Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 25 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast
Results 421 to 440 of 499

Thread: Clubul Android

  1. #421 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Incearca-l pe asta si da-i clean all: https://play.google.com/store/apps/d...checlean&hl=en

  2. #422 SP
    Senior Member axton's Avatar

  3. #423 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lol, ar fi cea mai tare chestie

    El oricum zice ca pierde si semnal, deci alta e buba...

  4. #424 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    @axton, sunt toate pe disabled, oricum nu avea cum sa fie aia din moment ce pot primi apeluri in 99% din timp daca sunt afara din casa.
    @tudyniuz, that seemed to do the trick! Thanks a bunch, dar inca nu deschid sampania pana nu trec vreo 2-3 zile fara problema asta

    Ma intreb totusi ce naibii o fi fost anomalia asta dubioasa...

    L.E.: ok, cum spuneam, sa nu ma bucur prea repede, a revenit problema

    L.L.E.: pare sa fluctueze acum, cand merge, cand nu merge... cand sunt pe 5 liniute, cand pe 2. I am so confused right now...

    ---------- Post added 09-04-2015 at 23:17 ----------

    Baaaai, du-te frate... De fiecare data cand intru la "Call" si dau la "Call forwarding" si zice "Reading Settings", sare semnalul la 5 linii
    Dupa ceva timp iar scade inapoi. Intru iar acolo, zice "Reading Settings", pac isi revine. Da-o-n muma-sa de treaba ca eu nu mai inteleg nimic.

  5. #425 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Mda m-am prins dupa ca nu avea cum sa fie ...Era singura chestie pe care o gasisem in legatura cu problema semnalului la HTC mini ...my bad.
    Hmm it is an adapting phone ... it is adapting to make your life a living hell
    Attached Images Attached Images 0810954796.jpg

  6. #426 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Man, rulezi ceva ROM dubios sau e Sense Stock? Ai facut de curand ceva update la Lollipop sau alta versiune? Daca opresti datele mobile + wi-fi cum e?

    Cred ca va trebui pana la urma sa ii dai un reset si sa vezi daca inca face. Daca continua, la garantie si aia e.

  7. #427 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu i-am facut nimic, nu i-am instalat nimic, e androidul lui, curat si linistit. Ma gandeam sa-l duc in garantie, dar sa le zic ce anume alora? Ca sigur o sa mearga brici cand ma duc cu el la ei si o sa spuna ca nu are nimic si ca nu au de ce sa mi-l schimbe. Azi am fost toata ziua plecat si a mers fara probleme, o singura data s-a intamplat sa-si piarda semnalul, dar numai pentru 2-3 minute. Cum intru in casa cum se duce tot. Si nu e ca si cum nu prind semnal din cauza peretilor, toata lumea din casa e pe vodafone si toti au semnal bun, asa cum aveam si eu... pana ieri.

    Chiar e ciudata treaba asta, de fiecare data cand telefonul isi citeste setarile sau se auto-configureaza, prinde 5 linii. Dupa putin timp revine la starea disfuncta. N-am auzit in viata mea de asa ceva... si culmea, cu alte cartele in el merge bine. Cred ca e posedat or something.

  8. #428 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si acasa presupun ca ai wi-fi la care se conecteaza automat, nu? Incearca sa scoti din setarile wi-fi auto-connect sa vezi daca asa mai sunt probleme.

  9. #429 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am facut asta deja. Am incercat si cu wi-fi-ul oprit, si din telefon si din router, am incercat orice. Nu merge. E FOARTE dubioasa in schimb faza cu "reading settings"... de ce merge atunci?! Ce anume face telefonul meu de fapt in momentul in care zice "reading settings" de il face sa mearga?

  10. #430 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da-l naibii, du-l la garantie. Daca mergi de 2-3 raportand aceasi problema ma gandesc ca te vor crede la un moment dat. Sau, poti sa dai un reset si vezi apoi daca face la fel.

  11. #431 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    M-am uitat la semnal in setari.
    Cand nu merge am asa:
    RSRP(dbm): -111 RSRQ: -8 ; si e pe LTE la network type.

    Cand merge:
    -71 dbm 23 asu ; si e pe HSDPA.

    Make anything out of this? Cred ca e de la 4G

  12. #432 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Se poate, vezi daca pe 2G/3G merge cum trebuie. E ceva la modul preferred network type si de acolo selectezi.

  13. #433 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ok, se pare ca pe 3G e stabil. Clar are ceva cu 4G-ul. Ma intreb totusi care o fi problema. Ma gandesc ca poate si-a luat un Gigel cine stie ce antena de rahat prin zona pe-aici si ma bruiaza, chestia e ca ar trebui sa-i bruieze pe toti, nu numai pe mine. Iar alor mei le merge 4g-ul bine.

  14. #434 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E foarte dubios si e genul de problema care prin reset poate sa dispara. Daca ai nervi de asa ceva, merita incercat.

  15. #435 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mda, o sa vad, nu prea imi vine sa-i dau reset ca am chestii prin el si aplicatii care imi trebuie si mi-ar lua o groaza sa le iau din nou. Dar in cele din urma o sa-i dau, nu suport sa stiu ca pot folosi reteaua 4G si sa n-o fac . Anyway, thanks for the help, am spamat topicul asta in draci.

  16. #436 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ai oricum in play store categoria my apps de unde poti selectea toate aplicatiile pe care vrei sa le instalezi si le instaleaza pe toate deodata, nu trebuie luate pe rand. Acolo iti apar cele pe care le-ai mai avut instalate pana atunci.

  17. #437 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Salut, are cineva note 3 si i a venit lolypop versiunea oficiala? Ca eu am note 3 de la vodafone si nimic...iar la un coleg luat de la emag i a venit...ms

  18. #438 SP
    Admin MonkY's Avatar
    bogdan-1984: presupun ca stii deja raspunsul la intrebare, odata ce ai postat pe threadul meu. Ti-am raspuns acolo.

  19. #439 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    bogdan-1984: presupun ca stii deja raspunsul la intrebare, odata ce ai postat pe threadul meu. Ti-am raspuns acolo.
    Da boss ms

  20. #440 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Gata a venit si la mine lollypop

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 25 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  5. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts