Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 39 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 LastLast
Results 741 to 760 of 777

Thread: Kinect (Project Natal)

  1. #741 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Mi se pare ca cei de la microsoft s-au gandit pana acum care ar fi cel mai usor joc de facut cu motion controls inafara de dans,iar cand le-a venit in minte shooter (jucatorul tine o mana in fata iar palma celelaltei o deschide foarte tare pentru a trage,geniala idee) si a inceput sa scoata mai multe jocuri de genul.
    Pana nu vad MK9 pe kinect nu sunt impresionat.(recunosc ca atunci cand l-am vazut la media galaxy am fost impresionat pentru primele 5 minute,dar trebuie sa faci miscari foarte mari ca sa le poata detecta,adica daca misti putin din corp nu o sa se miste omuletul)

  2. #742 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    dar trebuie sa faci miscari foarte mari ca sa le poata detecta,adica daca misti putin din corp nu o sa se miste omuletul
    Senzorul poate, am observat in mai multe jocuri ca e foarte precis, chiar si cand ma miscam putin de tot... e posibil sa nu stie developerii sa ii foloseasca toata "puterea".

  3. #743 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Nu stiu,eu m-am jucat Kinect Adventures pe el,iar senzorul s-a incurcat de foarte multe ori.
    Totul a mers ok pana cand unul dintre noi,2 jucandu-ne a iesit din raza lui ,omuletul lui a disparut,iar atunci cand a intrat la loc el controla o mana a omuletului meu si eu pe cealalta,amandoi trebuind sa sarim pentru a sari in joc.
    Nu zic ca nu a fost amuzant,dar nu cred ca trebuia sa faca asta.

  4. #744 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    Nu stiu,eu m-am jucat Kinect Adventures pe el,iar senzorul s-a incurcat de foarte multe ori.
    Totul a mers ok pana cand unul dintre noi,2 jucandu-ne a iesit din raza lui ,omuletul lui a disparut,iar atunci cand a intrat la loc el controla o mana a omuletului meu si eu pe cealalta,amandoi trebuind sa sarim pentru a sari in joc.
    Nu zic ca nu a fost amuzant,dar nu cred ca trebuia sa faca asta.
    Kinect Adventures e o gluma proasta... incearca Your Shape: Fitness Evolved sa vezi ce precis este. Si depinde si unde ai jucat... sunt mai multi factori care influenteaza astfel de buguri printre care si aglomeratia, lumina, etc.

  5. #745 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Eu sunt de parere ca pana nu incerci cateva jocuri, intr-un cadru restrans(nu in magazine, unde se zgaiesc toti la tine), nu iti dai seama de cat de precis sau cat de fun e. Kinect Adventures este slabut, e doar primul joc, in care iti arata cam ce face kinect. Mie Kinect Sports mi se pare genial, e foarte precis(dar tine si de lumina, si de cat spatiu ai), plus ca e super amuzant, cand am musafiri la mine nu se mai satura, tre sa faca dus inainte sa plece.Fitness Evolved iti da posibilitatea de a nu mai privi toti transpiratii de la salile bucurestene, facnd acelasi lucru la tine in sufragerie. Voi incerca Ryse, imi voi lua Kinect Star Wars cu siguranta....o sa vad si in Mass Effect 3 cum il implementeza.Eu unul nu regret ca l-am cumparat la 2 sapt de lansare

  6. #746 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Eu sunt de parere ca pana nu incerci cateva jocuri, intr-un cadru restrans(nu in magazine, unde se zgaiesc toti la tine), nu iti dai seama de cat de precis sau cat de fun e. Kinect Adventures este slabut, e doar primul joc, in care iti arata cam ce face kinect. Mie Kinect Sports mi se pare genial, e foarte precis(dar tine si de lumina, si de cat spatiu ai), plus ca e super amuzant, cand am musafiri la mine nu se mai satura, tre sa faca dus inainte sa plece.Fitness Evolved iti da posibilitatea de a nu mai privi toti transpiratii de la salile bucurestene, facnd acelasi lucru la tine in sufragerie. Voi incerca Ryse, imi voi lua Kinect Star Wars cu siguranta....o sa vad si in Mass Effect 3 cum il implementeza.Eu unul nu regret ca l-am cumparat la 2 sapt de lansare
    Eu unul regret ca nu l-am cumparat mai devreme... e genial! Il recomand la toata lumea

  7. #747 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Poate ai facut mai bine, eu am platit 8 Mil pe el, sa am luxul de al avea devreme.

  8. #748 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Steel Battalion: Heavy Armor finally debuts at gamescom | VG247

    Capcom and Microsoft have finally pulled back the curtains on what may be one of the first true core Kinect games � Steel Battalion: Heavy Armor.
    Attached Images Attached Images 20110816steelbattalion11.jpg 20110816steelbattalion03.jpg 20110816steelbattalion21.jpg 20110816steelbattalion13.jpg 20110816steelbattalion16.jpg 20110816steelbattalion20.jpg

  9. #749 SP
    Junior Member tetraedu's Avatar
    Ma bag si eu in discutie. Eu am de ceva vreme (nu putin) kinect si pt multi player e super ok chiar distractiv.
    Jocuri sunt convins ca microsoft o sa isi duca proiectele la capat si o sa mai aduca si cateva noi.
    Una peste alta nu regret ca l-am cumparat chiar la inceput cand era mai scump iar ca si technica mi se pare extraordinar, multumit si de delay.

  10. #750 SP
    Junior Member bracingboss19's Avatar
    si eu mi-am cumparat kinect de craciun si pot sa va spun ca in primele zile sau chiar saptamani sa spunem, e distractiv dar dupa aia te plictisesti si ti-e si lene ca sa te joci, acuma sincer sa zic de vreo 2-3 luni nu-l folosesc

  11. #751 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by bracingboss19 View Post
    si eu mi-am cumparat kinect de craciun si pot sa va spun ca in primele zile sau chiar saptamani sa spunem, e distractiv dar dupa aia te plictisesti si ti-e si lene ca sa te joci, acuma sincer sa zic de vreo 2-3 luni nu-l folosesc
    Ti-o fi lene tie sa te mai joci, nu vorbi in numele tuturor, eu joc de vreo 2 ori pe sapt si e foarte ok.

  12. #752 SP
    Member StarKiller's Avatar
    In felul asta nu te ingrasi

  13. #753 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Kinect e foarte 'smecher'. Pacat ca nu si-n jocuri.

    HoloDesk - Direct 3D Interactions with a Situated See-Through Display - YouTube!

  14. #754 SP
    Junior Member BunnyKitty's Avatar
    Intrebare pt cei care au kinect, chiar sunt probleme asa mari cu spatiul , distanta fata de senzor la kinect? La ce distanta stati fata de senzor, si cam de cat spatiu ai nevoie sa poti juca ok,multiplayer? Probabil un raspuns de la cineva care are kinect ma va face sa iau o decizie... am citit prea multe balarii pe net cum ca ai nevoie de cel putin 3.5 m distanta fata de senzor, si vreo 4 in latime ca sa joci multiplayer, ok am inteles cu cat ai spatiu mai mult cu atat e mai bine. Eu vreau sa stiu care sunt cerintele minime, daca se poate chiar si masuratori exacte Multumesc anticipat.

  15. #755 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, este problema cu spatiul... daca nu-l ai. Pt. single player, 2.5m este minimul. Acum, depinde si de unde pozitionezi Kinect-ul, cum ai asezata camera... si nu in ultimul rand, de jocuri (de exp. sunt cele care necesita sa te joci pe podea... altele vor sa-ti vada doar mainile, and so on). Pt. multiplayer, maresti un pic distanta si e ok (aproximativ 3.5m).

    Si da, vorbesc de masuratori exacte. De exp. eu de pe canapea, daca pun Kinect-ul asa cum ar trebui (sub sau deasupra TV-ului), nici nu pot face calibrarea... pentru ca la un moment dat imi spune sa ma dau mai in spate. Iar mai in spate, sorry... dar am perete. Iar eu de la TV pana la ochi am 2.4m. Singura solutie gasita (inca nu am testat Nyko Zoom for Kinect) a fost sa-l pun oarecum pe diagonala (pe una din boxele standfloor), dar este o solutie aiurea (fiind pe diagonala), pentru ca la un moment ai tendinta de a juca cu fata la TV si nu la Kinect...

    Deci da, daca nu aveti minim 2.5m spatiu si nu aveti nici Nyko Zoom... nici sa nu incercati! Hope it helps!

  16. #756 SP
    Junior Member BunnyKitty's Avatar
    Multumesc! Foarte prompt raspunsul
    No pai... eu am numai 3 metrii, pt 3,5 sar de la geam... si o distanta de 2 m latime e suficienta pt multiplayer? Raman la Wii? Si unde gasesc ceva suport, cu care sa prinzi kinect-ul deasupra tv-ului, deci nu suport pe perete, ci pe marginea de sus a tv-ului? Banuiesc ca improvizatiile sunt riscante. Daca pui deasupra tv-ului kinectul mai castigi ceva spatiu decat daca l-ai pune sub?
    Chiar e aiurea ce spui tu... ca ai tendinta de a te juca cu fata la tv, defapt trebuie sa stai cu fata la tv... frumoasa ideea dar e pentru livingurile americanilor, care-s mari si multi. Dar totusi nu inteleg cum la unele persoane merge de la 2 m ok... iar la tine este nevoie de mai mult de 2,4...weird.

  17. #757 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Cei care aveti Kinect: am o rugaminte, puteti verifica 2 secunde daca e fix in suport sau are putina miscare stanga-dreapta pe orizontal? Stiu ca motorasul acela il misca in sus si jos dar al meu are putin balans in stanga si dreapta... sunt curios daca toate sunt asa sau al meu e doar un caz special.

    Multumesc.

  18. #758 SP
    Junior Member laufer's Avatar
    Si al meu are acea miscare stanga dreapta.

  19. #759 SP
    Member Plavs's Avatar
    in ultimu timp chiar au inceput sa scoata si ei jocuri mai interesante pt kinect..abia astept sa vad ce ne rezerva viitorul....

  20. #760 SP
    Member A_A_A's Avatar
    I'll get one soon!!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 39 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 03-06-2010, 16:08
  2. Natal se lanseaza in Octombrie By erik95 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-05-2010, 21:49
  3. Replies: 25 Last Post: 27-03-2010, 18:37
  4. Cercetari pentru Natal 2 By zNowkid in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 22-03-2010, 21:27
  5. Zvon: detalii despre lansarea Project Natal By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 17-11-2009, 10:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts