Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Cum sa descarcati jocuri Games for Live gratuit

  1. #1 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Cum sa descarcati jocuri Games for Live gratuit

    ATENTIE!! Sa nu postati aceasta metoda nicaieri altundeva pentru a nu ajunge la urechile M$ cum a fost cazul si cu Assasin's Creed III cand a fost gratuit.

    Am reusit si eu sa descarc Fable III gratuit fara VPN sau alte minuni.Urmati pasii de mai jos ca sa vedeti cum:

    1.Intrati in setarile consolei la Language & Locale si setati Locale pe India
    2.Va faceti DE PE CONSOLA un cont pe India
    3.Cand va cere sa cumparati Gold dati cancel si o sa va apara un Pop-Up in care sunteti intrebati daca vreti Xbox Live Gold 1 Moth Trial si desigur dati accept
    4.Intati DE PE CALCULATOR/LAPTOP pe Xbox.com si la sectiunea My Account cautati in a 3-a coloana de jos cautati Change Xbox accout region
    5.Dupa ce ati dat pe el selectati din lista Romania
    6.Deschideti consola si dati Sign Out daca va logheaza automat
    7.Conectati-va cu contul pe care tocmai l-ati migrat pe consola
    8.S-ar putea sa va mai apara cateva setari de securitate.Daca va apar faceti-le fara nici o grija.
    9.Acum o sa va apara Dashboardul si tocmai v-ati ales cu un cont de Xbox Live pe Romania si Gold pe 1 luna
    10.Va duceti la sectiunea Games>Browse All si cautati Fable III in lista.O sa apara si Halo 3 si AC II cand or sa fie si acestea la promotie.
    11.Lasati-l sa descarce fara a fi nevoiti sa faceti conexiune VPN sau altceva
    12.Bucurati-va de Games for Gold

    P.S.: Vedeti ca si Spartacus Legends este gratuit si exclusiv membrilor Gold si este si disponibil si pe Romania.

  2. #2 SP
    Member eneea's Avatar
    am facut cont pe india, dar nu-mi apare nicaieri ca am gold free o luna

  3. #3 SP
    Member Viteza's Avatar
    Pentru a putea descarca jocurile oferite membrilor gold, nu mai este nevoie de toata aceasta bataie de cap. Pur si simplu il pui la descarcat daca esti in Romania, si ai cont de Xbox Live Gold pe Uk (asa cum avem toti). Tin sa va reamintesc ca acesta este primul pas spre a avea servicii Xbox live in Romania. Cred ca a trecut vremea VPN-urilor si a smecheriilor similare cu cea de sus!

    Ps: pentru cei are nu sunt la curent cu discutia avuta cu cei de la M$ va invit pe facebook sa o cititi in intregime.

  4. #4 SP
    Junior Member tazman's Avatar
    Ha, mii de multumiri. Nu am mai avut timp de consola in ultima perioada si chiar nu eram la curent cu aceasta posibilitate. Intrat in Games, cautat Fable 3, download free.

  5. #5 SP
    Junior Member alexqw's Avatar
    Au ridicat restrictiile,2 jocuri in momentul asta free,Fable III& Spartacus Legends

  6. #6 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu pricep. Fable 3 nu am putut lua fara VPN.

  7. #7 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Spartacus Legends este free-to-play, nu se pune.

  8. #8 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Cred ca acum se poate lua si fara VPN chiar daca contul e pe UK.

  9. #9 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Da domne. Functioneaza direct. Il ia acum Grey fara VPN sau vreo smecherie in genul celei din primul post. Si acum 4 zile m-am chinuit cu VPN. Pfff.

  10. #10 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Pai au scos restrictiile.E mai bine asa.

  11. #11 SP
    Member Viteza's Avatar
    Si tot ce a trebuit sa fac a fost sa vorbesc cu un manager

  12. #12 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Multumim din nou Mr.U saved us!

  13. #13 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by vitezomanul View Post
    Si tot ce a trebuit sa fac a fost sa vorbesc cu un manager
    poftim I don't follow

  14. #14 SP
    Member Viteza's Avatar
    Andrewqp...acum ceva vreme in urma am initiat un topic despre un grup pe facebook...il poti cauta si vei gasi acolo intreaga discutie (momentan sunt pe telefon si imi e greu sa fac un topic aici, dar il voi face zilele urmatoare)

  15. #15 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Tind sa cred ca nu de la discutia respectiva s-a deblocat jocul, cat de la pregatirea pentru zone noi pentru Xbox One...

    Cu manageri si persoane mai sus a vorbit si MonkY (avand chiar o organizatie intreaga in spate + televiziunile din Ro si multe alte canale media, nu un grup de Facebook) si nu a reusit nimic. Sunt sigur ca au vorbit si alte persoane... Chiar si eu am vorbit cu un manager. Totusi nu s-a rezolvat nimic...

  16. #16 SP
    Member Viteza's Avatar
    Daca era cum zici tu, Fable 3 ar fi fost region free de la inceput Cu siguranta X1 are ceva de a face cu asta, dar tind sa cred ca si presiunea constanta din partea tuturor comunitatilor a contat. Dincolo de asta am o vaga senzatie ca nici maxar nu ai incercat sa cauti ce am zis eu mai sus...dar nah...

  17. #17 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Presupui prost. Textul de aici este standard si l-am primit cu totii pe parcursul anilor https://www.facebook.com/groups/1888...6402685787190/ O zi buna iti doresc.

  18. #18 SP
    Member Viteza's Avatar
    Ai perfecta dreptate cand spui ca raspunsurile sunt destul de standard. Daaar coincidenta sau nu, dupa discutia pe care mi-ai demonstrat (in ciuda presupunerilor mele) ca ai citit-o, s-a ridicat limitarea de regiune ce a fost impusa atunci cand Fable a fost oferit spre descarcare. Coincidenta sau nu, cererea pe care a facut-o Andreea a primit solutionare favorabila. Cat despre grup, dupa cum ai observat, nu cred ca a avut ceva de a face cu discutia in vedere

    LE: aduc si aici discutia sa nu mai caute lumea aiurea pe facebook


  19. #19 SP
    Member Viteza's Avatar
    buna asta ))

  20. #20 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 218 Last Post: 20-03-2023, 14:41
  2. Cum sa joci Arcade Games pe PC By RonanN1 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 10-08-2013, 16:20
  3. Replies: 0 Last Post: 03-02-2013, 17:57
  4. Xbox Live 12 luni gratuit sau cu 7 lire By DangeR in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 14 Last Post: 11-02-2012, 15:36
  5. 1st April News: Serviciul Xbox-Live gratuit By Nightbox in forum Offtopic
    Replies: 31 Last Post: 03-04-2009, 01:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts