Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: RROD?

  1. #1 SP
    Senior Member G3ox's Avatar

    RROD?

    De o saptamana miam luat un xbox 360 arcade nou cu garantie (am luat shi GTA 4) si ma intrebam cam dupa cat timp sa ma astept la RROD si cat dureaza sal repare.

    Voua vi sa intamplat?

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Daca ai garantie nu-ti bate capul.

  3. #3 SP
    Member piratu360's Avatar
    Eu-l am de vreo 8 luni si merge teava...stai linistit..

  4. #4 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    num bateam capul , eram doar curios.........

  5. #5 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Poti sa prinzi RROD si peste 5 minute de joc,si peste 2 ani,iar ca sa fiu mai optimist,poate niciodata.Nu exista "deadline" pentru asta.Nu te mai stresa.

  6. #6 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Mai repede decat RROD-ul o sa vina blocul optic.Deja am 2 xbox-uri in familie care sunt duse la garantie cu problema asta (Al meu si al unui var).Sa vedem azi cum vor actiona cei de la emag.

  7. #7 SP
    Junior Member ZeroSkat's Avatar
    Dupa cum s-a mai spus .... atata timp cat exista garantia, nu iti bate capul. Joaca-te linistit

  8. #8 SP
    Member Sacaluka's Avatar
    24.12.2008 - My xbox is officially DEAD. Dumnezeu sa`l odihneasca in pace. Veniti la coliva? AMEN

  9. #9 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ce naspa, fix de Craciun! Ne pare sincer rau sa auzim asta Sacaluka. Speram sa revii cat mai curand.

  10. #10 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Ti-ai reparat xboxu sacaluka?

  11. #11 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    man cred ca dureaza mai mult de 10 zile ca sa-i repare consola....

  12. #12 SP
    Member Sacaluka's Avatar
    Pai nu lam reparat pentru ca nu e in garantie si avea deja X-clamp fix facut deci nu mai aveam ce sa`i fac. Am mai citit pe net si am vazut cum se face un x-clamp calumea nu ca cel care era facut pe consola mea. oricum luni imi iau alta consola si revin inapoi pe live.

  13. #13 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    Chestia cu rrodul sta cam asa...dupa ce iese din garantie i se pune pata pe tine....asa am patit eu...la un premium
    Si sa nu fie numai asta problema mai am un elite care sa busit blocul obtic....aseara a fost un cosmar
    din 2 console..sa nu pot juca live..si daca tot sau pus aceste 2 nenorocite de console pe mine ...astazi ma duc sa le aduc
    un fratior..un arcade..asa sa fie familia fericita..cele doua vor lua drumul spre donely...pentru interventie chirurgicala
    Ideia..este ca daca iti intra"sub piele" aceste xbox-uri..nu mai ies in veci vecilor ..ar trebui deschis un thread
    unde sa facem terapie in grup.."dependent de xbox 360"..
    Condoleante sacaluka pentru pierderea suferita ...AMEN

  14. #14 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    @sacaluka parca ziceai daca nu ma insel ca singur ti-ai facut x-clamps.Inseamna ca nu ti l-ai facut bine.nasol man.Imi pare rau.

  15. #15 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    Gata ..o problema rezolvata.....am luat de la domo..un premium editie limitata cu halo3 8mil garantie 2 ani
    Sper sa dea rrod in 2 ani sa-mi dea alta...urati-mi succes.....
    (cred ca este premium....are hdd de 20)
    Deci G3ox...roagate sa dea rrod cat este in garantie asta este ideea...ca o sa ti-o schimbe..si automat se..reia garantia de la inceput

  16. #16 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by DUMYMIX View Post
    Si sa nu fie numai asta problema mai am un elite care sa busit blocul obtic....aseara a fost un cosmar
    din 2 console..sa nu pot juca live.
    De la Fifa li s-a tras.

  17. #17 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Mai Dumy, da' explica si din ce cauza s-a defectat blocul ala optic

  18. #18 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    A...da ....fac niste experiente pentru microsoft(tocmai de aici reducerea care mi sa facut la cumpararea xbox-ului)...si am folosit consola la un unghi de 45 de grade
    Concluzia?....consola xbox 360 nu are o functionare indelungata tinand-o intr-un unghi de 45 de grade
    Nu cum spun uni amici... ca de la prea mult fifa.....am auzit ca GOW-ul corodeaza placa de baza...)

  19. #19 SP
    Junior Member GameTime's Avatar
    depinde de noroc, poti avea RROD in 2 zile de la cumparare sau in 2 ani....

  20. #20 SP
    Member Sacaluka's Avatar
    Nu nu ai inteles. Eu aveam 2 console in casa. Una cumparata de la greyhound si inca una care am avut de mai demult dar ma mancat sa fac eu flash si am pierdut blocul optic de tot. Cea de la greyhound a picat prima oara blocul optic si cand am facuto rost de unul nou mi-a dat RROD si la scurt timp mi-a dat si cealalta RROD si din studiile facute pe google am gasit un guide cu error codes si codul meu era 0020 adica e o problema cu chipul grafic ANA sau HANA.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. XBox RROD By Danny in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 14 Last Post: 10-08-2010, 14:48
  2. RROD problem :/ By i.gamer in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 28-12-2009, 14:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts