Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 37 of 37

Thread: Halo Reach GwG | De ce nu downloadeaza? Region Locked?

  1. #21 SP
    Member eneea's Avatar
    Daca il iei din browser ti-l donwlodeaa pana aproape de final si apoi zice "can't download", vedeti imaginea pusa de RonanN1.
    Trebuie folosit VPN, si legata consola la net prin intermediul PC-ului, vedeti ca sunt tutoriale pe-acii despre cum sa faceti.
    eu stiu astea doar teoretic, nu am facut niciodata VPN si inca nu am gasit un joc destul de bun incat sa ma pun pe treaba

  2. #22 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @Eneea, locuiesc in Marea Britanie, cont de banca local si "toate cele". The damn thing is broken

    ---------- Post added 18-09-2014 at 15:09 ----------

    LE: Dupa ce am lasat Xbxox-ul in pace pret de cateva ore vad ca merge jocul acum.

  3. #23 SP
    Member luciteck's Avatar
    Deci merge acum sau nu ? Mai incerc si eu diseară.

  4. #24 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @luciteck La mine da, am jucat un pic aseara.

  5. #25 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar
    Inca nu i-am dat de cap.. Aceeasi eroare nenorocita

  6. #26 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Da-l in saracie de joc

  7. #27 SP
    Member luciteck's Avatar
    Ca bine zici. Back to Destiny 😊

  8. #28 SP
    Junior Member CodrinMarius's Avatar
    L-am pus si eu in download din browser, am sa va spun daca il ia asa, fara VPN. Daca dadeam din consola imi zicea region lock. La tine a mers fara VPN @cj_quest?

  9. #29 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Da @CodrinMarius, l-am lasat in pace si a downloadat far VPN, fara nimic.

  10. #30 SP
    Junior Member CodrinMarius's Avatar
    La mine, acum imi apare pe consola la setting->account->download history, asta dupa ce l-am adaugat din browser in download queue. Downloadul incepe singur dar spre final imi da eroare pusa de Ronan1, cred ca mai face o verificare de location la final si da Can'tDownloadHalo. Daca intru iar pe el in download history imi apare buton play, dar cand dau si merge la MyGames, jocul dispare din lista. Vad ca pentru 2 secunde am 33 de jocuri, apoi se face 32, dispare. Cred ca fara VPN nu am sanse. Am mai incercat VPN inainte dar nu am mai reusit sa il fac sa mearga in Win7 sau 8.

    Cand sa ajunga la 80% da can't download.

  11. #31 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar
    Da-l in sange de joc. Sa vedem daca ne da Microsoft in cap si in luna octombrie..

  12. #32 SP
    Junior Member CodrinMarius's Avatar
    am sa incerc VPN cu win XP saptamana asta..partea buna e ca totusi jocul este in consola la history, adica, chiar daca trece perioada de free, figurez ca l-am luat si pot sa il mai trag si dupa aia tot free... in plus, e posibil ca dupa ce il baga inapoi la cu plata sa scoata verificarile de regiune pentru el.

  13. #33 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar
    Cum ai facut de il ai la download history?

  14. #34 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by sebycu13 View Post
    Cum ai facut de il ai la download history?
    Eu am dat download din browser, apoi il ia pe consola, si-ti ramane in history, chiar daca nu merge

  15. #35 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar
    Bai baieti, daca punem ceasul pe UK o merge?

  16. #36 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    salutare, deci s-a gasit vre-o rezolvare la eroarea acea? am cont de uk, am reusit sa-l adaug in history, dar dupa 100% zice ca nu poate sa-l downloadeze....

  17. #37 SP
    Member eneea's Avatar
    Eu am incercat de la job, unde am IP de UK si tot nu vrea sa mi-l ia nici in browser.
    Sa le fie rusine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Xbox One va fi region-locked By Tudoran in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 05-06-2013, 11:42
  2. Wii U este region-locked By Sadismek in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 25-09-2012, 16:33
  3. Halo: Reach By Dj Mo in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 579 Last Post: 29-09-2011, 10:47
  4. Nintendo 3DS - Region locked By hibrid13 in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 19-01-2011, 18:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts