Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: 2 monitoare sau 2 lcd in loc de split screen

  1. #1 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar

    2 monitoare sau 2 lcd in loc de split screen

    Mie imi place sa joc mai mult jocuri co-op, iar neavand acces la live si rar la xlink kai am ramas cu optiunea split screen.
    Opltiune ce e cam deranjanta prin faptul ca nu te poti bucura de dimenisunile standard ale tv-ului.
    Aveti ideie daca exista vre-un split box sau switch vga sau hdmi care sa preia semnalul de la xbox360 si sa il dea catre 2 monitoare/lcd-uri (si sa fie capabil sa extinda imaginea, nu sa o cloneze)?
    Ceva in genul laptopului meu, daca ii conectez un monitor am optiunea sa vad acelasi lucru sau sa aleg extend display pentru un desktop intins pe ambele monitoare.
    Cu asa o solutie as putea sa joc split screen pe verticala si fiecare player ar avea imaginea in monitorul propriu.

    Intelegeti ce ciudatenie imi trece prin cap?

  2. #2 SP
    Member blondutzu's Avatar
    ma indoiesc ca se poate asa ceva....

  3. #3 SP
    Member stanzor's Avatar
    din cate stiu eu nu se poate , trebuie sa ai 2 xbox-uri

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu exista / Nu se poate.

  5. #5 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    Vazusem candva in media galaxy parca stirile pro tv intinse pe 4 lcd-uri puse unul langa altul.
    Sau o fi fost semnal din tv-tuner pc, extins de placa video...

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vazusem la un moment dat niste tvbox-uri cu care puteai imparti imaginea pe mai multe monitoare/tv-uri... insa stiu ca erau la niste preturi mirobolante (deh, pentru prezentari media)... Ah, si sigur nu sunt HDMI (pentru ca modifica imaginea, si adio protectie)... in cel mai fericit caz VGA sau Component. Cautam, sa vedem poate te ajutam cu ceva, dar nu-ti fa mari sperante. Mai repede mai iei o consola si joci multiplayer...

  7. #7 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by fylipdan View Post
    Vazusem candva in media galaxy parca stirile pro tv intinse pe 4 lcd-uri puse unul langa altul.
    Sau o fi fost semnal din tv-tuner pc, extins de placa video...
    poti intinde si pe 100 de lcd-uri nu asta e problema....dar una e sa le ai conectate la PC alta e la console.

    Chiar daca ai putea sa legi consola la mai multe monitoare nu ai nici un control asupra afisarii (clone, split, stretch) in meniul consolei.

  8. #8 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Ce a vazut el in media galaxy se face cu ajutorul unui spliter VGA, arata ca un KVM numai ca i-a semnalul de la o placa video si-l imparte la n monitoare, sint splitere cu 2 pina la 20 de porturi, modalitatea de afisare fiind clone, reda aceeasi imagine pe toate monitoarele.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vezi poate gasesti ceva aici (care sa nu necesite PC): Video Wall Controller: Video Capture Cards & Multiscreen Video Solutions sau aici: Products - Jupiter System (ceva ce numai in filme vezi). Sau cum ziceam, de jde mii de euroi: NEC Display Solutions Large Screen Display Solutions. Si inca o solutie si gata: Multi Input Display - Mulitviewer - Multiple Window Processor - Video Windowing - RGB Spectrum
    Have fun finding the right one !

  10. #10 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Mai jos ti-am pus un tutorial care l-am gasit pe un tracker despre cum sa faci sa te joci un joc splitscreen pe 2 televizoare


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Split-screen ps3 game By knt8 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 40 Last Post: 24-06-2015, 11:42
  2. Split-screen multitasking in iOS8 By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 1 Last Post: 15-05-2014, 09:40
  3. Ps3 split screen games? By 5uNNy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 22 Last Post: 18-07-2013, 21:09
  4. Split-screen By energoalex in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 10 Last Post: 14-02-2012, 11:26
  5. Replies: 0 Last Post: 04-08-2008, 23:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts