Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 763 of 788 FirstFirst ... 263 663 713 753 761 762 763 764 765 773 ... LastLast
Results 15,241 to 15,260 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #15241 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @nerazzurr Da click aici, logheaza-te si poti vedea lista tranzactiilor. Cu siguranta vei gasi mai multe detalii decat pe pagina contului de Paypal. Spor.

  2. #15242 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    am facut asta deja..imi arata ca suma a fost platita catre microsoft dar nu pentru ce....

  3. #15243 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Salut tuturor!
    Am vazut ca e posibil sa faci stream la film / muzica de la PC pe XBOX.
    Am Win XP SP3 pe Desktop si un router in casa. Calculatorul e conectat prin cablu la router si XBOX-ul prin Wi-Fi.
    Vreau sa stiu cum as putea sa pun un film de exemplu, pe care il am in calculator, sa il vad pe televizorul din sufragerie care e conectat la xbox. Normal nu ar fi complicat, dar ultima data cand am incercat me-a dat o eroare sau ceva. Am sa mai incerc acum si revin cu detalii.
    Si apropo, daca filmul e "original" cu copyright de Filelist, e posibil sa iau ban pe live sau ceva?

    ---------- Post added 04-07-2014 at 20:51 ----------

    Am reusit sa ma conectez cu programul "Zune", i-am dat media sharing cu xbox 360 acolo, am selectat folderele pe care sa le includa in playlist, da nu imi arata filmele. Cand intru pe xbox imi arata folderele selectate dar sunt goale. De exemplu, am un 300 Rise of an Empire 720p Blu-Ray, dar nu il vede.

    ---------- Post added 04-07-2014 at 20:57 ----------

    Acum me-a gasit niste filme din sera the walking dead, la nume scrie HDTV.X264, deci oare sa conteze formatul? Si sa nu am pretentii la o subtitrare?

  4. #15244 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by lddman25 View Post
    Salut tuturor!
    Am vazut ca e posibil sa faci stream la film / muzica de la PC pe XBOX.
    Am Win XP SP3 pe Desktop si un router in casa. Calculatorul e conectat prin cablu la router si XBOX-ul prin Wi-Fi.
    Vreau sa stiu cum as putea sa pun un film de exemplu, pe care il am in calculator, sa il vad pe televizorul din sufragerie care e conectat la xbox. Normal nu ar fi complicat, dar ultima data cand am incercat me-a dat o eroare sau ceva. Am sa mai incerc acum si revin cu detalii.
    Si apropo, daca filmul e "original" cu copyright de Filelist, e posibil sa iau ban pe live sau ceva?

    ---------- Post added 04-07-2014 at 20:51 ----------

    Am reusit sa ma conectez cu programul "Zune", i-am dat media sharing cu xbox 360 acolo, am selectat folderele pe care sa le includa in playlist, da nu imi arata filmele. Cand intru pe xbox imi arata folderele selectate dar sunt goale. De exemplu, am un 300 Rise of an Empire 720p Blu-Ray, dar nu il vede.

    ---------- Post added 04-07-2014 at 20:57 ----------

    Acum me-a gasit niste filme din sera the walking dead, la nume scrie HDTV.X264, deci oare sa conteze formatul? Si sa nu am pretentii la o subtitrare?
    Nu ti-l vede deoarece este format .MKV. Uite aici toate formatele suportate de Xbox 360: Video playback for your Xbox 360 console | Audio playback for your Xbox 360 console | Xbox 360 Help

  5. #15245 SP
    Junior Member cLaSicK's Avatar
    As vrea sa imi i.au un xbox si nu stiu dupa ce criterii , ma puteti ajuta?
    Multumesc anticipat

  6. #15246 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by cLaSicK View Post
    As vrea sa imi i.au un xbox si nu stiu dupa ce criterii , ma puteti ajuta?
    Multumesc anticipat
    Da, neaparat Xbox-ul sa aibe Intel i7 si minim 4 Gb de ram....glumesc man, uite-te dupa varianta Slim daca il iei sh, la nou nu conteaza toate sunt slim-uri, hdd de 250 gb sa ai pe ce stoca jocurile si ,..... cam atat. ca si configuratie toate x-box-urile sunt standard. Daca ai bani extra mergi pe Xbox One, ai Bluray, hdd de 500 gb si e model nou cu arhitectura noua.

  7. #15247 SP
    Junior Member cLaSicK's Avatar
    nu ma pot decicd intre ps3 sau xbox360 ? si de asta am intrebat la ca PC ma descurc sa imi aleg , cunosc :3 .. dar am zis sa ma dau si eu pe console

  8. #15248 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by cLaSicK View Post
    nu ma pot decicd intre ps3 sau xbox360 ? si de asta am intrebat la ca PC ma descurc sa imi aleg , cunosc :3 .. dar am zis sa ma dau si eu pe console
    Pai oricum pe threadul de Xbox nu iti va spune nimeni sa iti iei ps3

    Intre noi fie vorba o consola e mult mai avantajoasa decat jocul pe pc, mai confortabila si te asigur ca devii dependent de joaca pe consola in detrimentul grafiicii vs pc.

  9. #15249 SP
    Junior Member cLaSicK's Avatar
    obsedat nu sunt si nici nu voi devenii m.am gandit la o consola pentru ca nu toata lumea isi permita un PC NASA ca sa joace ultimele jocuri .... si maoritatea jocurilor noi aparute sunt si pe consola ( unde sa pun intrebarea legata de alegerea consolei ? )

  10. #15250 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Adica Xbox360 vs ps3 ? si aici dude, le-am avut pe ambele (chiar si wii-ul) asa ca iti pot raspunde la tot ce te intereseaza!

  11. #15251 SP
    Junior Member cLaSicK's Avatar
    ce imi recomanzi pentru orice fel de joc nou/ vechi de pe piata ? raport calitate pret / performanta / GPU ?

  12. #15252 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Dude nu intelegi, pe ambele console (Xbox360 si Playstation 3) jocurile se vad LA FEL !! Nu este diferenta hardware atat de mare incat grafic sa difere. Ele difera prin exclusivitati, spre ex. la PS3 ai God of War si Killzone + altele, la Xbox ai Forza si Gears of War + altele. Daca tu zici de Watchdogs sau GTA V se vad la fel pe ambele platforme.

  13. #15253 SP
    Junior Member cLaSicK's Avatar
    inteleg ... deci sunt jocuri care sunt pe ps3 si nu sunt pe xbox .. deci mai usor le i.au pe amndoua ) sa le experimentez acum ps3 sa zicem ca am auzit ca SLIM-UL e cel mai bun nu prob YLOD sau cu unitatea optica dar XBOX .. mhhh nu prea stiu care ar fi bun ca am vzt ca sunt mai multe "modele"

  14. #15254 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by cLaSicK View Post
    inteleg ... deci sunt jocuri care sunt pe ps3 si nu sunt pe xbox .. deci mai usor le i.au pe amndoua ) sa le experimentez acum ps3 sa zicem ca am auzit ca SLIM-UL e cel mai bun nu prob YLOD sau cu unitatea optica dar XBOX .. mhhh nu prea stiu care ar fi bun ca am vzt ca sunt mai multe "modele"
    Acum sunt multe variabile, spre exemplu eu as lua-o usor : ce jocuri imi plac? le voi cumpara noi sau sh? pe ce platforma se gasesc jocurile care imi plac: Xbox sau PS3? imi plac shooterele? si asa mai departe... apoi trag linie si prima consola cumparata va fi cea cu cele mai multe avantaje pt mine!

    Eu spre exemplu am ramas din 3 console (Xbox360 / PS3/ Wii) cu xbox-ul pentru ca majoritatea prietenilor ii am pe xbox, apoi jocurile preferate le am pe xbox (Fable, Forza si World of tanks), iar celelalte 2 le-am vandut in principal din nevoia de bani.

    PS ambele console, Xbox si PS3 nu au probleme hardware pe versiunile Slim! Ok?

  15. #15255 SP
    Junior Member cLaSicK's Avatar
    eu sunt in general cu jocurile gen watch dogs god of war / darksiders /castlevania / nfs ... dar alan wake .. mhee jucat pe pc ... dar nu e si pe ps3 ...

  16. #15256 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by cLaSicK View Post
    eu sunt in general cu jocurile gen watch dogs god of war / darksiders /castlevania / nfs ... dar alan wake .. mhee jucat pe pc ... dar nu e si pe ps3 ...
    Dude, ia-o mai usor cu limba romana ca ma pierzi si nu stiu sa-ti raspund. Ok, din ce am scris eu doar cu asta ai ramas? Citeste tot ce am scris si incerca sa raspunzi pe rand la TOATE intrebarile, sunt vreo 5-6..

  17. #15257 SP
    Junior Member cLaSicK's Avatar
    cred ca limba mea romana este destul de ok doar ca nu imi merg semnele de punctuatie ( punctul / punct si virgula / doua puncte etc ) deci
    am inteles tot ce mi-ai zis
    analizand am inteles ca nu sunt mari diferente intre console
    singura ca exista jocuri si jocuri
    cum ar fi alan wake care nu e si pe ps3
    luan jocurile care imi plac recomandat ar fi un ps3 zic eu ?

  18. #15258 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by cLaSicK View Post
    cred ca limba mea romana este destul de ok doar ca nu imi merg semnele de punctuatie ( punctul / punct si virgula / doua puncte etc ) deci
    am inteles tot ce mi-ai zis
    analizand am inteles ca nu sunt mari diferente intre console
    singura ca exista jocuri si jocuri
    cum ar fi alan wake care nu e si pe ps3
    luan jocurile care imi plac recomandat ar fi un ps3 zic eu ?
    Da, nu mi-am dat seama de semnele de punctuatie, si eu am problema asta!
    Dar nu ai zis daca iti plac shooterele gen Call of Duty, deoarece controllerul de Xbox e mult mai potrivit.
    Apoi spune-mi daca vei cumpara jocurile sau le "faci rost de pe net". Multiplayerul te intereseaza?
    In mare cum poti trage concluzia ca PS3-ul e mai potrivit pentru tine daca nu te-ai jucat pe la amici pe ambele console ??

    ---------- Post added 11-07-2014 at 16:49 ----------

    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    Mergi intr-un magazin de specialitate (Altex/Media Galaxy/Flanco/eMag) și cumperi un Xbox 360. Crezi că e avion si vrei să cumperi unul care consumă mai puțin combustibil? Nu înțeleg!
    Alex you just playing evil?

  19. #15259 SP
    Junior Member cLaSicK's Avatar
    xbox incercat
    la un prieten de familie
    ps3 vaarul meu
    doar ca nu am zabovit prea mult pe ele 1 2 ore
    poi shootere hitman / watch dogs
    jocurile care consider eu ca merita le voi cumpara
    altele///nu cred ca imi da nimeni una in cap daca le mai si imprumut de pe net
    multyiplayer // de ce nu ? dar am auzit ca mai nou si modate poti sa joci cu ele online gresesc ?

  20. #15260 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by cLaSicK View Post
    xbox incercat
    la un prieten de familie
    ps3 vaarul meu
    doar ca nu am zabovit prea mult pe ele 1 2 ore
    poi shootere hitman / watch dogs
    jocurile care consider eu ca merita le voi cumpara
    altele///nu cred ca imi da nimeni una in cap daca le mai si imprumut de pe net
    multyiplayer // de ce nu ? dar am auzit ca mai nou si modate poti sa joci cu ele online gresesc ?
    La ultima intrebare ca sa-ti raspund: Da, gresesti! Doar la Xbox se poate!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 763 of 788 FirstFirst ... 263 663 713 753 761 762 763 764 765 773 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts