Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 683 of 788 FirstFirst ... 183 583 633 673 681 682 683 684 685 693 733 783 ... LastLast
Results 13,641 to 13,660 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #13641 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Citeste si tu regulamentul forumului, noi nu dam curs acestui tip de discutii. Daca vrei sa vorbesti despre modare, vezi in aria bazar sunt cei care se ocupa cu asa ceva (ex: Donely) si ii intrebi pe ei.

  2. #13642 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    L-a citit de n-a mai putut...a deschis thread separat

  3. #13643 SP
    Junior Member KidGamer's Avatar
    De curiozitate intreb, care e rolul butonului de langa porturile usb de pe fata la versiunea slim ?

  4. #13644 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by KidGamer View Post
    De curiozitate intreb, care e rolul butonului de langa porturile usb de pe fata la versiunea slim ?
    Pentru sincronizarea controller-ului.

  5. #13645 SP
    Junior Member mihai2811's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai2811 View Post
    Salut tuturor !

    Sunt nou pe acest forum pe care il gasesc foarte interesant si util. Am un xbox 360 250gb + kinect de circa 1 luna. La momentul cand mi -am setat xbox-ul nu stiam de acest forum, mi-am facut mai intai un cont cu date de Romania si un al doilea la care, fara sa stiu foarte multe de blocarea pe regiuni, mai mult din instinct din cate mi-aduc aminte, cred ca am introdus ca locatie UK. Mi-am creat al doilea cont dupa ce am vazut ca pe primul sunt foarte putine si slabute jocuri disponibile, cu mici exceptii. Precizez ca nu mi-am setat nici un IP de UK pe niciunul din cele 2 laptopuri pe care le am. Logandu-ma pe al doilea cont, cel cu locatie UK, pagina care se deschide este https://live.xbox.com/en-GB/Home si am reusit cu un cont de paypal, legat de un card de credit CITIBANK, sa cumpar puncte Microsoft, sa ma abonez la xbox live gold, 1 month free trial, si sa cumpar cu puncte, downloadez, instalez si sa joc cateva jocuri care pe primul cont cu locatie Romania nici macar nu sunt vizibile. Precizez ca toate comenzile de cumparare si descarcare le-am dat de pe laptop si nu de pe xbox. Ultimul, Spidey: Web of shadows, 14.99 lire, 5.23 gb, joc foarte nou, decembrie 2012, cumparat cu ms points, s-a descarcat si instalat fara probleme si, de asemenea, merge fara probleme. In schimb, am incercat sa descarc si LEGO Pirates Caribbean dar nu se poate, mesajul care se afiseaza este: "Your purchase cannot be completed at this time. Please try again". Acum, daca alte jocuri cu plata au mers nu inseamna ca merg toate, atat timp cat am reusit sa am gold, sa cumpar puncte, sa le folosesc efectiv punctele ? Unele jocuri sunt blocate pe regiuni si altele nu?
    Multumesc.
    Imi raspunde cineva, va rog?

    Multumesc.

  6. #13646 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Cred ca te-ai ratacit cam mult prin detalii si nu s-a obosit nimeni sa descifreze "scrisoarea"
    Eu unul nu stiu la ce intrebare sa-ti raspund, la treaba cu paypal, la treaba cu regiunile, la locatia contului, la faptul ca te-ai logat numai web...

  7. #13647 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai2811 View Post
    Imi raspunde cineva, va rog?

    Multumesc.
    DA, unele jocuri sunt blocate pe regiuni, altele nu. Este un thread aici cum sa treci de blocarea pe regiuni, da-i un search.

  8. #13648 SP
    Junior Member mihai2811's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    DA, unele jocuri sunt blocate pe regiuni, altele nu. Este un thread aici cum sa treci de blocarea pe regiuni, da-i un search.
    Multumesc. Ok, asta nu imi era clar, daca unele jocuri sunt blocate pe regiuni si altele nu.

  9. #13649 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Good News:

    Hello!

    Thank you for participating in the Xbox LIVE Region Change Pilot program. The pilot has now ended, and the ability to change regions is now open to non-pilot participants.

    If you have not already done so, you may now change the region of your Xbox LIVE account.

    Please read the following support page carefully before migrating your account, as a change in region may affect the capabilities of your account and your ability to access downloaded content: Region Change Xbox | Consequences of Changing Xbox Region - Xbox.com

    To proceed to migrate, click on this link: https://live.xbox.com/AccountMigration.

    The service request that was previously opened with Xbox Customer Support to assist with region change will be closed, but if you encounter any issues, please contact us via Contact Us - Xbox.com and we will be glad to help.


    Best regards,

    Xbox Customer Support

  10. #13650 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Good News:
    Asta inseamna ca avem XBL in Romania? Eu deja m-am mutat si singura diferenta pe care am observat-o e ca in loc de GB la link imi pune RO, atat

  11. #13651 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Probabil inseamna si aia dar e mult mai utila chestia asta pentru cei care au cont pe US si vor sa treaca pe UK, de ex.

  12. #13652 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    Asta inseamna ca avem XBL in Romania? Eu deja m-am mutat si singura diferenta pe care am observat-o e ca in loc de GB la link imi pune RO, atat
    Nu. Doar au adaugat toate tarile in lista, insa cele cu Live oficial au ramas aceleasi. Nu cred ca trebuia sa te grabesti cu mutarea.

  13. #13653 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Nu. Doar au adaugat toate tarile in lista, insa cele cu Live oficial au ramas aceleasi. Nu cred ca trebuia sa te grabesti cu mutarea.
    ma p*s pe ei, imi fac alt cont daca trebe

  14. #13654 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    Nu o sa ma mut pana nu devine "oficial" si totul full. Am contul pe UK si nu pot sa downloadez unele chestii de pe marketplace (seriale, filme, demo-uri la CoD) si daca ma mut pe RO poate nu o sa mearga sa downloadez alte chestii pe care le pot downloada acum

  15. #13655 SP
    Banned Sha.'s Avatar

  16. #13656 SP
    Banned Sha.'s Avatar
    Quote Originally Posted by danych View Post
    Pentru ca face update la ultimul dashboard si dupa o sa ma coste mai mult modarea fata de versiunea actuala pe care o am.
    Fii atent, iti zic eu cum sa faci sa fie modarea mai ieftina. Te duci la un magazin de arme iti iei un Glock si iti tragi in cap

  17. #13657 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Ma intereseaza si pe mine un link sau o sectiune din acest forum unde gasesc vanzatori seriosi de jocuri bune pt xbox 360 la un pret rezonabil, mi se par prea exagerate preturile din magazine ( 200 de lei lol in ritmu asta in cateva luni cumpar alte 2 console )). Deci un link ar fi bun, multumesc foarte mult! (prin seriosi ma refer fara tzepari stilu romanesc)

  18. #13658 SP
    Junior Member Gabby95's Avatar
    Quote Originally Posted by lddman25 View Post
    Ma intereseaza si pe mine un link sau o sectiune din acest forum unde gasesc vanzatori seriosi de jocuri bune pt xbox 360 la un pret rezonabil, mi se par prea exagerate preturile din magazine ( 200 de lei lol in ritmu asta in cateva luni cumpar alte 2 console )). Deci un link ar fi bun, multumesc foarte mult! (prin seriosi ma refer fara tzepari stilu romanesc)
    http://www.consolegames.ro/forum/f88...ion-2a-produs/
    http://www.consolegames.ro/forum/f88...-si-originale/

  19. #13659 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    ms mult, ma apuc sa le citesc sa avd care e trb

  20. #13660 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Sau poți intra în secțiunea bazar unde își vând toți jocurile și te uiți pe profilul vânzătorului la feedback score.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts