Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 104

Thread: Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers - XBLA

  1. #1 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar

    Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers - XBLA

    Sunt mare fan MTG, intentionez sa-l cumpar dar am vazut faptul ca are o campanie EXTREM de slaba (20 de personaje aliniate cu care trebuie sa lupti si atat - gen singleplayer-ul la mortal kombat), fara nici un fel de poveste, FARA NIMIC.
    Deck builder-ul e iarasi foarte slab, dar interesanta e introducerea co-op, dar n-am avut cu cine sa joc.

    Il mai cumpara cineva, sau il iau doar sa-i bat 20 personaje controlate de AI si aia e?

    O poveste minima trebuia sa aiba, off..

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cat costa ? Ca ma bag si eu
    Pe mine campania singleplayer nici nu ma intereseaza... multiplayerul e tot ce-mi trebuie la MTG... De fapt, "MTG singleplayer" e un fel de pleonasm, nu ?

    Mda... pe Xbox.com (UK) nici nu exista inca jocul... Bravo Microsoft...

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    e 800

    Exista jocul MonkY l-am tras azi pe la 7 dimineata

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da man, exista pe Xbox 360... nu exista pe xbox.com
    L-am pus acum la downloadat full... damn, iar am ramas fara puncte

  5. #5 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Da man, exista pe Xbox 360... nu exista pe xbox.com
    L-am pus acum la downloadat full... damn, iar am ramas fara puncte
    Exista de ieri noapte pe xbox.com dar nu putea fi dwn (dadea eroare).
    Azi dim la 8 am tras demo-ul.
    Btw, stiti de unde iau si eu 1000-1600pcte pt UK?(pe gamepointsnow sunt doar 2100)

  6. #6 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    1600 sunt doar pt US.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E bestial MTG-ul... de-abia astept sa facem un multiplayer... desi n-am mai jucat demult

  8. #8 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    XBOX ca XBOX da' p-ala real nu-l joaca nimeni?

  9. #9 SP
    Member Nightfly's Avatar
    Il joc eu, dar nu sunt asa experimentat. Tre sa fac rost de puncte sa il iau si eu pe asta pe Xbox

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Paranoia_Agent View Post
    XBOX ca XBOX da' p-ala real nu-l joaca nimeni?
    Crede-ma te rog, ca desi nu ai atat de multe items in cel de pe Xbox Live, este de 20 de ori mai frumos. Nu mai stai sa calculezi puncte, mana, etc... nu te mai fura nimeni la spell-uri si alte alea... Sper sa scoata cat mai multe DLC-uri...

    Ce ziceti de un campionat de MTG ? Daca reusim sa salvam site-ul, bagam ceva profi... un Tournament cu premii serioase... cum numai fanii MTG pot organiza ?

  11. #11 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Ma bag si eu la campionat daca organizati asa ceva Am incercat ieri demo-ul, si desi imi lipseste campania de pe PC, si deck builderul de acolo, tot mi-l iau.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, si am uitat sa spun ca e OK si A.I.-ul. M-a batut de cateva ori de-am ramas masca. Le calculeaza bine, nu se arunca de nebun sa atace in continuu... construieste strategii in functie de deck-uri. Merita asa cand n-ai cu cine sa joci MTG sa dai un random cu A.I.-ul. Sper sa ne vedem online pe maine (azi facem o mica intalnire CG si de obicei se lasa cu ore tarzii )

  13. #13 SP
    Member richardm27's Avatar
    Fratilor m-ati inebunit............Desi habar n-am cu ce se maninca cum ajung acasa il descarc si ma apuc de el !

  14. #14 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    Taw ... dak esti asa de mare fan MTG .. imi poti spune si mie de unde as putea sa-mi iau ceva carti pls pls pls pls pls pls ... inafara de deckmaster.ro

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    no_m3rcy: nu stiu daca se mai fac intalniri... acolo de obicei sunt oameni care vand cu miile

    richardm27: ai mai jos un scurt fragment de gameplay:
    Magic: The Gathering - Duels Of The Planeswalkers Video Game, NYC Comic-Con 09: Wolf Pack Gameplay | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com
    trailer:

    pagina oficiala: What is Duels of the Planeswalkers? : : Duels of the Planeswalkers : Digital Games : Magic: The Gathering

  16. #16 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    L-am luat si eu acum o ora si am jucat cateva meciuri. Merita toti banii Dar nu inteleg o chestie, trebuie sa termini campania cu fiecare deck in parte ca sa iti dea toate cartile pt toate deckurile? Ca vad ca iti da cate o carte pt deckul care il folosesti in meciul respectiv, nu?

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nici eu n-am inteles care e chestia cu deck-urile. De exp. eu cu green am terminat campania, si am 17/17 unlocked. Insa nu am nici pe departe toate cartile din deckul green (cel putin A.I.-ul a scos carti de green pe care eu nu le-am avut niciodata). Am impresia ca primesti "random" niste carti de green la campania terminata...

    Si da, trebuie sa termini campania cu fiecare deck ca sa-ti unlockezi 17/17

    P.S. Mi-am luat o bataie in multiplayer... olelee... 2 jocuri am facut si in ambele au scos niste carti de am ramas paf. Pur si simplu deckul de green si-o fura de la flying elves de zici ca nu-i adevarat. Singura carte pe care am gasit-o in deck sa contracareze flying este spiderul... care are reach. Dar, am o singura carte... cum Dzeu fac sa adaug mai multi spiders ?

  18. #18 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Si in cel de PC parca iti dadea random. Sau parca te lasa sa-ti alegi niste carti din deckul celui infrant. Ar fi logic pana la urma sa-ti dea random, sa te tot faca sa joci pana primesti ce vrei. Care e limita maxima la carti intr-un deck? Si eu am avut probleme cu deckurile albe cu creaturi zburatoare care ma scoteau din sarite

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar

  20. #20 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Da, are un sistem extrem de bizar de deblocare a cartilor care mi se par...foarte putine.
    De asemenea managementul lor este cam slabut.
    Primul deck mi se pare foarte slab, desi eu sunt green player de la MTG-ul original incoace.Lipsesc creaturi anti-air f importante, cel putin la inceput.

    Pentru cine intereseaza, deck-urile care castiga de obicei concursurile de MTG sunt combinatii de black+blue.
    Maine o sa-l testez si eu in profunzime.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Magic 2015: Duels of the Planeswalkers By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 16-07-2014, 15:59
  2. Magic 2014 — Duels of the Planeswalkers By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 23-04-2014, 15:30
  3. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 17:23
  4. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 17:22
  5. Replies: 3 Last Post: 19-10-2009, 10:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts