Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Intrebare achizitie X360

  1. #1 SP
    Member verde's Avatar

    Intrebare achizitie X360

    Am si eu o intrebare legata de un xbox de vanzare ,vreau sa-l cumpar si nu stiu ce sa fac ,doarece are defecte si plusuri .......
    deci sa incepem:
    DEFECTE:
    -consola este la mana a 3-a (deci fara garantie)
    -suna foarte tare
    -este modata ,dar nu stie cum
    -este premium ,dar fara hard(deci nam nici acei 256 MB intern)
    -nu are nici un joc original
    ATRIBUTI:
    -pretul: 600 ron
    -colegul meu s-a jucat maxim 10 ore

    Acum voi ce credeti? merita?

  2. #2 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Eu iti recomand sa iti mai strangi niste bani,si sa iti iei una noua de la GameShop.
    Are garantie 3 ani, si este acum o oferta,la orice xbox360 cumparat iti da un joc cadou la alegere,din stocul lor.Super oferta zic eu.

  3. #3 SP
    Member verde's Avatar
    poi ii usor sa zici sa strang bani....probabil tu esti pe bani tai....nu pe al parintilor...eu am 13 ani...de unde sa mai fac eu rost de vreo 5-6 milioane

  4. #4 SP
    Member Devergo's Avatar
    Este 750 de lei un Arcade nou,posibil sa gasesti si la 700 si ai si 3 ani garantie.Incearca sa le explici parintilor diferenta dintre cele 2 console

  5. #5 SP
    Junior Member kriegsmarine's Avatar
    Eu zic ca nu merita sa iti iei acel Xbox 360, sincer. Va trebui musai sa mai cumperi macar un card de memorie care, la mana a doua, merge si pe la 60-70 de lei iar nou nu mai spun.Asta ca sa nu zic ca un hdd e absolut necesar.In al doilea rand nu mai are niciun fel de garantie si, fiind la mana a 3-a, banuiesc ca nu e fabricat recent...adica e cel mult falcon.Plus ca faza cu jucat 10 ore nu ai de unde sa sti Putea sa se joace si 100 si 1000 de ore , nu are cum sa-ti dovedeasca. In concluzie, mai strange macar 100 de lei(explica tare parintilor si ia-ti tot unul SH dar dintr-o oferta mai decenta. Sigur gasesti chiar aici, pe forum.
    Bafta la cumparat !

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu merita. Eu am vazut Xbox 360 Arcade la 750 ron. Avatajul unei console noi este garantia. Arcade vine si cu un Memory Unit si 5 jocuri Arcade. Mai bine asteapta si strange inca 150 ron

  7. #7 SP
    Member verde's Avatar
    datimi si mie va rog site-urile alea sa le vad si eu si sa le explic parintilor.....si faza cu 10 ore e adevarata...pentru ca il are de numai 2 zile
    PRETURI:
    MG: http://www.mediagalaxy.ro/catalog/in...30&itemId=1384
    ALTEX: http://altex.ro/catalog/index.jsp?ca...16&itemId=3050
    Flamingo : http://www.eflamingo.ro/magazin/onli...Gears_of_War_2

  8. #8 SP
    Junior Member kriegsmarine's Avatar
    Da man, il are de numai 2 zile, dar spui ca e la a 3-a mana. Celelalte 2 maini ca sa zic asa, cat s-au jucat pe el? Ca mi-e greu sa cred ca s-a perindat asa din mana in mana , nou fiind. Si ca sa dai exemple parintilor da search aici pe forum dupa diverse criterii, de exemplu Xbox 360 sau Vand xbox 360, etc...

  9. #9 SP
    Member verde's Avatar
    pai el la luat la mana a 2-a ,si am mai cautat dar minimul e de 900 de ron...si nu am de unde sa scot atatia bani...eventual imi vand psp-ul ,dar nu ma lasa inima

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Eu am vazut la TechnoMarket Xbox 360 Arcade Falcon la 750 ron. L-am vazut acum o saptamana.

  11. #11 SP
    Member verde's Avatar
    si unde e mai exact acest technomarket?sau ce e?unde e?

  12. #12 SP
    Junior Member kriegsmarine's Avatar
    Man, eu inca o data zic : nu merita 600 de lei acel xbox, fie el si modat. Adica stiu cum e cand iti doresti ceva, dar macar daca iei un lucru, sa iei un lucru ca lumea. Ia-ti eventual tot unul la mana a doua dar mai ieftin sau chiar unul nou, chiar daca e putin mai scump.Sunt convins ca ai tai o sa inteleaga ca, decat sa dea 600 de lei pe unu folosit si fara mai nimic mai bine mai dai pun 2 3 mil in plus si iti iau unul ca lumea. Parerea mea ! Bafta !

  13. #13 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Kagula, oamenii de aici te sfatuiesc de bine: asteapta pana ai bani de unul nou, cu garantie. E foarte important aspectul, mai ales cand e vorba de 360. Tine-ti banii si mai strange, nu te grabi, pentru ca ai cele mai multe sanse sa ii pierzi asa, fara posibilitatea de a-i recupera.

    Ai rabdare.

    Technomarket e un magazin de electronice destul de tare, in Militari (langa Hornbach, Kika, etc.); de fapt, trebuie sa iesi vreo 500 de metri din Bucuresti, dar ai indicatoarele de Hornbach care ar trebui sa te ghideze.

  14. #14 SP
    Banned Mario's Avatar
    dap iati un arcade ,sau care e mai ieftin ,ptr ca la xbox 360,sunt multe probleme si daca e cum zici tu la mana a3a,te risti sa eda din min in min rrod ,si gandestete la o chestie ,de ce ar vinde un xbox care la luat de 2 zile sigur are mai multe defecte decat zice el,si gandestete ca trage teapa un xbox la mana a2a e 6 mil,el la luat cu vreo 4 si ti-l vinde tie cu 6,asteapta,iti spun eu,mai vinde un joc de psp,daca ai originale,vinde role biciclete ,sigur ai

  15. #15 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Man eu iti recomand sa iei din magazin...adica sa ai garantie chiar daca trebuie sa te rogi de parinti etc..asa am facut si eu

  16. #16 SP
    Member felixxx's Avatar
    am vazut eu un arcade la domo colentina (in complex cu kaufland) la 699 ron si in metro berceni la vreo 700 ron. asta se intampla acum vreo saptamana, du-te si vezi daca mai gasesti. eu nu as recomanda nimanui sa dea pe un xbox fara garantie mai mult de 300 de ron.

  17. #17 SP
    Member Atrium's Avatar
    Daca nu gasesti ceva in magazinele din Ro, poti sa iei de aici : ShopTo.Net - XBox 360 Arcade Console - Microsoft Xbox 360

    Cu transport sa zicem ca te ajunge pe la 160 Lire, deci cam 750 RON.

  18. #18 SP
    Member verde's Avatar
    ok ,atunci mai strang bani.....dar problema e ca eu sunt din targu-mures ,in centrul tarii ,si nustiu cum as putea ajunge in bucuresti ,eventual daca unul dintre voi ma-r ajuta sa-l cumpar de la distanta...adica sa va trimit bani si voi sa-l cumparati dupaia sa-l puneti pe colet

  19. #19 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Gameshop.ro trimite prin curier, poti cumpara linistit online. In plus, daca se deterioreaza ceva in timpul transportului nu va trebui sa depinzi de user-ul X sau Y care a impachetat aiurea consola. Cumpar-o mai bine de la gameshop, am inteles ca sunt si foarte seriosi cu garantia.

  20. #20 SP
    Member verde's Avatar
    am vorbit cu parintii si o zis ca is de acord cu unul nou ,dar numa dacă �mi v�nd psp-ul sau ds-ul.deci o sami iau la revedere de la ds....pentru ca psp-ul mi l-am dorit prea mult ca sa il dau acum pe xbox...oricum ds-ul l-am luat numa ca sa fiu in trend

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts