Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 29 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 LastLast
Results 521 to 540 of 568

Thread: Xbox 360 Slim

  1. #521 SP
    Junior Member SiLl3nTKiLl's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu mai stiu exact dar tin minte prima data cand am setat wi-fi la Slim imi gasea reteaua dar nu se conecta. Trebuie setat pe WPA sau ce ai tu in conexiunea din modem.
    Ce router ai?

  2. #522 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu sa iti spun. E primit de la Romtelecom, dar merge bine pentru ca sta exact langa console.

  3. #523 SP
    Junior Member khensi's Avatar
    care sunt diferentele de ps3 si xbox 360?

  4. #524 SP
    Member AVoF's Avatar
    Unu-i alb, unu-i negru, atat!

  5. #525 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Xbox 360 Slim e tot negru

  6. #526 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu cred ca mai bine cauti pe youtube si te lamuresti singur. Xbox360 sau PS3 fax aproximativ aceleasi lucruri. Pana la urma in a alege una din astea doua este doar o parere subiectiva.

  7. #527 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Uite aici fiecare consolă prezentată cu avantajele și dezavantajele aferente, sper să-ți fie de ajutor: http://www.consolegames.ro/forum/f60...-console-wars/

  8. #528 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Cea mai mare si mai evidenta diferenta sunt jocurile exclusive, iti alegi consola in functie de ce vrei sa joci.

  9. #529 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca mi-am luat o consola din Anglia si are alta iesire pentru priza, pe 110V, pot sa schimb doar ultima parte din cablu incat sa il pot baga direct in priza fara sa mai am nevoie de transformator din 110 in 220V? Sau trebuie schimbat tot cablul?

  10. #530 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    sursa este 220V. poti schimba cablul cu unul de sursa pc (cel de la brick la priza) sau poti pune un adaptor pe stecher. stecherele de uk au siguranta in ele impotriva supra -tensiunii

    110V au in SUA

  11. #531 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Stiam ca stecherul e asemanator cu cel din SUA si am presupus ca e tot pe 110V. Merci de info!

  12. #532 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    np. cel mai simplu cu un cablu de sursa pc daca nu ai la indemana un adaptor
    Attached Images Attached Images us-plug.jpg uk-plug.jpg

  13. #533 SP
    Junior Member denissolot's Avatar
    salut! mi-am cumparat si eu slim- dupa 2 rrod-uri consolelor vechi! l-am desfacut m-am uitat la el si dupa ce l-am instalat am facut reteaua. doar ca inainte de a ma conecta pe live mi-a cerut un uppdate fara de care nu pot accesa live-ul. Acum ceva zile am citit pe un forum ca nu trebuie facut ultimul update intrucat nu vor mai functiona jocurile mai vechi pt xbox?? stie cineva ceva despre lucrul asta ceva? merci!

  14. #534 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Poti sa faci linistit. N-a aparut noul tip de dashboard. Or sa iti mearga toate jocurile si pe viitorul dashboard. Problema or sa aiba doar cei cu o consola modata, deoarece acesta sterge modarea si face si alte chestii despre care poti cauta pe google.

  15. #535 SP
    Junior Member Tzus's Avatar
    Salutare,

    Sunt nou pe acest site si sunt la prima mea consola. Mi-am achizitionat de curand un Xbox slim cu HDD de 250GB si as vrea cateva recomandari de la cei mai experimentati. In primul rand as vrea sa stiu daca este normal sa se incalzeasca foarte tare ptc. ieri m-am jucat cam 3 ore si frigea consola. Era in pozitie orizontala, inaltata pe niste doape (asa am mai citit si eu pe aici ca ar fi bine). Stiam ca Jasperul nu se inalzeste mai deloc(tot din cate am citit) si cand am vazut ca Slim-ul se incinge m-am cam panicat. In ce pozitie este bine sa tin consola pentru o mai buna racire? Si cam ce lucruri elementare ar trebui sa stiu despre acest tip de consola?

    Va multumesc pentru ajutor,
    O zi placuta!

  16. #536 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In mod normal nu trebuie sa se incalzeasca. Dupa 6-7 ore de rulat un joc consola mea nu se incalzeste. Asigura-te ca are destul loc in jur incat sa circule aerul pe langa ea. E foarte bine ca ai pus niste dopuri sub consola. Incearca sa cureti cat mai des praful de pe consola cat si praful din jurul ei. S-ar putea sa se incalzeasca si datorita jocului pe care il rulezi. (asa patesc la PS3 cu LA Noire)

  17. #537 SP
    Junior Member Tzus's Avatar
    Am jucat Red Alert 3 C&C instalat de pe HDD. O sa mai joc astazi si jocurile cu care a venit consola pe hdd sa vad daca se intampla la fel. Daca o pun pe o masuta pentru laptop prevazuta cu coolere si o conectez la un port usb al consolei are ceva?

  18. #538 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    N-ai nevoie de nici o masuta si de nici un capacel, pur si simplu tine-o intr-un spatu neingradit, that's all.

  19. #539 SP
    Junior Member Tzus's Avatar
    Pai chestia e ca nu o tin intr-un spatiu ingradit, este pusa la inaltime pe un suport de tv, nu are nimic in lateral si pana la peretele din spate sunt 20-30 de cm. Cu toate acestea se incinge foarte tare in partea dreapta unde are si coolerul.

  20. #540 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    dar in sus are ceva? daca are, trebuie sa o muti
    si a mea se mai incalzeste, dar nu poti sa zici ca frige

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 29 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts