Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Skins sau custom xbox 360

  1. #1 SP
    Member Plavs's Avatar

    Talking Skins sau custom xbox 360

    Salut am facut acest thread pentru a afla de unde putem sa ne luam skin-uri pentru xbox sau sa vad ce console costum v-ati facut...
    mersi astept raspunsuri si oferte unde imi pot personaliza consola sau controller-ul...
    Respect

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    "console costum"

    Iti recomand site-ul Wrappz. Eu mi-am facut la ei skin de iPhone4 si un prieten de X360 phat. S-au miscat foarte repede, in 3 zile am avut produsul in cutia postala (ei sunt din pitesti, eu din bucuresti) si e foarte usor de customizat. Faci totul la ei pe site, poti combina 1000 de imagini, sa le faci cum vrei tu sa arate.

    Peste hartia imprimata (de calitate) se mai pune un strat (o folie) pentru a nu se lua culoarea, pentru a proteja skin-ul si pentru a-i oferi o anume aderenta.

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Razvan, poti face rost de niste poze cu acel X360 cu skin-ul de la Wrappz? Sunt foarte curios de calitate. Am mai vazut la tine Wrappz si sunt foarte curios cum iti fac ei un skin cum trebuie pentru o consola.

  4. #4 SP
    Member Plavs's Avatar
    pare super interesant dar a-si vrea sa vad un xbox facutla ei...daca sti vreo unu pls.upload

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Razvan, poti face rost de niste poze cu acel X360 cu skin-ul de la Wrappz? Sunt foarte curios de calitate. Am mai vazut la tine Wrappz si sunt foarte curios cum iti fac ei un skin cum trebuie pentru o consola.
    Nu prea am cum, ca prietenu asta al meu e fotograf pe vas si acum e prin brazilia A plecat chiar pe 1 pentru 6 luni. Daca aveti rabdare, e posibil

    Va recomand sa incercati. Nu este foarte scump, oamenii sunt foarte seriosi iar materialul este de calitate.

    Nu stiu la ce anume te referi prin "skin cum trebuie", dar daca au forma si marimea exacta, il stanteaza intr-o coala mai mare, il printeaza si mai departe te descurci sa-l dezlipesti de pe foaie si sa-l lipesti pe consola. Este un material foarte moale, care se muleaza pe orice si se lipeste (in principiu) fara bule de aer. Iar daca-l lipesti prost, il dezlipesti fara probleme si-l relipesti.

    Eu pe iPhone l-am lipit si l-am tinut asa app 1 luna, dupa care mi-am dus tel in service si l-am dezlipit si l-am lipit pe oglinda dupa care, cand a revenit telefonul l-am relipit pe telefon si este ca nou. Este foarte important sa nu intinzi materialul cand il dezlipesti de el, ca se deformeaza desenul (desi nu este atat de usor de intins, am facut niste teste cu o alta bucata).

    Quote Originally Posted by Plavs View Post
    pare super interesant dar a-si vrea sa vad un xbox facutla ei...daca sti vreo unu pls.upload
    Nu se face nimic la ei. Ei doar printeaza imaginea ta pe o foaie speciala, taiata exact pe forma X-ului si a celor 2 controllere, pe care ti-o trimit prin posta si te descurci tu.

  6. #6 SP
    Member Plavs's Avatar
    mersi o sa incerc luna asta si o sa uploadez eu o poza sa vedti cum ies...

  7. #7 SP
    Member momi's Avatar
    postez si eu un concept personal finalizat acum 20 de minute pentru care am folosit o carcasa 2006 fara hdmi ,o bricheta ,oja de unghii rosie , marker negru si un sticker venit cu gears of war 3 pe post de sablon...eu zic ca a iesit destul de original.

    am uitat sa mentionez ca xbox ul este perfect functional in ciuda chinurilor la care a fost supus , joaca cu bricheta avind loc fara a desface carcasa pentru a nu avea loc deformari iremediabile.
    Attached Images Attached Images dscn0027.jpg dscn0029.jpg dscn0031.jpg dscn0032.jpg

  8. #8 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Interesant dar ca sa iti zic....nu prea ma atrage....felul in care l-ai ars cu bricheta e barbar de parca ti-a picat pe el , oricum coneptul e interesant dar executarea nu e cea mai reusita.Continua tot asa si poate cu timpul vei deveni un Donely 2

  9. #9 SP
    Member momi's Avatar
    ...asta era si ideea ...scapat din focurile iadului...cu un ultim efort...

  10. #10 SP
    Member Plavs's Avatar
    sti de ce sunt curios daca intr-o zi vei vrea sa-l vinzi daca va fi dispus sa dea cineva bani pe el...in rest super treaba sigur e original.si probabil unic in toata lumea..
    Respect si tine-o tot asa..

  11. #11 SP
    Junior Member d4dane's Avatar
    Pe okazii am vazut ca are cineva cu calificative foarte bune stickere de vanzare pentu xbox phat la 35 lei parca. Intrati si acolo eventual

  12. #12 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by momi View Post
    postez si eu un concept personal finalizat acum 20 de minute pentru care am folosit o carcasa 2006 fara hdmi ,o bricheta ,oja de unghii rosie , marker negru si un sticker venit cu gears of war 3 pe post de sablon...eu zic ca a iesit destul de original.

    am uitat sa mentionez ca xbox ul este perfect functional in ciuda chinurilor la care a fost supus , joaca cu bricheta avind loc fara a desface carcasa pentru a nu avea loc deformari iremediabile.
    me like , am facut si eu un mod la un ps2 phat mai demult

  13. #13 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by angloma View Post
    me like , am facut si eu un mod la un ps2 phat mai demult

    nu e cine stie ce, am muncit mult la ea +3 leduri sub plexiglass

  14. #14 SP
    Member Plavs's Avatar
    bv tie nu e rau tine-o tot asa avem nevoie de moderi pt ca eu unu nu am gasit doar skins

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts