Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Grand Theft Auto V - Help!

  1. #1 SP
    Junior Member Molurus's Avatar

    Angry Grand Theft Auto V - Help!

    Salutare. Dupa cum stiti versiunea pentru XBOX a jocului a fost lansata cu mici probleme. Daca instalam Disc-ul 2 ' PLAY ' pe HDD, va afecta performanta. A fost recomandat sa folosim un stick de 16GB nou, formatat si configurat pentru XBOX cu o viteza de citire de cel putin 15 MB. Am cateva nelamuriri...

    1. Am editia speciala a jocului ( + DLC-ul Atomic Blimp ). Trebuie cumva sa am abonament GOLD, pentru a descarca addon-urile ? (Bonus Weapons, Ability Boost, Bonus Outfits, Atomic Blimp )...

    2. Am un XBOX 360 Slim White Special Edition 4 GB cu un HDD de 320 GB luat de la un XBOX PHAT. Am instalat GTA V Disc-ul 1 ' Install ' pe HDD, apoi Disc-ul 2 ' Play ' pe un stick de 16 GB Sony Micro Vault Click USB 3.0, formatat si configurat pentru XBOX. Spune care are viteza de citire de pana la 82MB/s... normal pentru portul USB 3.0. Facand acest lucru am observat ca tot mi-a afectat performanta jocului. Chiar si prin simplu fapt ca "zbor" cu masina prin oras sau fac o plimbare, imi scade fps-ul.... poate imi spune cineva pas-cu-pas ce trebuie facut ? Oare o fi de la XBOX-ul meu sau de la HDD-ul luat de la XBOX PHAT ? Mentionez ca l-am cumparat acum 3 luni pe XBOX ( NOU ) dintr-un magazin ' X ' si i-am facut si update la dashboard 16230 ceva de genu'

    multumesc si ROG SERIOZITATE

  2. #2 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Stai linistit si asteapta urmatorul update pentru joc. Nu esti singurul cu problema asta.

    Si in legatura cu addons-urile, descarca linistit ca nu ai nevoie de Gold.

  3. #3 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Nu stiu cat de drastice sunt scaderile de FPS la tine, dar iti recomand sa incerci si inversarea instalarilor: Install disk pe USB, Play disk pe HDD.
    Eu nu aveam probleme cu ele instalate ca tine, dar am incercat si varianta asta si parca merge un picut mai bine. Poate disk 1 e mai important pt framerate, iar stick-ul cred ca e mult mai rapid ca HDD-ul.

    Pt add-on-uri nu-ti trebuie Gold, dar tinand cont ca mai e putin pana la GTA Online iti recomand...

  4. #4 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Discul Play NU se instaleaza. Sterge-l si o sa vezi ca iti merge mult mai bine.

  5. #5 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Nu are nicio legatura cu instalatul discului 2 (play). Eu il am instalat tot pe hdd si nu am nicio problema. Nu exista caderi vizibile de framerate.

  6. #6 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    Discul Play NU se instaleaza. Sterge-l si o sa vezi ca iti merge mult mai bine.
    Daca instalezi cele doua discuri pe un cuplu HDD+USB sau chiar USB1+USB2, nu sunt probleme. Important e sa nu fie pe acelasi dispozitiv.

  7. #7 SP
    Junior Member smara1's Avatar
    salutare, si eu intampin acelasi probleme cu gta... doar luminozitatea ma ajuta dar totusi... . credeti ca urmeaza sa apara un update suta la suta care sa rezolve problema? va multumesc

  8. #8 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Tot ce pot spune e ca mai bine îți luai un PS3.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Pr3D4TH0R View Post
    Tot ce pot spune e ca mai bine îți luai un PS3.
    Si pe PS3 are aceleasi issues... ba chiar mai grave (in special la versiunea downloadata). Sunt oameni care nu observa scaderea de framerate nici cand le arati ca merge cu 20 FPS. Tine de fiecare cum percepe caderile respective. Cel mai mult ma distreaza ca aceleasi persoane care (pe testate) nu observa caderile respective, vor jocuri la 60 FPS. Pfft.

    ---------- Post added 25-09-2013 at 01:14 ----------

    Pentru cei care nu cred, uitati aici un test in care se duce la 20 FPS, si vorbim de un test in care individul merge cu o masina EXTREM de lenta, fara politie dupa el, shootings si alte alea. La un moment dat chiar sunt niste explozii in care se duce la 18 FPS. Cine nu observa, sa fie fericit ca e asa... dar sa nu incerce sa le explice si celorlalti ca jocul "merge perfect".


  10. #10 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    GTA 5 pe PS3 merge mult mai prost...FPS-ul este la pamant chiar si cu Update-uri. De vina este minunatul procesor Cell.

  11. #11 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    E na....ia uite ca am gasit problema PS3-ului.Ma mir cum acest minunat Cell duce un joc ca The Last of Us fara probleme...

  12. #12 SP
    Member Sopi's Avatar
    Am un xbox 360 4GB 2012 SLIM,ca sa imi mearga GTA V trebe sa cumpar un USB 16 GB(Ce USB imi recomandati?),sa il bag in XBOX sa il formatez si apoi sa instalez unul dintre CD-uri pe stick si celalalt il bag in consola si ma pot juca?

  13. #13 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    E na....ia uite ca am gasit problema PS3-ului.Ma mir cum acest minunat Cell duce un joc ca The Last of Us fara probleme...
    Iti spun eu de ce il "duce"...fiindca este un joc exclusiv PS3 si dezvoltatorii s-au dat cu capu de toti peretii pentru a-l optimiza pentru acel tip de procesor...din cauza asta arata cum arata jocul..nu are absolut nicio treaba cu performanta overall a consolei PS3.

  14. #14 SP
    Junior Member Frenchie's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiChirita View Post
    Iti spun eu de ce il "duce"...fiindca este un joc exclusiv PS3 si dezvoltatorii s-au dat cu capu de toti peretii pentru a-l optimiza pentru acel tip de procesor...din cauza asta arata cum arata jocul..nu are absolut nicio treaba cu performanta overall a consolei PS3.
    De unde sti?Ti-au dezvaluit tie?Eu cred ca esti doar un hater.

  15. #15 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Gandeste-te un pic...toate jocurile exclusive arata bine pe PS3 deoarece sunt optimizate doar pentru PS3 ...si nu sunt hater..pur si simplu asta este adevarul.

  16. #16 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Sopi View Post
    Am un xbox 360 4GB 2012 SLIM,ca sa imi mearga GTA V trebe sa cumpar un USB 16 GB(Ce USB imi recomandati?),sa il bag in XBOX sa il formatez si apoi sa instalez unul dintre CD-uri pe stick si celalalt il bag in consola si ma pot juca?
    Fara stick de 16 Gb sau HDD NU poti juca deloc GTA, cere install obligatoriu de minim 7,5 - 7,8 Gb.

  17. #17 SP
    Member Sopi's Avatar
    CE stick recomandati?

  18. #18 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Unul cu viteze bune de citire (la scriere nu conteaza, ca nu scrii / rescrii ci doar citesti Install-ul jocului ) peste 20 MBs !

    La 16 Gb ar trebuii sa fie pana in 50 de lei : Memorie externa KingMax PD09 16GB argintiu - PC Garage

    32 Gb la 65 lei : Memorie externa KingMax PD-09 32GB argintiu - PC Garage

    Daca te tine buzunarul de vreo 200 de lei gasesti hdd de xbox de 320 gb !

  19. #19 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Unul cu viteze bune de citire (la scriere nu conteaza, ca nu scrii / rescrii ci doar citesti Install-ul jocului ) peste 20 MBs !

    La 16 Gb ar trebuii sa fie pana in 50 de lei : Memorie externa KingMax PD09 16GB argintiu - PC Garage

    32 Gb la 65 lei : Memorie externa KingMax PD-09 32GB argintiu - PC Garage

    Daca te tine buzunarul de vreo 200 de lei gasesti hdd de xbox de 320 gb !

    HDD-ul de Xbox costa in jur de 350-380 de lei. Unde ai vazut tu la 200 de lei?

  20. #20 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiChirita View Post
    HDD-ul de Xbox costa in jur de 350-380 de lei. Unde ai vazut tu la 200 de lei?

    aici pe forum văzusem, parca Raverx vindea.. Caută si vei găsi, spuse Dumnezeu...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54
  2. Trophies Grand Theft Auto 4 By istrategie in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 04-11-2008, 17:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts