Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Cont Xbox live intrebari

  1. #1 SP
    Junior Member cosmincmp's Avatar

    Cont Xbox live intrebari

    Am cumparat o consola xbox 360 slim 250gb cu kinect si ceva jocuri.Vreau sa ma conectez la internet si am inteles ca am nevoie de cont xbox live.
    Intrebari:
    -unde gasesc cel mai bun pret pentru xbox live
    -merita sa imi fac pentru 1 an intreg
    -am citit pe internet ca trebuie sa iti faci pe o adresa din uk sau usa
    +multe alte intrebari
    rog daca e cineva dispus sa imi raspunda si mie la niste intrebari

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut si bine ai venit pe CG!

    Pentru cel mai bun pret pentru Xbox Live iti recomand sa arunci o privire pe aria de Bazar Console. Depinde de perioade, de oferte, etc... De exp. la gameshop au fost intr-o perioada cu reducere de 50%. Alta data au fost pe amazon.co.uk la super pret... Eventual iti cauti la pret bun din UK si apelezi la RobertDinu. Sau iPaul din US (daca vrei cont de US).

    Da, merita sa-ti faci pe un an intreg. De obicei Microsoft are oferte gen 12+1 sau chiar 12+2 (adica 12 luni plus 1 sau 2 luni gratuite).

    Da, intrucat Live nu exista pe Romania, va trebui sa-ti faci cont de UK. Ia si tu adresa unui hotel mare. Stai cu chirie acolo si aia e.

    Pentru restul de intrebari... iti recomand sa apelezi la http://www.consolegames.ro/forum/f9-...te-un-raspuns/ sau http://www.consolegames.ro/forum/f9-...ul-xbox-360-a/.

    P.S. Mai multa grija unde postezi. Acest thread e in aria Xbox si nu Xbox 360. Moved now!

  3. #3 SP
    Junior Member cosmincmp's Avatar
    eu momentan sunt in olanda si am vazut ca xbox live pe 1 an este in jurul la 55 euro / 230 ron.eu am pe cineva aici care si-a bagat adresa lui din olanda si a mers.pot sa fac si eu acelasi lucru si sa il folosesc din romania?

  4. #4 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Gasesti mai ieftin pe ElectronicFirst. (am cumparat zilele trecute 12+1 luna gratis pentru aprox 150 lei/28 lire)

    Da, poti folosi si in Romania contul pentru a avea acces la multiplayer. (+alte beneficii)

  5. #5 SP
    Junior Member cosmincmp's Avatar
    salut mai dati-mi si mie va rog niste site-uri gen electronicfirst

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  7. #7 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Salutari! Am vazut numele thread-ului si me-am zis ca mai repede postez aici decat la intrebari si raspunsuri ...Problema e in felul urmator, (daca se poate numi problema).Ipoteza: Am o consola xbox 360 cu kinect, achizitionata craciunul trecut, din cate imi amintesc, cand am creat contul de xbox live l-am setat pe UK, London.
    Acum doresc sa imi activez luna free de xbox live gold de care dispun, dar nu stiu cu ce sa completez "billing informations" unde imi cere billing address, postal code, phone number si city.
    Thanks for reading.

  8. #8 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nu mai ai free live gold o luna. Just shut up and ask MS to take your money!

  9. #9 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Si daca as vrea sa imi activez goldu, merge prin plata cu cardu sau trebuie sa cumpar card din ala?

  10. #10 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Card din ala, e mai simplu.

  11. #11 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Alright, multumesc. (lol cum am formulat intrebarea, acum am observat: "prin plata cu cardu, sau sa cumpar card din ala" )

  12. #12 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Din experienta personala iti recomand un card valoric. Am mai spus si ma repet(deh, moara hodorogita, odata cu batranetea), de cand m-am ars cu datele de pe ca furate din PsN, m-am invatat minte definitiv sa nu le mai dau datele de card pentru tranzactii. Desi sistemul bancar britanic e de incredere si gratuit, eu imi procur carduri valorice de la amicul Robert Dinu. Si puncte si live(al 3-lea an deja) si am iesit mai ieftin decat in magazin, de exemplu. Iar "amicii" de la Microsoft nu au nici acum altceva decat numele meu si adresa de mail in cont. Toate bune si spor la joaca.

  13. #13 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Cum.se poate lua legatura cu Robert Dinu..aici.pe forum.cun il gasesc..?

    ---------- Post added 22-08-2013 at 21:48 ----------

    Ok ..l am gasit
    Pentru a avea o luna gratis la creearea contului trebuie atasat card sau nu am inteles eu.bine..?

  14. #14 SP
    Member florent's Avatar
    Gasiti si la Altex card prepaid cu 12 luni de Live Gold la 190 lei . Pretul e unpic mai mare decat pe net dar din magazin puteti cumpara si in rate cu cele cateva carduri care au facilitatea asta .

  15. #15 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Eu ma refeream la card de credit...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Help cont Xbox live By l4mp4rd in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 27-03-2015, 17:28
  2. Cont Xbox Live By Sopi in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 23:31
  3. Cont XBOX LIVE By Keyano in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 2 Last Post: 25-02-2014, 16:04
  4. Replies: 11 Last Post: 09-03-2013, 09:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts