Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 270 of 364 FirstFirst ... 170 220 260 268 269 270 271 272 280 320 ... LastLast
Results 5,381 to 5,400 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5381 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Buna ziua
    Va deranjez cu o mica problema. Un prieten a cumparat o consola PS3 160 Gb second-hand de la cineva care nu prea stia cu ce se mananca PS3-ul . O avea de 2 zile si stersese useri care existau pe consola si crease alt user fara a face sing-up la PSN. Avea pe consola si cateva jocuri descarcate de pe un cont de Franta(care acum nu mai exista...).

    Cand a ajuns prietenul acasa si a incercat sa-i faca cont de PSN ii zicea ca terminalul are restrictionat accesul la PSN. A formatat hardul, a dat "reset to factory"... si nimic. Consola are ultimul firmware - 3.72, de aceea nu poate face update de firmware(ma gandeam ca se rezolva la update).

    Baiatul de la care a luat consola a zis ca el nu stie care este treaba, dar este dispus sa dea banii inapoi si sa ia consola in aceeasi seara daca se hotaraste prietenul meu. Prietenul nu a vrut si a ramas cu consola...

    Intrebarea mea este daca se poate face ceva pentru a scapa de banare?(acum apeleaza la mine prietenul sa-l ajut si nu stiu ce sa-i zic))

  2. #5382 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Buna ziua
    Va deranjez cu o mica problema. Un prieten a cumparat o consola PS3 160 Gb second-hand de la cineva care nu prea stia cu ce se mananca PS3-ul . O avea de 2 zile si stersese useri care existau pe consola si crease alt user fara a face sing-up la PSN. Avea pe consola si cateva jocuri descarcate de pe un cont de Franta(care acum nu mai exista...).

    Cand a ajuns prietenul acasa si a incercat sa-i faca cont de PSN ii zicea ca terminalul are restrictionat accesul la PSN. A formatat hardul, a dat "reset to factory"... si nimic. Consola are ultimul firmware - 3.72, de aceea nu poate face update de firmware(ma gandeam ca se rezolva la update).

    Baiatul de la care a luat consola a zis ca el nu stie care este treaba, dar este dispus sa dea banii inapoi si sa ia consola in aceeasi seara daca se hotaraste prietenul meu. Prietenul nu a vrut si a ramas cu consola...

    Intrebarea mea este daca se poate face ceva pentru a scapa de banare?(acum apeleaza la mine prietenul sa-l ajut si nu stiu ce sa-i zic))
    Odata ce consola a fost banata nu mai ai ce sa ii faci.

  3. #5383 SP
    Junior Member andrey090's Avatar
    salut a aparut modare pentru ps 3 firmware 3.72
    Apropo daca nu te superi pentru hitachi a aparut lt 2.0 ca toata lumea asteapta la c4evaspeaks....

  4. #5384 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Odata ce consola a fost banata nu mai ai ce sa ii faci.
    Daca le dau mail celor de la Sony(adica la [email protected]) in care sa le explic ca acum consola are cu totul alt utilizator, are vreo sansa sa fie debanata consola?

    Nu solicit un raspuns exact ci doar o parere. Multumesc!

  5. #5385 SP
    Junior Member KindoHero's Avatar
    Fara suparare esti moder profesionist si de la toti prieteni mi-au spus acelasi lucru dar ai niste preturi exagerate pentru WindBond.
    In rest om foarte bun. .

  6. #5386 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by KindoHero View Post
    Fara suparare esti moder profesionist si de la toti prieteni mi-au spus acelasi lucru dar ai niste preturi exagerate pentru WindBond.
    In rest om foarte bun. .
    Ia da tu singur gaura in eprom sa faci unlock la dvd-rom, sau du-te la cine ti-l face pe bani putini si ai sa vezi rezultatul. Nu-ti pune nimeni pistolul in cap sa iti modezi consola la mine. Uitate mai bine la acel video pus de mine cu modarea de winbond si pe urma mai vorbim.



    Quote Originally Posted by andrey090 View Post
    salut a aparut modare pentru ps 3 firmware 3.72
    Apropo daca nu te superi pentru hitachi a aparut lt 2.0 ca toata lumea asteapta la c4evaspeaks....
    Nici una nici alta inca

  7. #5387 SP
    Junior Member DKnight's Avatar
    Am modat recent un WII Black la Donely, perfect. Multam fain. +1

  8. #5388 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by DKnight View Post
    Am modat recent un WII Black la Donely, perfect. Multam fain. +1
    Thx !!!

  9. #5389 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Salut,

    Se poate face RESET GLITCH - JTAG pe o consola XBox360-Jasper Phat(25-12-2008)?
    Daca am citit eu bine, se pot rula jocuri direct de pe hard sau stick?
    Instalarea unui joc se face tot de pe DVD sau direct din stick?
    Se poate instala si XBMC pe consola?
    Multumesc anticipat!

  10. #5390 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sonic View Post
    Salut,

    Se poate face RESET GLITCH - JTAG pe o consola XBox360-Jasper Phat(25-12-2008)?
    Daca am citit eu bine, se pot rula jocuri direct de pe hard sau stick?
    Instalarea unui joc se face tot de pe DVD sau direct din stick?
    Se poate instala si XBMC pe consola?
    Multumesc anticipat!
    Nu exista inca freeboot pentru RGH. Ruleaza deocamdata numai cateva emulatoare

  11. #5391 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Dony good times are here, a reinviat modarea la PS3. Cititi intreg postul: PS3 jailbreak & more!: Vine modare noua pentru PS3! [UPDATE continu...]

  12. #5392 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Dony good times are here, a reinviat modarea la PS3. Cititi intreg postul:......
    Fake 100%

  13. #5393 SP
    Senior Member mark's Avatar
    A fost azi confirmat de ps3crunch si cativa din Indonezia. Stick-urile se vand deja in Indonezia deocamdata.

  14. #5394 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    A fost azi confirmat de ps3crunch si cativa din Indonezia. Stick-urile se vand deja in Indonezia deocamdata.
    Fake comandante fake

  15. #5395 SP
    Senior Member mark's Avatar
    If you say so...

  16. #5396 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Daca si ps3hax minte atunci habar nu am ce sa mai cred.Pana si ei spun ca modarea exista! Uitate si tu Playstation 3 (PS3) Hacking and Modding Community - PS3 Hacks, Mods, Homebrew

  17. #5397 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    Gresesti, ei spun doar ca e un zvon. Ca sa citez incheierea ultimului update :

    "Time will tell us if this is legitimate or not, please do not buy or pre-order ANYTHING until you get the go ahead here first.

    Stay tuned for more developments on this story @PS3Hax, we will be updating this page with more information."

  18. #5398 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Daca si ps3hax minte atunci habar nu am ce sa mai cred.Pana si ei spun ca modarea exista! Uitate si tu Playstation 3 (PS3) Hacking and Modding Community - PS3 Hacks, Mods, Homebrew
    In fine eu zic ca este un fake.

  19. #5399 SP
    Junior Member tiberiu19's Avatar
    Multumesc Donely pentru modarea xboxului slim esti cel mai tare

  20. #5400 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Toata lumea a innebunit cu stirea despre modarea PS3 fara sa citeasca dedesubt ca tocmai a fost lansat codul pentru a crea freeboot pentru RGH )
    ggBuild v0.33 brings dashboard access to RGH consoles

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 270 of 364 FirstFirst ... 170 220 260 268 269 270 271 272 280 320 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts