Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Problema cu marketplace

  1. #1 SP
    Junior Member fanelaru's Avatar

    Problema cu marketplace

    Incerc de 2 zile sa cumpar de pe marketplace Just Dance 2015. Imi intoarce mesajul urmator: "Your purchase cannot be completed at this time. Please try again." chiar daca folosesc card sau contul de Paypal.
    Am cont Gold pe US si ca sa ma conving ca nu e problema cu cardul am cumparat acum 10 minute cu 5$ Tomb Raider. Mi-a debitat cardul meu de Raiffeisen fara probleme.
    Deci de ce nu pot cumpara Just Dance 2015 sau Just Dance Disney 2? E vreo restrictie?

  2. #2 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Incearca sa cumperi de pe browser, s-ar putea sa mearga asa.

  3. #3 SP
    Junior Member fanelaru's Avatar
    De pe browser am reusit sa cumpar Tomb Rider. Dar nu si ceea ce vroiam cu adevarat.

  4. #4 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Foloseste tunnelbear.com, seteaza VPN-ul pe US si reincerca in browser. Ciudat ca nu te lasa de pe consola, de obicei nu aveam probleme cu achizitiile.

  5. #5 SP
    Junior Member fanelaru's Avatar
    O sa incerc de acasa, ca aici am porturile inchise. Dar ramine intrebarea de ce Tomb Rider a mers si astea cu Dance nu merg. De pe acelasi PC, la interval de 2 minute.

  6. #6 SP
    Junior Member fanelaru's Avatar
    Am incercat cu tunnelbear si cu vpnreactor. Acelasi rezultat. Cred ca o sa scriu la support.
    Nu are nicio logica. Tomb Rider m-a lasat sa-l cumpar, dar astea 2 de Kinect nu vrea. Si nici nu-mi zice ca nu sunt valabile pentru regiunea mea sau ceva de genul; pur si simplu "Your purchase cannot be completed at this time. Please try again."
    Mesaj stupid tipic Microsoft. Sa fi spus si un "because" acolo.

  7. #7 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    au fost ceva probleme cu xbox live , poate din cauza asta nu ai putut cumpara

  8. #8 SP
    Junior Member fanelaru's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    au fost ceva probleme cu xbox live , poate din cauza asta nu ai putut cumpara
    De sâmbătă?
    Am vorbit la suport. Cica tranzactie refuzata de banca. Am sunat la banca. La ei nu apare niciun request.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk

    ---------- Post added 24-02-2016 at 08:26 ----------

    Happy ending! Bine ca n-a mers sa-l cumpar cu 30$ de pe marketplace. L-am gasit aseara in Carrefour la oferta cu 90 lei

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Marketplace Deals - Xbox 360 By paul in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 643 Last Post: 08-09-2023, 20:47
  2. Marketplace Deals - Xbox One By djleo666 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 27-08-2020, 12:15
  3. Gran Turismo 5 Marketplace By CrissX in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 105 Last Post: 31-08-2011, 21:22
  4. Jungla a ajuns pe Xbox Live Marketplace By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 18-10-2008, 01:31
  5. Xbox MarketPlace vine si pe PC By Bobby in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 11-10-2008, 15:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts