Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 756 of 788 FirstFirst ... 256 656 706 746 754 755 756 757 758 766 ... LastLast
Results 15,101 to 15,120 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #15101 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    si ce legatura au acele 30 de FPS ale jocului video cu acei 120 HZ?

    Jocul ruleaza cu 30 de FPS (frames per second) asta inseamna ca intr-o secunda consola reda 30 de cadre.
    TV-ul daca este capabil de 120 HZ, inseamna ca intr-o secunda face un refresh al imaginii (imaginilor) receptionate de 120 de ori.

    Totul este ca frame-urile jocului video sa se pupe bine cu frame-urile TV-ului. (good ratio)
    30 FPS in 120 HZ inseamna ca un frame video va primi o rata de refresh din partea TV-uli de 4X
    intr-o secunda cele 30 de Frame-uri video se vor replica de 4X pe TV.

    Cu alte cuvinte daca ai un raport "perfect" intre FPS si HZ (exemplu 120/30=4, este un raport perfect) imaginea va fi stabila si cu cat HZ-ii TV-ului sunt mai multi cu atat iti va crea senzatia de fluiditate.
    Atentie ca sunt TV-uri cu functii gen "Clear Motion" care creeaza acest efect de fluiditate prin niste algoritmi de "inmultire"
    Plasmele de generatie mai noua (2010 +) folosesc subcampuri de refresh al imaginii de pana la 600hz. Acolo sunt 60 hz reali multiplicati de 10X per pixel...acolo e alta mancare de peste, insa rezultatul este pe masura! no lag

    In concluzie te va ajuta setarea xbox-ului la 120 Hz atat timp cat si TV-ul are 120 Hz. Fa o proba , daca apar vibratii pe imagine schimba HZ la consola.

  2. #15102 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    A jucat careva Yaiba - Ninja Gaiden Z?

  3. #15103 SP
    Junior Member klauddiu's Avatar
    Salut,doresc sa achizitionez o consola Xbox 360 si am nevoie de putina indrumare in a achizitiona ceva bun.
    Nu vreau sa-mi iau cu Kinect pentru ca am auzit ca nu prea sunt jocuri si nu e mare lucru.
    Consola pe care doresc sa o achizitionez este aceasta : http://www.emag.ro/consola-microsoft.../pd/D7Q5JBBBM/
    Are probleme acest model?
    De asemenea daca stiti de unde pot lua consola cu GTA 5 joc inclus ar fi perfect.

    Astept un raspuns.
    Multumesc!

  4. #15104 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @klauddiu poti face achizitia linistit, niciun model de x360 actual nu are probleme, de nicio natura!

  5. #15105 SP
    Junior Member ZeAdrian's Avatar
    Am si eu o intrebare.

    Cum pot sa cumpar un giftcard de pe amazon cu un card visa european?

    de exemplu: ce sa pun la stat sau zipcode ca sa-l pot cumpara? pentru ca numai in america se poate.

  6. #15106 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Amazon.co.uk, de, fr etc

  7. #15107 SP
    Junior Member ZeAdrian's Avatar
    Totusi si asa imi spune "Only available to US customers"

    ce fac? imi trebuie urgent

  8. #15108 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Cumpara de la AllRoMedia.

  9. #15109 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by FlyingPotatoes View Post
    Cumpara de la AllRoMedia.
    ZeAdrian Cumpara cu incredere, site-ul imi apartine, primesti codurile instant prin sistemul automat de trimitere.

  10. #15110 SP
    Member colossus's Avatar

  11. #15111 SP
    Junior Member cip89's Avatar
    Ce se intampla daca iei ban pe live cu o consola modata cu LT 3.0? E adevarat ca daca iei ban nu mai ai ce face cu hardul consolei si pierzi toate salvarile pe care le ai pe hard.

  12. #15112 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da

  13. #15113 SP
    Junior Member cip89's Avatar
    Fii oleaca mai explicit Dant3. Ce se intampla daca iei ban pe live cu o consola modata cu LT 3.0?

  14. #15114 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Ban-ul il iei pe seria procesorului (ID) din cate stiu @cip89. Poti sa schimbi cate harduri vrei, rezultatul e acelasi, consola banata, te joci singur. Din acest motiv, noi nu vorbim despre asa ceva aici si iti recomand sa arunci un ochi pe regulament sa vezi ca nu mint.. E relativ usor si ieftin sa gasesti jocuri originale la mana a doua, trebuie doar sa vrei.

  15. #15115 SP
    Junior Member cip89's Avatar
    Ok si iti strica hardul cei de la microsoft daca iei ban si nu mai ai ce face cu salvarile de pe el? Si da-mi si mie un exemplu de site unde gasesc si eu jocuri original de pana la 1 milion gen GTA 4 , 5, call of duty modern warfare 2, call of duty modern warfare 3, Test drive unlimited 2. Si nu mai spun cand apar jocurile lejer fac 2 milioane in sus unul din exemple e world cup 2014 2.5 milioane si nu se eftineste imiediat trebuie sa treaca cel putin 1 si ceva ca sa-i scada pretul, mersi si scuze de deranj.

  16. #15116 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Sa fiu sincer, nu stiu de salvari. Iar jocurile mai vechi le gasesc aici la preturi de nimic, gen 2-3 lire, maximum 5 daca nu e ultima aparitie. Un Gta 5 sau cod ghost e in jur de 25£-30£ sh. Deci te-ai putea incadra daca ai vrea jocuri sh. Problema cu jocurile noi in Romania, e ca o firma ca Altex va reduce un joc nou cu 50 de lei dupa un an sau mai mult, poate.

  17. #15117 SP
    Banned TheStranger's Avatar
    Buna.Am cateva intrebari,nelamuriri.
    De cate ori intru in fifa 14 e blocat,trebuie sa intru in alt joc online ,Titanfall dupa care daca revin la fifa ,e ok.exista vreo rezolvare?
    Daca sterg un joc cumparat online,e pierdut sau il pot reinstala?
    Cum opresc vocea opentului din fifa.
    Multumesc pt eventualele raspunsuri.

  18. #15118 SP
    Member Plavs's Avatar
    foarte misto ideea ....iti dai seama cate se pot realiza cu aceasta tehnologie in industria gameing-ului.

  19. #15119 SP
    Junior Member xPuFfHuFF's Avatar
    doresc sa achizitionez si eu un xbox 360 dar imi e frica , care tot e treaba cu xbox live ?? explicatimi si mie , pentru multiplayer trebuie asta?
    chiar nu pot sa bag discheta in xbox si sa ma joc ??
    care e treaba cu adresa de UK si cum pot proceda ?? (sa iau adresa de la o casa si sa o bag acolo? )
    de ce trebuie schimbat ip pe unul de UK ??
    cum pot lua ban pe consola si dc ?
    stiu ca sunt umpic enervant cu intrebarile mele , dar imi e frica sa nu dau 1000 lei pe nimic , va rog muuuult dati-mi umpic de timp si ajutati-ma

  20. #15120 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Ca sa te joci online iti trebuie XBox Live Gold care costa ~$50;Poti lua ban pe consola daca folosesti hackuri sau moduri ( consola sau controller );Nu stiu la ce te referi cu schimbatul ip-ului;

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 756 of 788 FirstFirst ... 256 656 706 746 754 755 756 757 758 766 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  4. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts