Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 40

Thread: Xbox LIVE / Microsoft Rewards

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Post Xbox LIVE / Microsoft Rewards

    Xbox LIVE Rewards
    Attached Images Attached Images bg_do_this_get_this.png

  2. #2 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Merge decat pe US ? Eu m-am logat cu contul meu de Live, insa imi apare "Upgrade to Gold", ca si cum nu as fi avut Gold, desi am.

    Edit: Aparent, acum merge. Insa dureaza pana imi fac setup-ul accountului.

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Unfortunately, residents of your area are not eligible to participate in Xbox LIVE Rewards. Please see the Terms and Conditions for full eligiblity details.
    As the program grows in the future your region could be included, so please check back.
    Bine, pa.

  4. #4 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    E doar US + UK guys...

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ar putea implementa și-o opțiune extra (ce de genul - mai general și pentru toată lumea):
    • pentru cei care cumpără...orice...de pe XBL Marketplace, �n timp, să-și primească �napoi o parte din cheltuiți.
    sau
    • pentru cei care cumpără ceva anume de pe XBL Marketplace, la X ore de la lansare, să primească 10 sau 20 �mapoi.
    Oricum ceva infim dar care �n timp ajută - să fie win-win.

  6. #6 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Se pare ca nici banii vostrii nu le plac. Ce ratati...ce as avea o discutie cu ei...


  7. #7 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    .
    • pentru cei care cumpără ceva anume de pe XBL Marketplace, la X ore de la lansare, să primească 10 sau 20 �mapoi.
    Idee foarte buna, mai ales la jocurile Arcade si DLC-urile jocurilor mai putin populare. Cel mai bun exemplu asemanator care a functionat foarte bine ii "Super Meat Boy" care a costat 800 MS Points primele doua saptamani de la lansare, iar acum ii 1200, pretul "sugerat" de Microsoft.

  8. #8 SP
    Member okayo's Avatar
    Daca mai este cineva interesat de un cont gold live de tip family pe care sa-l impartim la nivelul cheltuielilor pentru a iesi mai ieftin il invit sa-mi trimita un mesaj privat. Amintesc ca un cont gold family este 100$ ptr 4 indivizi (aprox 25$/pers), pe cand unul pentru o singura persoan pe un an este 60$. Deja suntem doi interesati. Scuze de offtopic. Nu stiu daca exista topic deschis pentru asta. Va multumesc

  9. #9 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Eu sunt mai interesat sa vad daca chiar iti iese...in Romania fiind, avand in vedere ca Family Pack se poate cumpara doar de pe consola/site.

    Am facut renew la 1 an, and i got nothing...singurele puncte primite pana acum sunt cele de la quiz.

  10. #10 SP
    Member okayo's Avatar
    Nu am mai facut asta pana acum muggs, multumesc de precizari. Stiu ca sunt unele limitari. Daca platim de pe card, cu o adresa fictiva din uk sau din spania (reala a fratelui meu) nu ar trebui sa iasa. Ma gandesc totusi ca sunt destui care au abonament gold si au reusit plata intr-un fel sau altul... nu vad de ce nu ar merge si ptr family. Daca e ceva ce nu stiu pls let me know inainte de a mai cauta alti doritori.

  11. #11 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Pai mare problema ar fi ca nu functioneaza decat in US/UK deocamdata programul si ma gandesc ca s-ar putea sa fie mai stricti de data asta...ar mai fi un aspect, trebuie sa vina fizic la tine cu profilul pe un stick cel care s-ar baga la impartit din cate am inteles...oricum n-ai nimic de pierdut, daca nu merge nu iti va accepta cardul and that's that, let us know !

    PS. de asemenea toate cele 4 profile trebuie sa aiba aceeasi tara setata, ori Uk ori US

  12. #12 SP
    Member okayo's Avatar
    "nu functioneaza deca in US/UK deocamdata programul"... banuiesc ca e vorba de family pack si nu de progarmul de rewards and stuff.
    Asta cu profilul nu cred ca ar fi o problema... continutul se poate trimite pe mail/ftp... stick am si eu. Cel putin asa o vad eu. DAca e mai complicat... multumim Micro ca nu putem face ceva simplu ptr un membership platit.
    Inteleg ca ai gold. Nu vreau sa fiu offtopic si sa deranjez lumea daca nu poti posta aici poate imi trimiti un privat sa inteleg care-i procedura. Multam.

  13. #13 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Da, la Family Pack ma refeream..iar profilul nu il poti muta prin metode "legit" din pacate..stiu ca singura metoda e prin modio/usb explorer

    Nu stiu nici eu exact cum se face din pacate...iti zic doar din ce am mai citit pentru ca ma interesa dar pana la urma am renuntat si mi-am luat tot singur, uite aici procedura : Add members to and remove members from your Gold Family Pack subscription

    Si cel mai nasol "catch" :

    Limits on secondary accounts: Only the primary account can purchase Microsoft Points. A secondary account member cannot use a credit card to make purchases on Xbox LIVE and must be granted points by the primary account.

  14. #14 SP
    Member okayo's Avatar
    Dar un cont gold (single) cum iti faci in Romania prin metoda cea mai simpla/uzuala ca intr-adevar family tinde sa complice lucrurile.

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Ah, pai e de ajuns sa cumperi subscriptia ( codul ) caruia ii dai redeem de pe consola, cel mai ieftin in mom asta e : xbox live points| cheap gaming codes| Xbox live 12 month cheap| buy xbox live 12 month card l xbox live 12 month subscription code l xbox live 12 month gold membership card | Cheap Xbox Live Codes pentru UK, la US nu stiu sincer cum sta treaba.

  16. #16 SP
    Member okayo's Avatar
    multumesc mult muggs

  17. #17 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Am citit si eu regulamentul de rewards mai pe indelete si m-am convins ca cel putin pt mine e complet inutila faza. Iti da punctele dupa 30 de zile, si doar in calupuri de peste 100. Eu spre ex acum aveam 30 acumulate si inca 40 pe teava pt ca am luat pinball fx 2, dar abia peste minim o luna si ceva o sa primesc si eu fabulosul dolar si ceva. Mi-ar fi trebuit 20 de puncte acum, ca sa-mi iau mahjong wisdom (lol).

    Imi trebuie 20, am 30 bonus pe care nu le pot accesa, deci tot 2100 trebuie sa-mi cumpar. Ce-am rezolvat?

  18. #18 SP
    Member raptorscream's Avatar
    da am si io cik vreo 20 care tre sa'mi intre, da' tot asa cam 1 luna pana intra, vrajeala ...

  19. #19 SP
    Member momi's Avatar
    Xbox LIVE Rewards ‏@XboxLIVErewards We've hit 50,000 followers, which means it's time for an announcement! Coming Fall: a new way to earn Rewards based on your Achievements!


    ... un anunt destul de important pentru cei cu gamerscore mare si nu numai ...
    ...eu am cont de uk pe live si nu sunt rezident in nici una din tarile "eligibile" ...pot sa va confirm ca programul functioneaza ... din ianuarie de cind sunt membru am adunat 1840 de puncte ...asa ca merita sa incercati...

  20. #20 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Weee am primit 100MS Points prin Xbox Live Rewards

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Xbox LIVE / Microsoft Rewards By paul in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 34 Last Post: 12-05-2021, 13:31
  2. Xbox LIVE / Microsoft Rewards By paul in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 34 Last Post: 12-05-2021, 13:31
  3. Adio "Xbox Live Rewards" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 12-07-2013, 22:40
  4. Replies: 0 Last Post: 24-06-2011, 12:29
  5. Replies: 2 Last Post: 31-10-2010, 10:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts