD

    ...etc

  5. #1145 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Aegis wing nu mai e in lista, Totem ball e singurul care mai e in lista dar are nevoie de live camera, hexic hd nu mai e in lista, mai era unul, yaris dar ala e us only...

  6. #1146 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Hmm... Eu acum am observat dar este Dash of destruction gratis pe Live
    Hehe, thx, 200/200. Easy achievements

  7. #1147 SP
    Member mishu's Avatar
    Am si eu o intrebare: Cum faci skill,la Halo 3?
    Am cautat pe net,niste raspunsuri dar nu am gasit

  8. #1148 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    trebuie sa joci pe ranked playlists... cel mai repede faci pe LoneWolves

  9. #1149 SP
    Member piratu360's Avatar
    Am o intrebare: cei de la Shopto.net trimit si in Romania? Daca da, cam cat ar costa transportul pt un joc? si cam in cat timp ajunge coletul? multumesc

  10. #1150 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by piratu360 View Post
    Am o intrebare: cei de la Shopto.net trimit si in Romania? Daca da, cam cat ar costa transportul pt un joc? si cam in cat timp ajunge coletul? multumesc
    Shopto trimite si in Romania, in medie dureaza cam 5 zile. In functie de posta, poate ajunge mai devreme sau mai tarziu.
    Legat de transport, in momentul in care faci o comanda o sa-ti apara si costul transportului.

  11. #1151 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by piratu360 View Post
    Am o intrebare: cei de la Shopto.net trimit si in Romania? Daca da, cam cat ar costa transportul pt un joc? si cam in cat timp ajunge coletul? multumesc
    trimit in RO... intre 3 si 4 lire pentru un joc normal... intre 5 si 7 zile si ai suport de urmarire colet

  12. #1152 SP
    Member piratu360's Avatar
    foarte tare, multumesc frumos pt raspuns

  13. #1153 SP
    Junior Member GreenSkin's Avatar

    Unhappy Confuz!

    Buna,

    Sunt un gamer de mult timp (nu zic de cand) si joc de pe PC, de 2 luni vreau sa migrez pe partea de console. Am tot citit si m am documentat si am fost pe cale sa iau un PS2 dar am vazut ce imi ofera un 360. In acest moment sunt foarte confuz. Am sa scriu mai jos viziunea mea despre console in acest moment si doresc sa imi dati niste sfaturi care sa imi ofere un ajutor real in a face o decizie cat mai buna.

    Am vrut sa imi iau un PS2 pentru ca vroiam un inceput lent, placut si lipsit de griji pe partea de console si pentru ca e foarte ieftin, nu trebuie sa schimbi televizorul si are foarte multe jocuri bune mai ales exclusivitatile. Un prieten a zis sa ma documentez despre 360 inainte sa dau banii pe un PS2 si asa am si facut. Dar in acest moment sunt confuz. XB360 e o consola foarte controversata din cauza problemelor de fiabilitate si cum eu vreau sa imi modez consola (adica pierd garantia) aceste probleme ma sperie. Nu vreau sa dau 1000 - 1200 de lei pe o consola care sa ma "lase" in 2 luni si sa nu mai am ce face cu ea, mai bine dau 400 ron pe un PS2 2nd hand si stiu o treaba, daca ma tine 6 luni de banii aia si a facut treaba.


    In acest moment am niste intrebari despre 360 care ma framanta .

    1. Care modare e mai buna pentru un 360? Soft sau hard? Multi oameni sustin ca modarea soft modifica parametrii de functionare a dvdrom-ului si se incalzeste asta ducand si la incalzirea GPU-ului (pozitionat dedesupt) si de aici RROD mai repede. E adevarat?

    2. Cum faci diferenta dintre consolele vechi si cele care sunt modele noi?

    3. Din cate am inteles noile console dispun de un radiator in plus care asigura o racire mai buna a gpu-lui si de asemenea un GPU pe 65 nm care consuma mai putin curent deci se incalzeste mai putin, de asemenea posibilitatea de a instala jocurile pe HDD. Daca consola totusi da RROD se poate reabilita, sau se arunca la cos? Am vazut si towel trick-ul (care mi se pare o porcarie) dar am citit si despre X-clamps fix. Voi ce stiti despre asta ?

    4. Banare pe XBL ? Ce se stie despre acest aspect in cazul consolei modate? Conteaza daca e soft sau hard? Din cate am "gugalit" exista cipuri care se dezactiveaza cand te conectezi pe live (jucand doar jocuri originale evident) si nu iei ban, dar in cazul modarii soft ce se intampla? . Dar am auzit si despre ceva updateuri care detecteaza acele cipuri si iti baneaza consola pe XBL. Stiti ceva despre asta? Voi cum jucati pe live?


    5. De unde ar fii cel mai bine sa imi iau un XB? (click pentru fiecare oferta)

    a. DOMO Bundle frumos si la un pret atractiv, dar e model cu Hdd de 20 Gb. Nu stiu daca e unul din modelele noi ...
    b. GameShop O consula buna, la un pret cam mare fata de concurenta, dar e GameShop nu?
    c. PlayCom: Oferta 1 si Oferta 2: Oferta 1 e la un pret foarte bun iar Oferta 2 e un Bundle cu un pret superb. Partea buna e ca se pot cumpara gata modate si se ofera si garantie. Suna foarte atractiv, pret, modd, garantie. Pareri?


    Astept parerile si sfaturile voastre. Va rog sa argumentati si sa nu postati chestii de genu "PS3 e mai tare" sau "XB e naspa pt ca.." pentru ca astept pareri mai ales din partea celor care detin un Xb360.

    Multumesc anticipat!

  14. #1154 SP

  15. #1155 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Salut.

    Exista posibilitatea sa-mi fac back-up la toate saved games ce le am pe un HDD de X360 pe un usb stick? daca da... cum sa fac? cand dau pe salvarea respectiva copy, xbox-ul nu-mi vede decat HDD-ul de xbox nu si stick-ul. trebuie formatat intr-un format special sau ceva? cum se procedeaza?

    multumesc anticipat.

  16. #1156 SP
    Member piratu360's Avatar
    nu se poate asa ceva, sorry, doar pe un memory card de xbox360

  17. #1157 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Salutare,baieti am o problema...cand dau drumu la consola de cand apare logo cu XBOX 360 incepe sa se miste imaginea,sa tremure..nu a facut pana acuma deloc,la munte cand am fost mam jucat pe un TV mai mik decat un monitor de 17`...credeti ca e de la asta ?aaa...si in joc se misca imaginea
    Stiti cumva ce are ?e de la xbox ?necesti o mica plimbare pe la garantie ?

  18. #1158 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Problems with shaky screen... - Xbox 360 & Xbox Forums din cate am intales aici , e o problema de la consola , sorry....

  19. #1159 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    am dat pe PAL-50 nu se mai misca daca dau pe PAL-60 se misca...inainte nu avea nici pe naiba cu 60

  20. #1160 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    oricum pal 50 nu afecteaza jocuriole normale , dar sar putea sa dea la anumite jocuri arcade eroare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 788 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 158 558 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts