Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 51 of 51

Thread: Xperia Z1 este noul flagship Sony!

  1. #41 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    iPhone nu va avea niciodata 5".

    Inca niste teste de camera, de data aceasta pe langa Z1 mai sunt: iPhone 5, S4, HTC One, Nokia 925 si un LG.

    The ultimate camera comparison: Apple iPhone 5, HTC One, LG G2, Nokia Lumia 925, Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z1 - Recombu

  2. #42 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Monky, S4 e o bucata de plastic, pe care scrie NASPA cu N mare.

    One si Z1 sunt cele mai "aratoase" mobile la momentul actual, si daca nu zice nimeni rau de Z1 DEOCAMDATA nu inseamna ca e perfect
    Stai sa inceapa review-urile calumea la el.

    Asa ma gandeam si eu ca Z-ul meu e fara cusur dar:
    - speakerul e mic si are un sunet pitigaiat
    - il acoperi imediat cu mana (speakerul) indiferent cum tii telefonul, ma refer la landscape si portrait, trebuie sa ai grija cu pozitionarea mainii cand urmaresti ceva pe youtube sau cand te joci
    - camera e...ok
    - am si un i5 si la audio in casti ii da rusine Z-ului

    Orice telefon pe cat de mult iti place are ceva aiurea la el.

    EDIT: NU e cat un note 3, are senzorul de 1/2.3 ceea ce nu e usor de bagat intr-un mobil de 8.5 mm SI cu baterie de 3050 mAh
    Compara asta cu Lumia1020, pe bune acum, e gros si are si un ditamai hump pe spate!
    E un video pe care nu il mai gasesc in care un rep Sony spune ca e mai mare decat Z din cauza acestui senzor, iar bezelul mai generos in partea inferioara mi se pare OK pentru un device menit sa fie folosit in landscape pentru poze.

    My 2 eurocents

    EDIT2: Linkuiesc si aici un video care arata cum este Steady Shot-ul in video while on a segway


  3. #43 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu inca ma mir de reactii si am un feeling ca unii sunt prea mari fani Sony, pentru ca altfel nu-mi explic. Cand a iesit Galaxy S4, toti au sarit ca e prea mare. Eu l-am avut 2 saptamani si am renuntat la el din cauza marimii (si totusi sunt ditamai omul la 120Kg si 1.85m, nu cine stie ce pitic cu maini mici). Acum insa ca a iesit Z1 de la Sony, nu mai spune nimeni nimic de rau... desi este cu mult mai mare si mai greu decat Galaxy S4 (S4 are 136.6 x 69.8 x 7.9 mm si 130 grame pe cand Z1 are 144 x 74 x 8.5 mm si 171 grame). E aproape cat Note 3 (care totusi e mai usor, si ar si diagonala de 5.7" fata de 5"). E ditamai paleta de ping-pong... chiar nu va deranjeaza?
    Hmmm, cit un Note 3 zici?
    Not for me in acest caz. Pacat, chiar as vrea un telefon rezistent la umezeala si praf.

  4. #44 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    iPhone nu va avea niciodata 5".
    Stii tu vorba aceea... "Never say never!" Stiu ca aveau in teste cam toate dimensiunile posibile si imposibile
    Steve Jobs s-a dus... prin urmare orice e posibil. Stai sa vezi maine (pardon, deja azi) ce de plastic! Btw, ne vedem online la conferinta Apple!

  5. #45 SP
    Junior Member luciano555's Avatar
    NOte 3 e mai mare, tocmai vroiam sa pun si eu camera comparation dar avd ca mi-a luat-o cineva inainte
    Insa Sony a anuntat lansarea variantei mini

  6. #46 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Postez si aici cateva poze facute cu Z1-le azi pe repezeala, thx Lucian!

    https://www.dropbox.com/sh/sjxvl4zgmwxstn9/b3H9dPkfLw

  7. #47 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un versus intre Z1 si Lumia925. Diferentele intre camere sunt destul de mici.

    Tipul din review e roman


  8. #48 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    A aparut si la noi, la portocalii si Vodafone.

    Umm la Orange s-a golit stoc-ul intr-o zi or smth, probabil au adus 5 bucati.

  9. #49 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un review numai despre camera foto facuta exact de cine trebuie. Si ceva ce nu stiam, poti folosi si un alt telefon cu dispozitivul ala. Ei au folosit un iPhone. Foarte tare


  10. #50 SP
    Junior Member M4NU's Avatar
    Foarte tare! Sper ca la un telefon Sony Z1 sa nu aiba nicio problema de conectare pt ca se duce "pe apa sambetei" ideea de point and shoot.

  11. #51 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Conectivitatea cu telefoanele cu NFC cica ar fi mult mai buna.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Sony anunta noul smartphone Xperia Z4 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 6 Last Post: 26-04-2015, 10:01
  2. Noul flagship HTC vine in martie By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 15 Last Post: 11-03-2014, 20:39
  3. Noul Walkman de la Sony este o... casca! By MonkY in forum Tech News
    Replies: 6 Last Post: 15-10-2013, 15:22
  4. LG lanseaza la apa noul flagship: G2 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 13 Last Post: 11-08-2013, 01:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts