Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Xbox 360 - DVD ROM partial functional

  1. #1 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar

    Xbox 360 - DVD ROM partial functional

    Salut! Am cumparat foarte recent o consola xbox360 cu rrod de pe site, i-am facut reparatia si acum functioneaza ok. Singura problema este ca DVD-ul (Ben-q) nu imi citeste jocurile, nici copii nici originale. In schimb imi citeste filme sau orice altceva. De precizat ca am intrat pe live si am facut ultimele update-uri de dashboard.
    Am incercat sa schimb dvd-ul cu altul de la consola unui prieten (Lite-on) si aceiasi problema. Ciudat este ca daca ii pun dvd-ul meu (Ben-q) pe consola lui, din nou nu ii citeste nici un joc.
    Trebuie sa instalez ceva drivere ca sa imi citeasca si jocuri? Ma puteti ajuta?

  2. #2 SP
    Member liviu15's Avatar
    E treaba de modare vorbeste cu donley , dvd drive-ul nu are key sau are alt key scris in firmware care nu corespunde consolei tale , va trebui sa il duci la un modder sa iti extraga key-ul din placa de baza apoi sa ti-l incarce in drive. De aceea nu iti merge nici driveul de la alta consola.

  3. #3 SP
    Junior Member Trancer's Avatar
    Recomand Dragos Cojan pentru aceasta operatiune!

  4. #4 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Poate a vandut-o pentru ca a incercat so modeze si a pierdut dvdkey.. daca e versiune veche poti sa iti aflii dvdkey daca nu poti sa o arunci ..

  5. #5 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    Xbox-ul este versiune veche (fara HDMI) dar am intrat cu el pe LIVE si e updatat la ultima verisiune de dashboard.
    Am sunat la cineva care se ocupa de modari si mi-a spus ca nu mai are cum sa recupereze dvdkey pentru ca e updatat.
    Este adevarat sau nu?
    E cineva din Constanta sau din zona care m-ar putea ajuta contra cost?

  6. #6 SP
    Member liviu15's Avatar
    Din pacate este , deoarece updateul blocheaza acele porturi din care se putea extrage key-ul , deci te-ai ales cu un dvd player , intra pe live mai joci demouri , si poate cumeri jocuri din games on demand dar nu merge cu card romanesc.
    Sau vezi daca mai are keyul cel care ti-a vanduto , sau cel care i-a modat-o.

  7. #7 SP
    Junior Member zyx1141's Avatar
    Daca mai citeste cineva pe aici, acum se poate recupera key-ul si pe dashboard 2.0.3599 prin RGH.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox 360 DVD-Rom defect By aconstedani in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 14-06-2015, 14:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts