Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 768 of 788 FirstFirst ... 268 668 718 758 766 767 768 769 770 778 ... LastLast
Results 15,341 to 15,360 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #15341 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Vor sa scoata banii iar din jocurile astea remastered, de aia nu merg. Diferenta de arhitectura nu e asa mare la Xbox One fata de Xbox 360.

  2. #15342 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Daniel, dude, ce tampenie sa fie?.
    E tampenie pt ca eu acum pe langa pretu de pe consola (si ala destul de piperat) sunt obligat sa mai dau vreo 600 lei pe 2-3 jocuri de Xbox One si jocurile de 360 trebuie sa le scot la vanzare.. deaia e tampenie. Si mai sunt cateva titluri de 360 pe care nu am apucat sa le joc.. in fine, nu ma pricep deloc la chestiile astea hardware, dar sunt de parere ca trebuiau sa faca ceva in privinta asta.. Sa nu ma inteleaga nimeni gresit, stiu ca e cu totul alta diferenta intre cele doua console, dar as fi preferat sa mai fi putut juca cateva titluri de 360 chiar daca mi-am vandut consola. In fine, sunt sigur ca nu o sa fiu dezamagit de titlurile de Xbox One!

  3. #15343 SP
    Member cj_quest's Avatar
    In principiu sunt de acord in cu tine, de asta si eu refuz sa cumpar consola nextgen. Dar nu te obliga nimeni sa cumperi jocuri sau consola in sine. Acum daca tu deja ai cumparat un X1 in necunostinta de cauza, tu esti de vina, nu Microsoft. Si eu m-am simtit furat si mintit in acelasi mod: imi aminteasc reclamele la tv in Marea Britanie: ca X1 va fi centrul multimedia in casa ta, ca nu mai ai nevoie de nimic, ca vei putea filme pe blu-ray( deci arunc blu-ray-ul si ps3), ca vei putea avea apeluri video prin skype, ca vei putea controla receiver-ul de satelit direct din consola, dar si ca vei putea juca orice joc pe o consola de ultima generatie intr-o grafica superba...adica sa fi aruncat si 360-ul. Consider ca presiunea asupra Microsft pentru suportul jocurilor 360 trebuia facut de mult, inainte de lansare, odata cu jocurile drm, etc. nu acum la spartul targului, daca tine de hardware necesar. Daca e vorba de software....atunci aia e alta mancare de peste. Sau cine stie poate se va ajunge ca la filmele cu varianta digitala. Dai redeem la cod si downloadezi versiunea digitala a discului de x360. Dar eu cred ca sunt vise.

  4. #15344 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Din cauza asta nu merita sa te cumperi o consola de la inceput. Asteptati 2-3 ani ca nu dispar din magazin. Se strang jocuri bune si destule pana atunci, scad la pret alea mai vechi, apar imbunatatiri in softwareul consolei, etc.

  5. #15345 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by C3zar View Post
    Din cauza asta nu merita sa te cumperi o consola de la inceput. Asteptati 2-3 ani ca nu dispar din magazin. Se strang jocuri bune si destule pana atunci, scad la pret alea mai vechi, apar imbunatatiri in softwareul consolei, etc.
    Dude, lasa psihologia cumparatorului avid de tehnologie altora! Daca eu vreau "acum" acea consola si imi permit in acel moment o voi cumpara chiar si pentru 1 joc sau 2 (gen Forza 5 si Ryse). Nu imi plac sfaturile altora care vor spre binele meu sa ma convinga ca "Ps4 e mai bun / Xbox 360 are librarie de jocuri mai vasta, etc). Fiecare face ce vrea, daca vrea sa fie early adopter e treaba lui. Nu putem spune ca 5.000.000 de posesori de Xbox One si peste 7.000.000 de posesori de PS4 sunt prosti, numerele acelea nu favorizeaza acea expresie. La fel cum nu putem numi prosti pe cei care isi cumpara TV-uri 4K (care acum se gasesc de la 4.000 de lei) ca sunt prosti ca nu au ce vedea pe ele.

    Spre exemplu eu cand am cumparat saptamana asta Xbox One-ul am gasit suficiente jocuri de jucat pe el: 2 primite cu consola (Kinect Rivals si Forza 5) inca 6-7 de la Games with gold (Guacamelee, Halo SA, Max, Crimson Dragon si inca unul...) si prin EA Access cu 4 lire am luat BF4+FIFA 14 + NHL14 + Peggle 2. In total peste 11 jocuri noi pe care nu am timp sa le joc. Iar in septembrie se vor inmultii cu siguranta.

  6. #15346 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by C3zar View Post
    Din cauza asta nu merita sa te cumperi o consola de la inceput. Asteptati 2-3 ani ca nu dispar din magazin. Se strang jocuri bune si destule pana atunci, scad la pret alea mai vechi, apar imbunatatiri in softwareul consolei, etc.
    Cam mult, dupa un an eu cred ca e ok
    @djleo666 5 milioane xone si vreo 10 milioane ps4

    PS C3zar nu a jignit pe nimeni, are o părere, a spus ca nu merita deocamdată

  7. #15347 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    E opinia mea la comentariile lui Daniel si cj_quest.

  8. #15348 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Mai am nevoie de ajutorul vostru (ce m-as face fara voi ). Mai pe seara trebuie sa imi vand consola si am uitat un mic detaliu.. ce trebuie sa fac ca sa nu imi pierd Gamertagul? Si inca o chestie, salvarile de pe hard cum pot sa le recuperez? Trebuie puse pe un stick? Am consola asta de 4-5 ani si cum nu am fost preocupat de asa ceva am cam uitat
    Aastept un raspuns cat mai rapid, multumesc anticipat!

  9. #15349 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Gamertag-ul îi dai recover pe noua consolă, nu e nicio problemă. Nu trebuie să faci nimic în plus.
    În ceea ce privește salvările, ori le treci pe cloud ori le copiezi pe un stick.

  10. #15350 SP
    MKP
    Junior Member MKP's Avatar
    Are un prieten xbox 360 si ii da eoarea E74,stie cineva ce ii pot face? PS: a zis ca daca il rezolv imi da xboxu

  11. #15351 SP
    Senior Member Danny's Avatar

  12. #15352 SP
    MKP
    Junior Member MKP's Avatar
    nu il pot repara eu? ca nu are nici bani de service si nici eu nu am,eu sunt prieput la piesele electronice,lipit/dezlipit si mai putin la erorile de soft,adica daca ar fi o piesa ceva de schimbat pot 100% cu erorile nu ma descurc asa bine

  13. #15353 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by MKP View Post
    nu il pot repara eu? ca nu are nici bani de service si nici eu nu am,eu sunt prieput la piesele electronice,lipit/dezlipit si mai putin la erorile de soft,adica daca ar fi o piesa ceva de schimbat pot 100% cu erorile nu ma descurc asa bine
    Poate te ajuta site-ul asta: Xbox 360 Error Status Codes | Xbox Error Status Codes | Xbox Support

  14. #15354 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar

    Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Daca erau backwards-compatible inseamna ca erau și mai scumpe... Fac pariu ca daca se intampla asa va vedeam ca va plangeti ca voi nu aveti nevoie de backwards compatibility și ca e scumpa consola

    P.S screw tapatalk, cand am deschis threadul m-a dat cu o pagina in urma și credeam ca ala e ultimul post...

  15. #15355 SP
    Banned Templier's Avatar

  16. #15356 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^Superb
    uploadfromtaptalk1409648436472.jpg

  17. #15357 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Deloc practic, nu vad de ce ti-ai lua asa ceva, poate doar sa il pui in vitrina, in nici un ca sa joci cu el( mai ales ala dishonored).

  18. #15358 SP
    Junior Member astoria's Avatar
    Buna seara

    Am comandat un xbox 360 controller cu fir de la altex modelul acesta : Controller Xbox 360 MICROSOFT 52A-00005, 10 butoane, negru | ALTEX ,dar am primit prim curier modelul S9F-00002,pe factura apare GAM52A-00005.Este vreo diferenta dintre cele doua? Pot sa-l returnez?

  19. #15359 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by astoria View Post
    Buna seara

    Am comandat un xbox 360 controller cu fir de la altex modelul acesta : Controller Xbox 360 MICROSOFT 52A-00005, 10 butoane, negru | ALTEX ,dar am primit prim curier modelul S9F-00002,pe factura apare GAM52A-00005.Este vreo diferenta dintre cele doua? Pot sa-l returnez?
    S9F-00002 - cod produs pus de producator
    GAM52A-00005 - cod intern pus de magazin (Altex)

    In concluzie, nu este nicio diferenta...si da, il poti returna daca produsul respecta clauzele returului in 30 de zile. Pe scurt, sa ai ambalajul original, produsul sa nu fie zgariat, spart, etc si sa ai bonul/factura in original.

  20. #15360 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Daca imi iau GTA V SH ma pot juca online sau imi trebuie online pass ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 768 of 788 FirstFirst ... 268 668 718 758 766 767 768 769 770 778 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts