Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 39 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 777

Thread: Kinect (Project Natal)

  1. #201 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 Blog Archive Jonathan Ross drops “October” release for Natal
    As well as getting a play on Natal yesterday, UK celeb Jonathan Ross has apparently dropped something of a megaton about the 360 motion camera: it’s release date.
    As tweeted here:
    OK. Before bed. Natal on X Box impressive. Not quite there yet i think but tye have til october and if they get it right…skys the limit.
    October, eh? There’s only one place that could have come from, and presumably it was Microsoft at the demo yesterday. Unless Wossy’s just making things up, obviously.
    http://www.vg247.com/2010/02/23/jona...h-of-a-second/

    http://www.youtube.com/watch?v=QGvYF...embedded#at=15

  2. #202 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    natalul o sa fie o problema din pacate pentru cei care au camere mici..pana la aparitia lui..trebuie sa negociez pentru sufragerie

  3. #203 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    [ 12:23:07 ] (RonanN1) it's the same thing
    [ 12:44:16 ] (Ceph) heh, looks like microsoft's natal is bound to be rather crappy. i just read that they removed the cpu from the system in order to save manufacturing costs. instead 360 will now have to do the calculations, which will use up 20% of the system's resources
    [ 12:44:22 ] (Ceph) and it can only
    [ 12:44:33 ] (Ceph) and it can only do 30fps
    [ 12:45:29 ] (Ceph) Arc is most likely going to be much more accurate. Not only is the PS3 able to handle large calculations with ease, but the PSEye can gather track motion at 60 & 120 FPS.
    [ 12:45:59 ] (Ceph) this is where the cell will start to pay off
    [ 12:47:15 ] (Ceph) lol
    [ 12:48:01 ] (Ceph) i just realized that this is the microsoft way: make it cheap and crappy
    [ 13:00:50 ] �x� Quits: rgb ([email protected]):
    ..
    Attached Images Attached Images haha.jpg

  4. #204 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Si Cep sau Cip ala cine e de trebuie sa avem incredere in ce spune? Basterd son of Bill Gates?

  5. #205 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Si Cep sau Cip ala cine e de trebuie sa avem incredere in ce spune? Basterd son of Bill Gates?
    E Super Mario World.

  6. #206 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am inteles. Daca Cep cel mic asa zice, asa este! Mi-e frica pentru Microsoft "with all these inside intel infos".

  7. #207 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Si Cep sau Cip ala cine e de trebuie sa avem incredere in ce spune? Basterd son of Bill Gates?
    Pachter first born? hai ma ca aveam pretentii de la tine pachter = ceph

    deep sh!t...

  8. #208 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    nu o sa cred nici un bull**** de asta pana nu il vad pe piata si o sa apara un review profesional..
    pana atunci poa sa zica ca are cpu de 386 sau de i7
    vom trai si vom vedea

  9. #209 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Natal drops internal CPU, will utilize 10-15% of Xbox 360's processing power [Update] | News

    Natal to Use 10-15% of Xbox 360 CPU Power - Tom's Guide

    Natal to use 10-15 percent of Xbox 360's computing resources

    Report: Microsoft Drops Natal Chip - Natal - Kotaku

    [ 16:11:38 ] (RonanN1) thanks
    [ 16:11:50 ] (Ceph) anyway, whenever i make a statement like the above, you can be sure i didn't pull it out off my ass
    [ 16:12:16 ] (RonanN1) Im sure but some silly users didn't believe it
    [ 16:12:33 ] (RonanN1) you know the type...
    [ 16:12:35 ] (RonanN1) )
    Yes!

    *p.s.

    ...haha, cred că de scriu pe forum tot ce știu despre viitorul PSN-ului...mă ardeți pe rug

    Asta e, ce să-i facem.

    brb
    Attached Images Attached Images haha2.jpg

  10. #210 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...haha, cred că de scriu pe forum tot ce știu despre viitorul PSN-ului...mă ardeți pe rug
    But by all means sir, please do share. The silly user neeeeeds to know.

  11. #211 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu ne-ai spus nimic nou din frantura discutiei de mai devreme. Ce ti-a dedus tie maestrul Ceph putea sa o faca oricine cu o logica de clasa a 3-a.

    Imi place ca tot timpu tii prelegeri despre cat de important e gameplay-ul si cum grafica nu conteaza si cum jocurile erau jocuri candva, dar acum ne scoti ochii ca vom avea maxim 30 fps si ne prezinti stirea ca pe o apocalipsa si un dezastru in strategia celor de la Microsoft.

    Tendintele masochiste ale lui Ronan lovesc din nou. Ca in bancul ala:

    Un vecin il vede pe Bula cu "instrumentul" pe buturuga si cu un ciocan in mana.
    - Ce faci Bula acolo?
    - Ma masturbez!
    - Si cand te exciti?
    - Cand dau pe langa

  12. #212 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Se stia de dinainte despre tot ce-ai scris tu, Ronan. N-ai venit cu nimic nou si nici macar n-a trebuit sa-ti cunoastem sursele. Eu inteleg ca omul care uraste wireless things nu suporta gandul ca incetul cu incetul se trece catre o noua era a interactiunii cu jocurile si continutul digital, dar astea sunt tentative slabe de intoxicare pe care incerci sa le practici.

    Sa mai zic ca nenea ala face o afirmatie/comparatie despre utilizarea resurselor de catre o tehnologie radical diferita de cea propusa de Sony? Toate trei device-urile (Xbox, PS, Wii) vor oferi experiente diferite si, ca atare, functioneaza diferit si se folosesc de resurse diferit. Cu 8-9 luni inainte de lansare Natal are input lag de maxim 0,12 secunde si minim de 0,08 si nu poate decat imbunatati performantele. Inca o data iti cer: nu mai intoxica, nici despre Xbox 360, nici despre PlayStation 3.

  13. #213 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    eu nu stiam si mi se pare normal sa puna astfel de informatii pe thradul dedicat de pe forum. i don't see the problem...
    ok, majoritatea stiu de lucrul asta, altii ca mine nu. do i care if it's stripped of the cpu? no. will i still buy Natal? if i like the applications, yes.
    hey, let's bash the messenger ! he must be a fanboy or smth... woo!!

    something's wrong with the world, i tell you...

    @RonanN1: share everything!! PSN stuff i mean...

    ps: tare bancul lol

  14. #214 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    va dati seama ca si aplicatiile o sa fie pe masura...sa lucreze consola [sa faca fatza] in paralel folosind natal
    ma indoiesc ca o sa faca ceva de o grafica exagerata...ce ar consuma multe resurse si sa o puna pe natal....atunci poate nu ar face fata xbox-ul. dar daca aplicatiile pentru natal folosesc 50-70% din cat foloseste o alta aplicatie actuala ...inca 15% pentru natal [dispozitiv] nu mai conteaza

  15. #215 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Nu ne-ai spus nimic nou din frantura discutiei de mai devreme. Ce ti-a dedus tie maestrul Ceph putea sa o faca oricine cu o logica de clasa a 3-a.
    Asta nu mi-o spune mie lol că nu eu sunt cel care n-a crezut. Reciteste

    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Imi place ca tot timpu tii prelegeri despre cat de important e gameplay-ul si cum grafica nu conteaza si cum jocurile erau jocuri candva, dar acum ne scoti ochii ca vom avea maxim 30 fps si ne prezinti stirea ca pe o apocalipsa si un dezastru in strategia celor de la Microsoft.
    ...pardon. Eu am pus ceva ce nu era �n acest topic. Nu-mi pasă de Natal. Am zis că poate o să mi-l iau dacă o să simt nevoia după ce apare Dead Space Extraction


    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Tendintele masochiste ale lui Ronan lovesc din nou. Ca in bancul ala:
    Lasă tu bancurile...că nu ești �n măsură să faci bancuri

    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Se stia de dinainte despre tot ce-ai scris tu, Ronan. N-ai venit cu nimic nou
    Am zis c-am venit cu ceva nou? Asta nu mie să mi-o spui că celor de mai sus care n-au avut habar...(cu at�t mai grav că e OLD NEWS).

    Cam asta-i treaba...

    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    @RonanN1: share everything!! PSN stuff i mean...
    ...am dat mici indicii pe forum. Nu mă mai complic.

    Spor la //offtopic - kiss.

  16. #216 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post

    Lasă tu bancurile...că nu ești �n măsură să faci bancuri
    Legat strict de citat, sa-mi fie cu iertare dar cine e in masura? Ca ma plictisesc teribil si as vrea sa ma distreze cineva si se pare ca iti trebuie diploma la facultatea de bancuri ca sa poti spune unul.

    Concurezi tu pentru bufonul forumului? Ca vad ca ti-ai depus serios candidatura.

    Si daca nu-ti pasa de Natal de ce ma rog aduci in discutie niste trollisme ieftine. Nu ma vezi intrant pe threadul "Mama lui Ronan" sa zic ca e naspa. Sa intre acolo cine are treaba cu ea. Nu?

  17. #217 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Hai sa lasam discutiile de tip mIRC care le faceam cand aveam 12 ani.

    Microsoft nu mai are de gand sa lanseze un demo gameplay mai serios?! , nu porcariile alea de tip marketing gata randate.

  18. #218 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Rau sau bun Natal-ul va fi lansat, ramine de vazut dupa ce ne poate oferi. Pina atunci facem discutii in principiu chiar daca Microsoft promite multe cu acest accesoriu.

  19. #219 SP
    Member Sanjuro's Avatar

  20. #220 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Am citit si eu stirea pe undeva, si sint de parere ca Nintendo isi cam da in petec mai ales ca Natal este cu adevarat inovativ, no controler, ringing a bell?
    Si ca sa fiu rau: Nintendo nu s-a simtit penibil cind a "imprumutat ideea" de CD, lansata de Sony si Sega din ce tin eu minte, asta dupa ce au sustinut sus si tare ca niciodata nu va fi necesar sa schimbe suportul digital.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 39 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 03-06-2010, 16:08
  2. Natal se lanseaza in Octombrie By erik95 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-05-2010, 21:49
  3. Replies: 25 Last Post: 27-03-2010, 18:37
  4. Cercetari pentru Natal 2 By zNowkid in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 22-03-2010, 21:27
  5. Zvon: detalii despre lansarea Project Natal By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 17-11-2009, 10:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts