Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 721 of 788 FirstFirst ... 221 621 671 711 719 720 721 722 723 731 771 ... LastLast
Results 14,401 to 14,420 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #14401 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Vad ca si daca mi-as cumapara o cartela tot trebuie sa completez "billing contact informations" . Ce address line, city, postal code sau phone number sa pun nu stiu...Contul e setat pe UK, Anglia. Si nu am gasit sa cumpar nici un card de gold pentru numai o luna, sunt doar de la 3 luni in sus, daca poate cineva sa imi lase un link ar fi minunat

  2. #14402 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by lddman25 View Post
    Vad ca si daca mi-as cumapara o cartela tot trebuie sa completez "billing contact informations" . Ce address line, city, postal code sau phone number sa pun nu stiu...Contul e setat pe UK, Anglia. Si nu am gasit sa cumpar nici un card de gold pentru numai o luna, sunt doar de la 3 luni in sus, daca poate cineva sa imi lase un link ar fi minunat
    cauta pe net o adresa valida, de la un hotet/magazin, eu asa am facut ...conturi de o luna nu-ti recomand sa cumperi, ca-s destul de scumpe. de exemplu o luna costa 33 lei, 3 luni sun 51 lei. eu de la robert dinu mi-am laut de multe ori:
    UK and EU Xbox Points

  3. #14403 SP
    Member excess's Avatar
    Ma cam bate gandu' sa-mi iau si un xBox 360 doar pt. a juca exclusivitatile!! Imi poate spune cineva toate exclusivitatile pt xbox?? Sa-mi fac o idee daca ar merita sa mai dau banii pe un xbox avand in vedere ca am un ps3 SS!

  4. #14404 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    cauta pe net o adresa valida, de la un hotet/magazin, eu asa am facut ...conturi de o luna nu-ti recomand sa cumperi, ca-s destul de scumpe. de exemplu o luna costa 33 lei, 3 luni sun 51 lei. eu de la robert dinu mi-am laut de multe ori:
    UK and EU Xbox Points
    site ul asta e din Romania?

  5. #14405 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Quote Originally Posted by lddman25 View Post
    Vad ca si daca mi-as cumapara o cartela tot trebuie sa completez "billing contact informations" . Ce address line, city, postal code sau phone number sa pun nu stiu...Contul e setat pe UK, Anglia. Si nu am gasit sa cumpar nici un card de gold pentru numai o luna, sunt doar de la 3 luni in sus, daca poate cineva sa imi lase un link ar fi minunat
    Ce inseamna GBP?
    Xbox 360 Live 3 Month Gold Membership - AllRoMedia.com - Your Gaming Source

    edit: am gasit ce inseamna, si zici ca e de incredere?

  6. #14406 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Lire sterline înseamnă și e de încredere site-ul!

    ---------- Post added 16-08-2013 at 01:18 ----------

    Quote Originally Posted by excess View Post
    Ma cam bate gandu' sa-mi iau si un xBox 360 doar pt. a juca exclusivitatile!! Imi poate spune cineva toate exclusivitatile pt xbox?? Sa-mi fac o idee daca ar merita sa mai dau banii pe un xbox avand in vedere ca am un ps3 SS!
    Uite aici o listă cu exclusivitățile: http://www.consolegames.ro/forum/f60...wii-u-ps3-ps4/

    La secțiunea Xbox 360 nu sunt trecute și cele care apar atât pe Xbox 360 cât și pe PC, altfel ar fi puțin mai mare. (Alan Wake, Metro 2033, Splinter Cell Conviction sunt doar câteva din titlurile care nu trebuie ratate deși sunt și pe pc.)

  7. #14407 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Aici ai cam gresit cu "traditia". La mine PS3-ul merge la fel ca in prima zi (si l-am luat la lansare) in timp ce Xbox 360-ul a ajuns la al 8-lea! Tocmai ce a plecat Donely acum cateva ore de la mine... l-am desfacut si pe asta pt. ca se bloca din 10 in 10 minute in Skyrim. I-am schimbat pasta termica, facut ceva curatenie... si daca pica si asta, nu stiu ce sa mai zic. Prin urmare, care "traditie"?
    Putin offtopic, eu am xbox360 fabricat in 2005, forjat mult, merge perfect, cpu- maxim 70grade iar gpu nu sare de 62. Daca ai fat, fa-i ventilatoarele la 12v, le legi la cablul de alimentare al dvd-rom-ului, va face zgomot dar te va tine, e o treaba care se face in 5minute.

  8. #14408 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Putin offtopic, eu am xbox360 fabricat in 2005, forjat mult, merge perfect, cpu- maxim 70grade iar gpu nu sare de 62. Daca ai fat, fa-i ventilatoarele la 12v, le legi la cablul de alimentare al dvd-rom-ului, va face zgomot dar te va tine, e o treaba care se face in 5minute.
    Am mutat pe threadul de Xbox 360, deci nu e off-topic. Nu este fat... ba chiar este ultimul slim premium. Din pacate, e al 8-lea, si daca pica si asta, nu stiu ce Dzeu o sa mai fac (la asta nu mai am garantie)... Am schimbat ieri cu Donely pasta siliconica, facut un pic curat in el, si sa vedem ce se va intampla.

    Ai avut noroc... mie mi s-au busit 2 Xbox 360-uri stand degeaba (unul chiar in dashboard). Poate m-au ajuns blestemele Microsoft... cine stie?

  9. #14409 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Al meu arata destul de urat dar nu conteaza pentru mine, merge ca uns.
    Cand mai mi-au trecut 360-uri prin mana, chit ca functionau perfect, le schimbam pasta termica cu Arctic Siler 5 si le faceam ventilatoarele la 12volti.
    Ok, hai sa gandim matematic putin: vad la profilul tau ca ai 29808 puncte MS, impartind la 8 ne dau 3500+ de puncte pe consola, ar veni vreo 5 jocuri terminate (~700/1000), sa spunem ca ai petrecut in fiecare vreo 10ore, ar veni 50 de ore, hai sa mai punem multiplayer inca 100 de ore, hai 150 ceea ce e mult pentru tine, te barfeau colegii pe nu-mai-stiu ce thread ca nu ti se mai vede umbra in MP, ar veni vreo 200 de ore/ consola, 8 zile durata de viata? ...am impresia ca imi scapa ceva.
    Attached Images Attached Images 2013-08-16-03.28.33.jpg

  10. #14410 SP
    Member excess's Avatar
    Ms!! Nu conteaza ca sunt si pe PC! Ma intereseaza doar ce NU are PS3-ul!

  11. #14411 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Pei atunci acelei liste îi trebuie adăugate ceva jocuri...

    Alan Wake (neapărat!!!)
    Metro 2033 (!!!)
    Gears of War 1 (!!!)
    Minecraft: Xbox 360 Edition
    Arcania: Gothic 4
    DeathSmiles
    F.E.A.R. Files
    Fable 3 (!!!)
    Left 4 Dead (!!!)
    Left 4 Dead 2 (!!!)
    Prey
    Risen
    The Witcher 2: Assassins of Kings (!!!)
    Splinter Cell Conviction (!!!)
    Velvet Assassin
    etc.

  12. #14412 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asa arata al meu inside. I-am pus Arctic Silver Ceramique (diferenta fata de AS5 e de maxim 2 grade, dar e mult mai usor de aplicat, nu e deloc conductiv si are break-in mult mai rapid).

    Referitor la calcul, nu e deloc corect, pentru ca unele console au fost folosite mai mult, altele mai putin. In plus, am 5 sau 6 id-uri, nu ma joc tot timpul pe acelasi profil (si nu sunt singurul care se joaca pe aceasta consola). Mai luam in calcul ca doua au fost schimbate in garantie la nici macar o luna de folosire (pe una din ele aproape ca nu am apucat sa ma joc... a picat in timp ce statea din Dashboard - pusesem sa downloadeze o gramada de demo-uri). O alta merge si in ziua de azi la fratele meu... desi mi-a dat RRoD la cateva luni de folosire si a "resuscitat-o" Donely.

    Deci nu, nu e corect calculul. Mai ales daca tii cont si de faptul ca eu nu joc niciodata pentru achievements (pur si simplu nu ma intereseaza). Cred ca singurul joc pe care l-am luat pt. achievements a fost Avatar... cel la care luai 1000 din 1000 instant
    Attached Images Attached Images img_3265.jpg img_3268.jpg

  13. #14413 SP
    Member eneea's Avatar
    Plus cele arcade, dar nu le stiu

    ---------- Post added 16-08-2013 at 13:51 ----------

    Quote Originally Posted by lddman25 View Post
    Ce inseamna GBP?
    Xbox 360 Live 3 Month Gold Membership - AllRoMedia.com - Your Gaming Source

    edit: am gasit ce inseamna, si zici ca e de incredere?
    Da, e de incredere

  14. #14414 SP
    Junior Member Catalin122's Avatar
    Salut! Am cumparat acum o ora un xbox live gold pentru o luna de pe Xbox-Live.com: The internet's cheapest Xbox Live codes and Microsoft Points cards. Codul nu mi-a fost trimis pe e-mail doar cate ceva de confirmat. Pe pagina lor imi apare un cod dat de ei prin mesage dar cand il bag imi spune ca nu este valid. Amandoua accounturile au fost facut in UE. Am incercat sa il bag si dupa pc si dupa xbox si imi spune ca nu este valid. Am avut de la el primit si 2 zile gratis dar nici acel cod nu este valid. Poate nu il bag unde trebuie sau am gresit undeva...astept post reply sau bagati nid boby_cs47 pt a ma ajuta. Multumesc

    Precizez ca atunci cand am cumparat nu am folosit adresa de U.S sau UK am folosit adresa de Romania.

  15. #14415 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Cheers! De la un timp din cand in cand imi "ingheata" ecranul la televizor in timp ce ma joc-..Mai mult se intrerupe si bazaie urat timp de cateva secunde timp in care e si acoperit de un rosu transparent asa. Faza asta se intampla pe AC Revelations dar tin minte ca facea asa din cand in cand si pe Brotherhood,(acestea au fost ultimele jocuri pe care le-am baga in consola vara asta) (CD-ul este nou, doar o singura data l-am scos si bagat in consola, de atunci a ramas acolo si ma joc). La inceput nu am bagat de seama, am zis ca or sa-i "treaca" dar azi cand am inceput sa ma joc la vreo 15-20 min de joaca s-a blocat din nou dar a ramas asa de data asta. Ma-m dus si am miscat putin de capatul cablului HDMI care intra in TV (o plasma destul de maricica de la Samsung, cumparata mai de mult, nu e "full hd" am maxim 720p ) Dupa ce l-am miscat putin a revenit la normal, coincidenta sau nu, nu stiu ce sa zic. Consola s-ar putea sa mai fie in garantie (cumparata de Craciunul trecut). Ce parere aveti?

  16. #14416 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Schimbă-i cablul HDMI, dacă persistă, atunci du-te cu ea la garanție. Dar înainte să-ți expire garanția!

  17. #14417 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Quote Originally Posted by Scofield91 View Post
    Schimbă-i cablul HDMI, dacă persistă, atunci du-te cu ea la garanție. Dar înainte să-ți expire garanția!
    Cablul HDMI l-am cumparat separat la putin timp dupa ce am cumparat consola, nou. Problema e ca se manifesta exact ca TV-ul cand ii umbli la banana, exact la fel bazaie si se intrerupe, da asta cand ii pica lui si isi revine singur, ultima oara nu si-a mai revenit timp de 10 secunde asa ca m-am dus si am miscat de cablul ala.Il scot si-l pun la loc, si daca persista va tin la curent, (also verific si garantia , alte opinii?

  18. #14418 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Testeaza consola pe un alt tv cu hdmi, ruda, prieten etc.
    Astfel vei afla cu siguranta daca ai probleme cu consola sau cu televizorul.

  19. #14419 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by wackorine View Post
    ultimul model,Xbox 360 E,il are cineva .. ?vreau sa incerc lumea Xbox(vin din aria PS3) .. pana la eventualul Xbox One,ma intereseaza ultimul model .. un link,un PM de la un user binevoitor pentru un novice pe aceasta arie .. nu sunt interesat de modare,doar lucruri oficiale,originale ..
    PS sa incerc un mail -mass catre magazinele de profil dar imi inchipui ca,pana la Xbox One nu se vor incumeta sa mai aduca ultimul model ..
    Daca magazinele inca au stocuri abundente cu 360s nu cred ca vor aduce 360e-ul.

  20. #14420 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Cat de bine merge multiplayerul pe live..de exemplu la Fifa exista lag?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts