Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Plata prin PayPal pe Xbox Live

  1. #1 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    Plata prin PayPal pe Xbox Live

    Acum cateva zile laudam Xbox360 vs PS3/4 datorita posibilitatii de a plati prin paypal jocuri, DLC-uri etc... Ei bine, azi am incercat sa cumpar prin paypal diverse nimicuri de pe Xbox Live si imi da o eroare cu "unauthorized payment option" bla bla bla. Ce s-a intamplat intre timp? Acum ceva vreme am cumparat linistit prin paypal, au introdus vreo restrictie pentru Romania AGAIN??
    Voi puteti folosi momentan paypal ca si modalitate de plata? Mentionez ca sunt conectat prin RCS&RDS, pppoe, accces in 1 Gbps.
    Attached Images Attached Images xbox_live_paypal.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member Xchelu's Avatar
    Eu nu mai pot face plati prin paypal de vreo 2 luni. Singura modalitate prin care pot sa cumpar e prin Xbox gift cards ce le iau de pe Microsoft store culmea tot prin paypal. Cumperi gift card iti incarci contul si apoi platesti pe live cu contul alta modalitate nu stiu.
    Ps. Nici Visa cardul nu il mai accepta.

  3. #3 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Cred ca au bagat aceeiasi restrictie la PayPal ca si cea de la iTunes , trebuie sa ai contul de Paypal ( si cardul de credit sau debit ) pe aceeiasi regiune.

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Voi puteti folosi momentan paypal ca si modalitate de plata? Mentionez ca sunt conectat prin RCS&RDS, pppoe, accces in 1 Gbps.
    O sa incerc eu zilele astea (maine sau poimaine...sa vad cand imi baga hotii astia de la servici banii pe card) ca vreau sa-mi cumpar toate DLC-urile pt. DR3 si-ti spun ce rezolv/daca rezolv. Din cate-mi amintesc, ultima data, a mers. Mi-am cumparat TITANFALL digital direct de pe site via PayPal, fix in ziua lansarii (si Dj Mo cred ca la fel a facut).

    *p.s.

    Eu am 2 ISP in casa dar cel principal e RCS&RDS (tot de 1 Gbps). O sa incerc cu ambele daca are vreo relevanta (cand mi-am cumparat TITANFALL-ul eram pe RCS&RDS).

    *p.s. 2

    Daca nu merge revin la redeem codes si salut nu cred ca e chiar asa o mare tragedie...m-am obisnuit cu ideea (din pacate).

  5. #5 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    La mine e tocmai invers. Anul trecut nu puteam face plati prin PayPal pe Xbox Live, insa am incercat saptamana trecuta si am reusit fara nici o problema. (cont de Xbox Live pe UK, adresa cardului/contului de PayPal de Romania)

  6. #6 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Foarte ciudat, tot asa am si eu - cont Live UK si paypal cu adresa Ro.... Ma enerveaza fiindca era foarte comod asa, m-am obisnuit cu binele si mi-au taiat macaroana din nou.

  7. #7 SP
    Member cj_quest's Avatar
    La fel si aici, de cateva luni nu mai pot cumpara nimic prin Paypal. Cont Uk, regiune Uk, s.a.m.d. UK

  8. #8 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Rasko: Poți încerca să vezi poate merge din browser. (eu din browser am cumpărat, de pe consolă n-am încercat încă)

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mie nu-mi mai merge. Am incercat si de pe consola si de pe site:

    Nota 2.

    Am rezolvat problema cu un redeem card.
    Attached Images Attached Images screen-shot-06-11-14-03.06-am.jpg screen-shot-06-11-14-03.06-am-001.jpg screen-shot-06-11-14-03.06-am-002.jpg 20140611030504.jpg 20140611030517.jpg 20140611030529.jpg

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Si aici lista cu tari din care se poate face plata via PayPal:

  11. #11 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Mda...mult a durat comoditatea si bucuria....

  12. #12 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Rectific: Se pare că nici eu nu mai pot cumpăra. Acum fix 9 zile am cumpărat un joculeț arcade din browser, însă astăzi am încercat să achiziționez un item ieftin pentru avatar și primesc acea eroare cu unauthorized payment.

    Acum 9 zile am reușit să achiziționez fără nici un fel de problemă Trials Fusion, dacă are vreo relevanță.

  13. #13 SP
    Junior Member kevin69's Avatar
    Dar de ce nu cumparati cardurile pentru live , de pe ebay ?

    Something interesting : Xbox 360 Live Gold 3 Monate Mitgliedschaft Karte Xbox One 3 Month Card PC De | eBay

  14. #14 SP
    Member xper's Avatar
    Daca va da acea restrictie cu unauthorized payment s-ar putea sa va fi blocat si contul microsoft live ma refer la cel de plati si acela este legat de contul xbox live , adica nu o sa puteti sa mai cumparati nimic nici macar cu acel card prepay .Ca sa deblocati contul trebuie sa sunati la xbox live regiunea de care apartine contul si sa va autentificati telefonic pentru a evita frauda , eu am patit asa si e cam naspa procedeul. Sper ca ma insel ! eu nu am lucrat cu paypal ci direct cu cardul debit/credit .Bafta la shopping tuturor

  15. #15 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Confirm faptul ca am putut adauga contul de Paypal acum cateva minute.

  16. #16 SP
    Member xper's Avatar
    Quote Originally Posted by xper View Post
    Daca va da acea restrictie cu unauthorized payment s-ar putea sa va fi blocat si contul microsoft live ma refer la cel de plati si acela este legat de contul xbox live , adica nu o sa puteti sa mai cumparati nimic nici macar cu acel card prepay .Ca sa deblocati contul trebuie sa sunati la xbox live regiunea de care apartine contul si sa va autentificati telefonic pentru a evita frauda , eu am patit asa si e cam naspa procedeul. Sper ca ma insel ! eu nu am lucrat cu paypal ci direct cu cardul debit/credit .Bafta la shopping tuturor
    ignorati postul va rog / bad post / scuze

  17. #17 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Eu nu mai folosesc PayPal demult pe Xbox Live, cumpar direct cu cardul meu VISA de la BRD

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  2. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49
  3. Cum downloadez un joc de pe xbox live (prin voucher) By OvidiuM13 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 04-06-2015, 12:42
  4. Plata prin Paypal - PSN US/UK By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 9 Last Post: 28-07-2014, 12:28
  5. Coduri Xbox Live Gold prin Monster Hunter Frontier By CatalinTwist3R in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 07-07-2013, 21:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts