Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ai fost banat pe Xbox Live ?

Voters
139. You may not vote on this poll
  • Nu

    98 70.50%
  • Da

    41 29.50%
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 161

Thread: Ai fost banat pe Live ?

  1. #41 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ca urmare a http://www.consolegames.ro/forum/f7-...le-de-ban-uri/ m-am gandit sa deschid un thread unde sa postati cei care ati fost banati pe Xbox Live. Cu rugamintea sa specificati si ce eroare ati primit, care a fost motivul, etc... Nu de alta, dar se pare ca au inceput sa se baneze nu numai consolele pe care se joaca varianta pirat, ci si consolele modificate sau consolele pe care se joaca inainte de data de lansare. Thx in advance !

    P.S. Pentru cei care ati primit ban pentru ca ati jucat inainte de data lansarii si vi s-a ridicat ban-ul, o sa va rog sa precizati cum ati procedat. Ar fi de ajutor si pentru altii aflati in aceeasi situatie.
    pt toata lumea poate nu ati inteles ce se vrea in acest thread.

    cu exceptia a 2-3 care si-au expus problema ontopic, restul ati luat-o pe aratura.

  2. #42 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    pt toata lumea poate nu ati inteles ce se vrea in acest thread.

    cu exceptia a 2-3 care si-au expus problema ontopic, restul ati luat-o pe aratura.
    cred ca l-am lamurit pe om,ms baneaza dupa firmware,iar eroarea este clasica la toti (you have been banned) fara drept de revocare,decat daca sigur nu e umblat in consola(atunci suni la ms si ceri un scan manual)

  3. #43 SP
    Member CaNtO's Avatar
    si dk mai ai garantie ?? nu merge cumva sa schimbi consola??

  4. #44 SP
    Member Bokolino's Avatar
    e cineva care si a luat ban si nu a folosit agbx??

  5. #45 SP
    Member richardm27's Avatar
    Da, eu. Insa nu l-am folosit pentru ca nu am avut nevoie, pe XBL am folosit doar originale.

  6. #46 SP
    Junior Member 360fan's Avatar
    Si eu am ban,dar mna...oricum nu frecventam prea mult live-ul..deci nu o sa-i duc dorul prea mult..deci i dont care

  7. #47 SP
    Member winkus's Avatar
    Quote Originally Posted by 360fan View Post
    Si eu am ban,dar mna...oricum nu frecventam prea mult live-ul..deci nu o sa-i duc dorul prea mult..deci i dont care
    Daca nu mai poti instala jocurile pe hdd, o sa fie cam nasol.

  8. #48 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    pt toata lumea poate nu ati inteles ce se vrea in acest thread.

    cu exceptia a 2-3 care si-au expus problema ontopic, restul ati luat-o pe aratura.
    Asa e dar e bine sa vorbim despre acest subiect ca sa stie toata lumea ce presupune modarea si riscurile ei. La urma urmei e un risc de asumat. Eu mi-am spus parerea: o consola nemodata si jocuri originale (si bineinteles Live Gold) iti ofera mult mai multa satisfactie. Daca ar fi sa ii dau acum un sfat cuiva, i-as spune sa nu isi modeze consola si sa ia 5 jocuri pe an ca nu ii va parea rau.

    ---------- Post added 14-11-2009 at 12:28 AM ----------

    Quote Originally Posted by Bokolino View Post
    e cineva care si a luat ban si nu a folosit agbx??
    Din cate am citit eu, nu e o conditie suficienta sa folosesti abgx ca sa nu primesti Live. Sunt unii care au bagat un singur joc verificat si au primit ban.

    ---------- Post added 14-11-2009 at 12:30 AM ----------

    Quote Originally Posted by Cantoriu Andrei View Post
    si dk mai ai garantie ?? nu merge cumva sa schimbi consola??
    Sunt solutii dar deja ne nesimtim daca luam ban si incepem sa discutam despre asta.

  9. #49 SP
    Member mihai84's Avatar
    sal,si eu am luat ban mi-am modat consola am facut fifa cu abgx si degeaba...ban...asta e data viitoare nu se mai modeaza joc 2,3,4 jocuri pe an si macar stau fara griji....sau joc numai fifa si gata

  10. #50 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Intr-un fel imi pare rau ca am prieteni pe Live cu care ma jucam zilnic si au luat ban.. pe de alta parte pot fi al dreq dar imi pare bine ca ati luat ban, dintr-un simplu motiv: nu mi se pare corect (pentru mine) ca eu sa dau 200 de lei pe un joc sau chiar mai mult si altu sa il joace pe Verbatim si asta chiar dinainte de a se lansa jocul oficial. V-O MERITATI DIN PLIN! Bravo Microsoft. +1 de la mine.

  11. #51 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Am dat sa votez No si a aparut Da wtf?!?! Cred ca de la COD mi se trage, ma bag la somn, over and out!!

  12. #52 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Axeaxel View Post
    Am dat sa votez No si a aparut Da wtf?!?! Cred ca de la COD mi se trage, ma bag la somn, over and out!!
    Pai tu de ce sa fi banat adormitule? Ai cumva consola modata?

  13. #53 SP
    Junior Member LEADER PLESCAR's Avatar
    si eu am fost banat, jocurile erau facute cu abgx, parerea mea ca poti sa folosesti 100 versiuni de abgx daca vor sa te baneze te baneaza oricum.

  14. #54 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Banat, modata consola , ABGX...... jucat cu 1 zi sau 2 inainte de lansarea oficiala Risen ( din pacate cam naspa jocul )
    Personal sunt de acord cu ban-ul , dar asta nu inseamna sa stau cu mainile in san
    Intrebare la care nu astept raspuns ( dar daca primesc e si mai ok : mai am garantie inca 2 ani, daca peste 1 an si cateva luni iau RROD ( sa zicem pura intamplare tinand cont ca nu am Jasper ) si schimb consola la garantie, logic neavand de ce sa nu o schimb ( banat, banat dar si fara consola ??) , noua consola nu va fii banata deci 1-0 pentru mine ?
    Spuneti voi, e corect ??

  15. #55 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Numai corect nu este. Vrei sa duci la garantie o consola care de fapt si-a pierdut-o in momentul in care s-a umblat in ea. Ca tine la noi, asta este altceva. Asta insemna lipsa de persoane avizate care sa se ocupe de treaba asta in Romania. Si sincer, dupa ce ca furati la greu, o sa mai furati si cate o consola nou, eventual chiar jasper pe care veti continua sa furati iar la greu.

    Stau si ma uit la voi ca nu faceti decat sa va plangeti, sa acuzati MS ca v-a facut o mare nedreptate si sa scoateti tot felul de teorii conspirative. Stiati si repet, STIATI foarte bine ce risc va asumati vis-a-vis de live in momentul in care ati umblat in consola. Asa ca inghititi-va galusca ca asta va este rasplata.

    Sa nu mai spun ca s-a umplut forumul de console 360 puse la vanzare, ca ciupercile dupa ploaie.

    Disclaimer: Sa nu ma intelegeti gresit. Nu am nimic cu cei care modeaza (in afara de cei care incep sa se laude pe forum ca au terminat nu stiu ce joc care nici macar nu este lansat). Unii modati ca vreti sa jucati si nu va permiteti, altii ca va doare la basca de munca developerilor, altii au in cap ideea "Ce ma sunt nebun, sa dau atatia bani pe un joc? Doamne fereste!".

    Recunosc ca am modat si eu acum cativa ani buni un ps2, dar ma scuzati, atunci nu gaseai un joc sa cumperi la noi si sa nu mai spun ca nici pe afara nu aveai acces sa iei ceva. Eram total ai nimanui. Dar in ziua de astazi, cand ajungi sa cumperi un joc SH chiar cu 30 lei, este strigator la cer. (numai eu am vandut peste 30 jocuri cu preturi intre 20 si 50 lei)

  16. #56 SP
    Member Imperatore's Avatar
    deh spera si ei ca poate mai vad multiplayer fara sa cumpere o noua consola, e normal

  17. #57 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    MORE BAN & OTHER IMPORTANT INFO - 11/07/09 - Grammar and spelling corrected. M$ has gone beyond the normal console ban to include the following restrictions and penalties:

    Hard Drive installs are now disabled on the banned console. This means any disk-based games you have will no longer play off of the hard drive. If you attempt to play a game, it will tell you that it was installed on a different 360 and needs to be deleted/installed again. When you delete the game and attempt to install it, you are given a message telling you that it is not supported. There is no way to fix this, that functionality is simply gone from the banned 360.

    Windows Media Center functionality is disabled. It is still possible to stream video/music content via the video library.

    Your Gamertag may be corrupted. This does not mean your gamertag has been banned, you can recover it using any live-capable 360, however ANY ACHIEVEMENTS YOU HAVE EARNED SINCE BEING BANNED WILL BE LOST. Your gamertag will be corrupted EVERY SINGLE TIME it is used on a banned console. This means you cannot use your banned console to play backups offline just to get achievements - it wont work, the second you put your profile back on a good 360, it will be corrupted and all progress lost. There is no way around this.

    The same applies to game saves - if you access a game save on a banned 360, it too will be corrupted when accessed on a legit/unbanned 360! YOU HAVE BEEN WARNED! There is no way around this, either.

    Your XBLA games and DLC will still be valid, however to play them on a different 360 you will need to be signed into Xbox Live. This is normal behavior on unbanned/legit 360's as well. They may be corrupted and have to be re-downloaded if you attempt to access them on a banned 360. You can transfer all of your downloaded content to a new 360 here: http://www.xbox.com/en-US/support/syste … efault.htm however note that you can only do it once every 12 months.

  18. #58 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    PSP-ul de ce se poate moda?
    nici PSP ul nu se mai poate moda - iar PSP Go! ul nici atat.

    Cat despre valul de banuri de la Microsoft - ... who cares, nu exista Live in Romania.

    PS: sa nu mai zic ca mai nou exista pachete "speciale" de jocuri pentru cei care n-au live (fara bonusuri de live) - urasc discriminarea asta, macar idiotii de la Sony nu fac inca, asa ceva

  19. #59 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Numai corect nu este. Vrei sa duci la garantie o consola care de fapt si-a pierdut-o in momentul in care s-a umblat in ea. Ca tine la noi, asta este altceva. Asta insemna lipsa de persoane avizate care sa se ocupe de treaba asta in Romania. Si sincer, dupa ce ca furati la greu, o sa mai furati si cate o consola nou, eventual chiar jasper pe care veti continua sa furati iar la greu.

    Stau si ma uit la voi ca nu faceti decat sa va plangeti, sa acuzati MS ca v-a facut o mare nedreptate si sa scoateti tot felul de teorii conspirative. Stiati si repet, STIATI foarte bine ce risc va asumati vis-a-vis de live in momentul in care ati umblat in consola. Asa ca inghititi-va galusca ca asta va este rasplata.

    Sa nu mai spun ca s-a umplut forumul de console 360 puse la vanzare, ca ciupercile dupa ploaie.

    Disclaimer: Sa nu ma intelegeti gresit. Nu am nimic cu cei care modeaza (in afara de cei care incep sa se laude pe forum ca au terminat nu stiu ce joc care nici macar nu este lansat). Unii modati ca vreti sa jucati si nu va permiteti, altii ca va doare la basca de munca developerilor, altii au in cap ideea "Ce ma sunt nebun, sa dau atatia bani pe un joc? Doamne fereste!".

    Recunosc ca am modat si eu acum cativa ani buni un ps2, dar ma scuzati, atunci nu gaseai un joc sa cumperi la noi si sa nu mai spun ca nici pe afara nu aveai acces sa iei ceva. Eram total ai nimanui. Dar in ziua de astazi, cand ajungi sa cumperi un joc SH chiar cu 30 lei, este strigator la cer. (numai eu am vandut peste 30 jocuri cu preturi intre 20 si 50 lei)
    Man m-ai inteles gresit : daca dupa un timp iau RROD sau E75 sau altceva ( fara sa le provoc !!) si mai am garantie am zis ca este normal sa schimb consola in garantie . Nu este normal sa am consola si banata si arsa , nu ? Ce spui tu este ca moral ar trebuii daca se arde sa imi cumpar una noua, nu sa merg la garantie ? In cazul asta nu sunt atat de corect din pacate. Nu am nimic cu nimeni, am si jocuri originale am si blank-uri. Dar nu uitati ca suntem in Romania si oricat am incerca moralitatea nu se schimba asa usor. Plus de asta si altii ne-o trag in viata de zii cu zi, noi de ce sa nu le raspundem cu aceasi moneda daca putem ?

  20. #60 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Ce-mi place sa ma uit pe threadul asta,devine comic de acum.Cum zicea Junnkie: Bine v-a facut!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts