Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Xbox 360 FTP connection

  1. #1 SP
    Junior Member mitar's Avatar

    Xbox 360 FTP connection

    Salut !
    Dupa cum unii stiti, xbox 360 poate fi accesat si prin FTP. Se spune ca user si pass default sunt xbox. Am incercat cu toate softurile posibile si nu am reusit sa il accesez pe FTP pe portul 21. Ciudat este ca daca dai telnet pe portul 21 nu raspunde, dar daca dai ftp://ip ti se deschide promptul de user si pass. Am versiunea xbox360 din ianuarie 2009
    Aveti vreo idee de cum ne putem conecta prin FTP pe hdd-ul xboxului ? Daca pui hdd pe sata in PC, cu unele softuri ti-l vede dar este locked si este dificila deblocarea.

    Any idea ?

  2. #2 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Eu nu inteleg la ce te-ar ajuta acest lucru. Ce nevoie ai sa accesezi hdd-ul ?

  3. #3 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    Daca gasesti, sa ma anunti si pe mine.
    Eu acum scot hardul si il conectez la calculator prin sata cu Xplorer360 daca trebuie sa fac backup la ceva, sa adaug teme, etc.

  4. #4 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    ia incearca si cu consola inchisa acelasi rezultat o sa ai apare pt login

    nu merge ever trust me si am facut ceva research

    pt accesarea hdd-ului cea mai simpla si ieftina solutie este Data Migration Transfer Cable. nu cel original, ci copia fidela made by chines. detin unul si merge perfect hdd to pc via XPORT 360 software

    pretul este in jur de 60 lei

    ca sa merite efortul de a aduce ar trebui sa am vreo 3-4 cabluri comandate. so cine este interesat postati in threadul meu de achizitii

    cheers

  5. #5 SP
    Junior Member mitar's Avatar
    Pai am nevoie pentru a-mi transfera muzica, poate un xmbc ( un super media center care iti citeste multe formate video etc ), jocuri arcade.... etc.
    Am incercat sa il leg direct pe sata si cu xplorer 360 cum a zis fallen si nu poate fi deschis. este blocat. Nu am chef sa stau sa dau unlock, lock si alte procarii care par a fi destul de grele. Spui ca cu acest "controller" merge foarte bine si nu are treaba cu hardiscuri blocate ( sau chiar blocate pentru banare ? )

  6. #6 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    poti intra pe hdd fara problema. din soft ai posibilitatea de a copia/ face backup la date chiar face imagine hddului
    Attached Images Attached Images 315828491_o.jpg

  7. #7 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Eu folosesc saracia asta pentru a intra pe hard , insa va spun eu nu va mai patimiti atat cu ftp.

  8. #8 SP
    Junior Member mitar's Avatar
    Flavius, este de ceea ce zice Bodo ?
    Bdo, vine direct cu Soft ? Daca am consola banata, si presupun ca si hdd ( ca multi spun ca nu poti instala jocuri pe el daca e banata) mai merge accesat cu controllerul si softul ala ?


    Daca da, inseamna ca am nevoie de una Cam care spuneti ca este pretul ?

  9. #9 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by mitar View Post
    Flavius, este de ceea ce zice Bodo ?
    Bdo, vine direct cu Soft ? Daca am consola banata, si presupun ca si hdd ( ca multi spun ca nu poti instala jocuri pe el daca e banata) mai merge accesat cu controllerul si softul ala ?


    Daca da, inseamna ca am nevoie de una Cam care spuneti ca este pretul ?
    Nu iti trebuie nici un soft , sunt niste programe care iti decripteaza hard-ul si apoi poti instala pe el jocuri.
    Eu am dat pe el 70 ron.
    Daca il vrei ti-l dau tie.
    Si iti dau si un CD cu care sa iti decriptezi hard-ul.

  10. #10 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    eu il folosesc pt backup date si atat. daca esti din bucuresti poti sa ti-l imprumut sa vezi ce si cum

  11. #11 SP
    Junior Member mitar's Avatar
    Ok. dati-mi un msg cu nr. sa va sun. Am testat si hdd acum si e banat si ala.
    Sunt din B.

  12. #12 SP
    Junior Member NeXuS's Avatar
    deci...exista sau nu un cablu cu care sa conectez xbox-ul la pc ? ( sa copiez ceva filme,teme etc pe HDD ? ) [fara sa desfac cutia] !? daca da ... care e numele acelui cablu, pentru ca as avea nevoie. MS!

  13. #13 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    Se cheama "Hard Drive Transfer Cable" si evident ca nu e nevoie sa desfaci cutia pentru a conecta hardul la PC

    Am eu un astfel de cablu in cutie si nu am ce face cu el. Il vand cu 60 RON. Daca e cineva interesat sa-mi dea PM sau gaseste nr. de telefon in posturile mele de la publicitate.
    Attached Images Attached Images atasat.jpg

  14. #14 SP
    Junior Member mitar's Avatar
    Corect daca nu iti umbli in consola pentru a putea instala aplicatii homebrew pe el, degeaba il ai. Am copiat jocuri si altele pe HDD, iar cand vreau sa le rulez imi dispar.


  15. #15 SP
    Junior Member Origin's Avatar
    Salut, ai cumva si cd de transfer?

  16. #16 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    e free: xport 360 se numeste

  17. #17 SP
    Member haimi708's Avatar
    BoDoPSX,

    Daca poti aduce as ceva: "Data Transfer Cable for Xbox 360 Hard Disk" ma interseza si pe mine 1 buc.

  18. #18 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    am rasp pe threadul meu man

  19. #19 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Daca aveti Xbox 360 cu Jtag se poate accesa HDD-ul prin FTP cu orice client

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ghost in the Shell Online: First Connection By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 20-11-2014, 23:10
  2. Replies: 0 Last Post: 23-11-2012, 18:56
  3. Problema Internet connection la Laptop By TiBiKiMiR in forum Hardware
    Replies: 6 Last Post: 05-12-2009, 17:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts