Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Xbox 360 DVD-Rom defect

  1. #1 SP
    Junior Member aconstedani's Avatar

    Xbox 360 DVD-Rom defect

    Va salut colegi !
    Nu de mult timp, mi- a daruit cineva un xbox 360 jasper, dar cu problema la dvd ce-i drept.

    Consola nu este si nu a fost vreodata modata,s-au jucat si se joaxa numai originale.

    Consola functioneaza foarte bine, blocul optic la fel si el
    Problema e ca se trezeste asa din senin sa deschida dvd-ul. Joci ceva si te trezesti cu dvd-ul scos, uneori il mai si inchide.

    Comportament
    1. Scoate dvd si ramane cu sertarul deschis
    2. Scoate si inchide dvd de nebuna (parca-i posedata)
    3. Functioneaza foarte bine ore intregi.

    E dupa noroc, te poti juca intr-o zi; in alta nu.. E foarte frustrant, am gta5 si gold..

    A mai patit cineva asa ceva ? Cum scot "Diavolul" din ea ?

    Ps. Am auzit de un preot prin Rusia care face exorcizari, stie cineva nr lui ?

    Va rog nu veniti cu sfaturi gen : Apeleaza la Donely, nu trimit consola sute de km pana in Bucuresti.

    Sa nu uit, m-am uitat in dvd, e curat ca lacrima, gram de praf nu are

  2. #2 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Incearca sa dai cu niste apa sfintita, chemi preotul sa zica ceva de bine acolo. E posibil sa scapi de necaz

  3. #3 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Incearca cu crucea.



    Cel mai bine cred ca e sa ii trimiti un mesaj privat lui Donely; daca nici el nu stie ce e de facut, atunci chiar ca e cu diavolul.

  4. #4 SP
    Junior Member aconstedani's Avatar
    Am facut un video cu ce comportament are.

    ->>>

    Dvd-romul l-am desfacut, curatat role - curea - senzori inchis/deschis.

    Nu stiu ce sa-i mai fac. Deci are momente cand face cum este in video , are si momente cand sta si o zi intreaga si nu are nimic. Nu pot sa pricep ce este defect..

    Care este procedura de schimbare a unui dvd-rom ? Presupun ca nu e doar plug & play, trebuie luate key-ul si pus in altu nu ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  2. Cumpar controller XBOX ONE defect By dreamcatcher80 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 29-10-2018, 15:05
  3. Cumpar dvd-rom xbox 360 slim By znull in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 04-04-2018, 23:43
  4. Xbox 360 - DVD ROM partial functional By fylipdan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 6 Last Post: 14-09-2011, 12:32
  5. Xbox 360 Galleries: Show off your 360 By Sacaluka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 12 Last Post: 25-09-2008, 14:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts