Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Nu ma pot conecta la Xbox live

  1. #1 SP
    Junior Member starz's Avatar

    Smile Nu ma pot conecta la Xbox live

    Salut
    Sunt nou pe aceasta comunitate si am 0 experienta in xbox 360.Asa ca as dori sa imi explicati pas cu pas la fel cum le-ati explica bunicilor vostri .
    Asa deci am net de la RDS 100 mb/s,prin cablu si as vrea sa ma conectez la xbox live.Am scris toate datele PPeoPe exact ca in contractul de la RDS.Am scris si un MAC nu stiu daca este bun dar imiarata acolo la netwok setings->Advance settings si acolo la amc mai jos o adresa mac si am scris-o pe aia...Deci sa revenim Nu imi trece de prima faza cand dau test connect xbox live.Adica pur si simplu parca nu as avea bagat cablu!
    Am nevoie de ajutor pentru ca am cautat pe comunitate problema asta si nu am gasit-o*sa fiu sincer nu am cautat prea mult).
    Multumesc .

  2. #2 SP
    Member axel's Avatar
    Ai nevoie de un router wireless

  3. #3 SP
    Junior Member starz's Avatar
    Nu merge nici cu wireless adica am vecinu dedesupt care are wireless si inainte foloseam de la el(cu acordu lui).... dar mi-am luat net prin cablu si nu mai folosesc wireless.Am incercat dar ... imi da o erroare

  4. #4 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Probabil si-a schimbat parola sau tipul de criptare. Cum spunea si Axel, ai nevoie de un router. Providerii de internet pot schimba setarile de la o zi la alta, iar daca nu stii sa setezi cum trebuie consola, te vei chinui prea mult, plus ca nu poti folosi internetul in casa pe alt dispozitiv. Spor!

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai X360 slim (negru) ? Sau cel phat (alb/gri) ? Ca cel phat nu are adaptor wi-fi inclus.

    Oricum, ia-ti si tu un router in casa, fa setarile pe un PC, dupa care doar scoate cablu din router in consola nu mai trebuie sa bagi absolut nimic in Xbox, inafara de cablu (alte date).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49
  2. Replies: 18 Last Post: 19-06-2014, 22:29
  3. Nu pot conecta PS3 prin HDMI la plasma LG By augustin01 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 18 Last Post: 13-09-2013, 11:42
  4. Replies: 14 Last Post: 24-06-2009, 23:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts