Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: Sony lanseaza un telefon cu diagonala de 6.4"

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Sony lanseaza un telefon cu diagonala de 6.4"

    Daca sunteti una dintre acele persoane care a fost dezamagita ca noul Galaxy S4 are un ecran de numai 5" sau ca Samsung Galaxy Note 2 are un ecran modest de 5,5" si v-ati dorit mereu ceva si mai mare, Sony vine cu solutia. Noul Sony Xperia Z Ultra, este cel mai mare si subtire telefon de pe piata. El urmeaza sa se lanseze in urmatoarele doua luni in diverse colturi ale lumii. Ecranul este cea mai mare noutate aici, avand colosala diagonala de 6.4". Ecranul are o rezolutie full HD, 1920x1080 si dupa cum se lauda cei de la Sony, nu poate fi zgariat. In plus, grosimea telefonului este de doar 6,5mm, devenind astfel cel mai subtire telefon din lume.

    In plus telefonul este rezistent la apa. Se pare ca vei putea face mai mult decat sa il iei cu tine la dus sau sa il scapi ocazional in toaleta. Telefonul rezista pana la o adancime de 1 metru pentru 30 de minute. Astfel in viitorul apropiat vom recunoaste usor posesorii de Xperia Z Ultra dupa pozele "subacvatice" pe care le au pe Facebook sau Twitter.

    In rest, telefonul vine stock cu Android 4.2 si beneficiaza de toate aplicatiile si functiile gasite pe platforma Android.



    Specificatii complete: Sony Xperia Z Ultra - Full phone specifications
    Attached Images Attached Images sony-xperia-z-ultra.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si cam asa arata "in mana".
    Attached Images Attached Images sony-xperia-z-ultra-hands-.jpg

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu deja cred ca au luat-o razna cu diagonalele astea. Telefoane de 6-7"... what the hell? Maine poimaine imi pune speaker si microfon la notebook si-i spune "smartphone-book". Nu contaza ca e de 10-15" ci conteaza ca "e trendy". A innebunit lumea sau doar mi se pare?

  4. #4 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Si mie mi se par prea mari. Deja se exagereaza, trebuie sa scoata astia modele noi de pantaloni, eventual cu buzunare pana la genunchi.

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca nu e tableta si nu incape in buzunar, atunci e degeaba. DE-GEA-BA. E foarte simplu, nici n-ar trebui sa te mai intereseze ce are in el, ce stie sa faca, cate portii de cartofi prajiti iti poate servi, daca nu-ti incape in buzunar - nu poate indeplini rolul de telefon.

  6. #6 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Pai ca sa ne(se) fereasca de ridicol au lansat si un headset bluetooth SBH52 care se poate tine in mana ca un telefon clasic. Si ma oftic ca mi-am vandut acum 10 ani se t600-le, ca eram iar la moda
    Attached Images Attached Images sbh52-gallery.jpg

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cr0c0 View Post
    Pai ca sa ne(se) fereasca de ridicol au lansat si un headset bluetooth SBH52 care se poate tine in mana ca un telefon clasic.
    Hai ca asta e la fel de tare precum lansarea telefonului cu diagonala de 6.4". Headset de tinut in mana? Jeeeeeeez
    Well, in cazul asta eu astept ceasul de tinut pe cap, ochelarii caciula si sosetele cu bretele...

  8. #8 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Ce oribil e

  9. #9 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Daca era de la M$ era gorgeous right ? O fi el mare dar asta nu inseamna ca e urat...

  10. #10 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E vulgar. E primul produs de la Sony care mi se pare ca arata oribil, pana acum fiind indragostit mereu de design-ul lor. "hands down"

  11. #11 SP
    Member Snake's Avatar
    Mie imi place designul. Ce-mi displace insa este ideea de a-l prezenta ca telefon. Ca tableta ar fi ideala insa ca telefon mi se pare o bataie de joc.

  12. #12 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Daca era de la M$ era gorgeous right ? O fi el mare dar asta nu inseamna ca e urat...
    Detin un telefon ca sistem de operare Windows , numele lui e Lumia 920 and he's the best !

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by andreiaka View Post
    Detin un telefon ca sistem de operare Windows , numele lui e Lumia 920 and he's the best !
    No offense, dar Lumia 920 e o caramida. La un ecran cu o diagonala de 4.5" Nokia Lumia reuseste "performanta" sa fie aproape de 2 ori mai gros fata de un Sony Xperia Z Ultra cu diagonala de 6.4" (10.7mm fata de 6.5mm), si aproape la fel de greu (185gr fata de 212gr). Nemaivorbind despre alte lipsuri, nu as da un iPhone 5 nici pe 4 x Lumia 920... Din punctul meu de vedere Nokia a ramas mult in urma fata de toti ceilalti (in ceea ce priveste designul, optimizarea, miniaturizarea, etc...). Daca au ajuns sa-si laude telefoanele doar din punct de vedere al pozelor pe care le face... asta cam spune tot. Si atunci, se foloseste in reclame mincinoase de filmari facute cu camere profesionale. Hmm, acum daca stau bine si ma gandesc... au batut palma cu cine trebuia: Microsoft

  14. #14 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai ca Xperia Z Ultra asta e subtire pentru ca au avut loc sa imprastie materialele.

    Eu sincer, daca faceau o tableta cu caracteristicile astea, ceva ma mare pe la 7.5"-8" si la un pret apropiat de Nexus 7, eram foarte tentat. De o tableta. Dar telefoanele lor nu imi plac, la tablete nu au succes (nu am auzit sa aibe cineva tableta Sony) si astfel si phablet asta il vad fara succes.

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Hai ca Xperia Z Ultra asta e subtire pentru ca au avut loc sa imprastie materialele.
    Daca ar fi asta logica, ar insemna ca Nexus 7 (de exp.) ar trebui sa fie mult mai subtire decat Xperia Z Ultra... si totusi nu este.
    La fel, nu e ok ideea... pt. ca luam cazul unui i5, care e aproape la fel de subtire si totusi "nu are loc sa-si imprastie materialele".
    Nokia daca ar face o tableta, ar fi probabil cea mai groasa tableta din lume

  16. #16 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ziceam și eu. Pe mine nu mă impresionează faptul că e subțire.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca mai impresionant e faptul ca e waterproof, are Triluminous (desi eu am refuzat un W905A cu Triluminous)... si are cel mai rapid CPU al momentului (Qualcomm Snapdragon 800 la 2.2Ghz).

    Ar avea un super mega succes in categoria phablets... unde se bate cu Asus Fonepad. Din pacate insa, cu features-urile de pe el, cred ca Xperia Z Ultra va costa de vreo 3-4 ori mai mult decat un Fonepad.

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Citisem ceva gen: 8-900$. Nu mai găsesc linkul.

  19. #19 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    No offense, dar Lumia 920 e o caramida. La un ecran cu o diagonala de 4.5" Nokia Lumia reuseste "performanta" sa fie aproape de 2 ori mai gros fata de un Sony Xperia Z Ultra cu diagonala de 6.4" (10.7mm fata de 6.5mm), si aproape la fel de greu (185gr fata de 212gr). Nemaivorbind despre alte lipsuri, nu as da un iPhone 5 nici pe 4 x Lumia 920... Din punctul meu de vedere Nokia a ramas mult in urma fata de toti ceilalti (in ceea ce priveste designul, optimizarea, miniaturizarea, etc...). Daca au ajuns sa-si laude telefoanele doar din punct de vedere al pozelor pe care le face... asta cam spune tot. Si atunci, se foloseste in reclame mincinoase de filmari facute cu camere profesionale. Hmm, acum daca stau bine si ma gandesc... au batut palma cu cine trebuia: Microsoft
    Gusturile nu se discuta cum tie iti place i****5 mie Lumia ! Am butonat si eu i5 la viata mea si pot sa spun ca e acelasi ***** ca 4S & 4 dar l-au intins sa para a telecomanda in rest nu vad ceva ce m-ar face sa trec la el.
    E simplu.


    La fel ca si la tudy nu ma intereseaza grosimea si greutatea in alegerea unui telefon.

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pretul va fi 719€. Sigur vor vinde multe bucăți.

    Sony Xperia Z Ultra to cost €719 in Europe, launches in Q3 - GSMArena.com news

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Bang & Olufsen lanseaza un televizor de 85" 4K By djleo666 in forum Tech News
    Replies: 9 Last Post: 16-09-2014, 11:25
  2. Replies: 11 Last Post: 30-01-2013, 17:27
  3. Sony lanseaza noile casti Sony X By FallouT in forum Tech News
    Replies: 5 Last Post: 11-09-2012, 20:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts