Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Halo story

  1. #1 SP
    Senior Member Madk91's Avatar

    Halo story

    Vreau sa incep un proiect pentru vacanta de vara , un costum *real size* al lui MasterChief.Si vreau sa inteleg povestea...
    Am jucat nitel Halo pe PC...si acum halo 3 pe xbox 360(dar dupa misiunea 4 nu mai citeste discul)...asa ca Halo 2 nu am avut ocazia sa il joc.
    Poate cineva va rog frumos sa imi rezume povestea din trilogia Halo.
    Multumesc.

  2. #2 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    poate daca iti cumperi jocul original l-ar citi
    cat despre poveste o poti gasi aici:http://en.wikipedia.org/wiki/Halo_(video_game) citesti ce scrie la Plot la fiecare joc. Iti urez bafta cu costumul, chiar as vrea sa vad ce o sa iasa . Ce materiale o sa folosesti?

  3. #3 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    O sa folosesc -PaperCraft (google)
    -vata de sticla
    -hartie cartonata
    -velcro
    In orice caz vreau sa il fac *lite*...sa nu stau cu 4 tone pe mine...l-as face cu aluminiu pe deasupra...dar nu se merita...mai bine iau spuma de mare
    O sa urmez un tutorial gasit pe web.

    *jocul original o sa il cumpar de cum am bani disponibili...(sa fiu sincer e 10 ron un Dvd dual layer....decat 5 dvd-uri dalea...mai bine unu' secondhand )
    Multumesc de link...desi speram sa imi explice cineva pe scurt.

  4. #4 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    *jocul original o sa il cumpar de cum am bani disponibili...(sa fiu sincer e 10 ron un Dvd dual layer....decat 5 dvd-uri dalea...mai bine unu' secondhand )
    Nu cred ca ai nimerit forum-ul care trebuie. Aici noi ne chinuim sa ne cumparam jocurile originale, nu sa le tragem "la kil" de pe torente. Motivele pentru care piratezi chiar nu ne intereseaza, nu ti-am cerut sa le explici. http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/ prevede clar ca nu incurajam pirateria si nici nu o prea agream.

  5. #5 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Scuze de confuzie...Era doar o parere.
    Nu promovez pirateria.- Rog frumos un Mod. sa stearga din ultimul post fraza cu asterisc la inceput.-multumesc.

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Cumva o sa folosesti acest ghid, de curiozitate? http://www.consolegames.ro/forum/f8-...r-under-100-a/

  7. #7 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Am vazut si ghidul ala...dar nu..nu voi folosi tot ce zice tipa...voi face o mare parte din costum dupa ghidurile lor...
    Insa in loc de vata de sticla(care e naspa) voi incerca sa gasesc un inlocuitor...probabil spuma poliuretanica care e ushoara sau un material usor si moderabil. O sa ma ajute si tatal meu deci nu o sa fie mare problema.
    Am adunat deja 80% din materialele necesare...mai trebuie sa aleg un inlocuitor pentru spuma...si atat .
    Origami fac de cand sunt mic- papercraft nu o sa fie o mare diferenta.
    Paint-ul pentru armura va fi Rosu-Caramiziu-Gri.

    Pana cand incep proiectului cu costumul...voi incerca sa fac din hartie o figurina cu MC(papercraft).S-ar putea chiar pana in weekend sa o termin si sa pun si poze cu "Creatia"
    *Kilometru de post-sper ca nu va plictisesc -Keep Cool!

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ma tenta si pe mine realizarea unui costum ca cel din ghid dar ma depasa total. Cand termini sa nu uiti sa postezi aici .

  9. #9 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Am gasit tot ce e nevoie pentru costum
    Pentru "umplutura" voi folosi spuma ignifuga.
    Cat despre statueta MC...m-am chinuit 4 ore...ca sa fac Assault Riffle-ul...maine ma apuc de cap....
    Arma are 15 cm(se vede mai mica pt ca o tin stramb)...deci practic Figurina va avea peste 40 cm
    Attached Images Attached Images img_0018.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Update!(nu a mers butonul de edit)
    Am lucrat ca prostu 9 ore numa' la picioarele astea...am terminat si casca (nu e finisata).
    Mii de scuze ca nu am indreptat poza...se intelege oricum!
    Attached Images Attached Images img_0019.jpg

  11. #11 SP
    Member octav's Avatar
    te felicit pt ce faci....geniale picioarele si assault riffle-ul

  12. #12 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Update!(nu a mers butonul de edit)
    Am lucrat ca prostu 9 ore numa' la picioarele astea...am terminat si casca (nu e finisata).
    Mii de scuze ca nu am indreptat poza...se intelege oricum!
    Stai ca nu prea inteleg,tu faci o figurina sau un costum in care poti umbla?

  13. #13 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Scrie in posturile anterioare : Costumul il voi face in vacanta...pana atunci mai exersez facand papercraft cu o Figurina MC.
    Sper ca am clarificat -o zi buna.
    PS:Astazi am luat pauza ...maine voi termina si jumatatea cealalta...duminica ultimele finisaje(sper)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 02-06-2009, 11:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts