Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Adaptor pentru tastatura/mouse

  1. #1 SP
    Senior Member RaverX's Avatar

    Adaptor pentru tastatura/mouse

    Am de peste o luna o consola XBOX 360 si am inceput sa ma obisnuiesc cu gamepad-ul in multe jocuri, insa in FPS-uri sunt varza, nu reusesc deloc sa ma adaptez
    Stiu ca exista adaptor pt tastatura si mouse, de exemplu asta sau asta, care e clona a primului. Trecand peste pretul care mi se pare foarte piperat, cum se comporta un astfel de adaptor ? Ma pot astepta la surprize sau voi avea parte de acelasi control ca si pe un PC ?

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Se comporta la fel ca pe PC, dar lumea isi va da seama ca il folosesti si te va ocoli. Este considerat un fel de a trisa, folosind ala. Mai bine incerci sa te obisnuiesti sa joci normal.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vezi si aici despre FragFX v2: http://www.consolegames.ro/forum/f15...a-ati-cumpara/ . Am inteles ca ar fi cel mai ok...

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    FragFx stiu ca este doar pentru Playstation 3.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    FragFx stiu ca este doar pentru Playstation 3.
    Scuze in cazul asta... n-am stiut/nu folosesc
    Si da, e un fel de cheat...

    RaverX: iti recomand sa te antrenezi cu gamepadul. Intr-o saptamana (de tras tare), nici n-o sa iti mai dai seama ca joci fara mouse

  6. #6 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Multumesc pt sfaturi, m-am antrenat, dar pur si simplu nu ma pot obisnui. Cat despre cheat, nu se pune problema, contul de GOLD a expirat si voi juca exclusiv single player (in primul rand vreau sa termin halo3 )

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Vai, pai tocmai Halo 3 sa nu termini in co-op?

  8. #8 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    Daca a zis omu ca nu sa obijnuit... sau poate nu se joaca destul ca noi altii

  9. #9 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    RaverX: Asa e la inceput. Si eu am luat consola bundle cu halo3 si m-am chinuit un pic cu controllerul. E greu dupa ani multi de jucat fps-uri pe Pc. Dar dupa o vreme o sa te descurci foarte bine.

  10. #10 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Krusht are dreptate, si eu am inceput cu Halo3 si imi era foarte greu sa folosesc gamepad-ul, dar acum "crap" la Cod:WaW online de nuti vine sa crezi .
    + E mult mai comod sa joci cu gamepad-ul decat cu tastatura si mouse-ul.
    + Ai vibratii.

  11. #11 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    Da , vibratiile te avetizeaza si inainte sa se intample ceva

  12. #12 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by Tsutsy17 View Post
    Da , vibratiile te avetizeaza si inainte sa se intample ceva
    Vezi Bioshock ... Stiai ca vine Big Daddy de la o posta

  13. #13 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    oricum nu se compara pc-u cu justicku :d , cu mult peste e justicku

  14. #14 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Adevaru e ca oricat ati mai juca pe controler ca pe tastatura si mouse n-o sa jucati niciodata, asta e sigur. Dar parca e mai fun pe controler.

  15. #15 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by mark`` View Post
    Adevaru e ca oricat ati mai juca pe controler ca pe tastatura si mouse n-o sa jucati niciodata, asta e sigur. Dar parca e mai fun pe controler.
    la shootere cam asa e dar totusi pe consola (xbl ,psn) o sa joci impotriva altora care o sa joace tot de pe controller-e , deci nu trebuie sa joci ca si cu mouse & tastatura. eu la inceput eram varza pe controller....la gears online eram tot pe ultimele locuri , la bioshock cand veneau elicopterele alea ...."turets" parca le zicea imi luau toata viatza, acum pot sa spun ca stiu cat de cat , incerc sa termin cod waw pe vet si termin tot printre primi cand joc online.

  16. #16 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Pana la urma...a folosit cineva ? sa-mi zica din experienta cum merge ? Dj MO, sa inteleg ca tu ai "gadgetu" respectiv si esti multumit ?

  17. #17 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu il am si nici nu il voi lua. Din ce am citit pe net despre el, reiese ca este ok.

  18. #18 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by mark`` View Post
    Adevaru e ca oricat ati mai juca pe controler ca pe tastatura si mouse n-o sa jucati niciodata, asta e sigur. Dar parca e mai fun pe controler.
    Am incercat de curand sa ma joc COD 4 MW pe PC,singurul joc care il mai aveam pe HDD...
    Ce pot spune sunt bata dupa aproape 2 ani de cand nu mai m-am jucat vre-un joc pe PC exceptand DEAD SPACE.Nu ma laud ca vezi domnle ca nu ma mai joc pe PC dar feelingul si atmosfera pe care o ai cu un controler cu vibrati e net superioara mouselui si tastaturii.La inceput oricine a fost slab cu un controler in mana dar de s-a obisnuit si eu am intampinat dificultati la inceput dar cum a spus si MonkY in o sapt. jumate maxim il stapaneam destul de bine si iti zic ca nu a fost greu deloc.
    P.S. Un ultim lucru: orice shooter sau FPS e mult mai bine jucat cu un controller decat cu un mouse si cei care se joaca de ani buni pe controller iti vor bate orice "cheater" ce foloseste mouse si tastatura!!!

  19. #19 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    P.S. Un ultim lucru: orice shooter sau FPS e mult mai bine jucat cu un controller decat cu un mouse si cei care se joaca de ani buni pe controller iti vor bate orice "cheater" ce foloseste mouse si tastatura!!!
    Dap, d-aia toti care joaca CS sau Unreal pe la WCG sau ESL vin cu controlleru de acasa.

  20. #20 SP
    Banned Tzipi's Avatar
    Nu imi vine sa cred ca puteti compara tastatura+mouse cu controllerul (mai ales) de xbox 360.Voi nu va dati seama inca ca este mult mai comod si cel putin eu, ma descurc mult mai bine cu controllerul si nu l-as schimba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts