Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 214 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 135 ... LastLast
Results 681 to 700 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #681 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Pai nu prea sunt NextGen, alea sunt jocuri CrossGen, arata bine, dar nu este un salt tehnologic, cel putin WDL arata chiar rau (din p.m.d.v.).
    Un joc NextGen este gandit pe noua arhitectura, noi texturi, noi moduri de design, noi metode de iluminare, umbre si altele ce au la baza RT, plus multe alte chestii noi inovatoare.... cum spunea cineva mai sus, jocurile CrossGen sunt momentan ținute pe loc de consolele actuale deoarece acele jocuri au fost gândite pe arhitectura actuala iar pe un PC MaxOut nu inseamna ca jocul devine NextGen.
    Nu stiu daca ma intelegi, dar macar sper sa intelegi unde bat.... inca nu am vazut nici un joc NextGen, doar acel trailer la Hellblade...si ace Godfall care inițial a fost facut pentru actuala generatie, iar mai apoi au decis sa il porteze exclusiv pe noua generatie (de asta sincer nici nu mi s-a parut prea impresionant).

  2. #682 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da da, inteleg ce spui dar cel putin momentan toate jocurile vor fi cross gen o perioada pentru ca vanzari si pentru ca full compatibility cu generatia actuala.

    Si eu sper sa vedem exclusivitati adevarate, care sa mearga doar pe Next Gen si care sa fie gandite din start pentru SSD speed, pt RTX, samd. Fingers crossed

  3. #683 SP
    Member codpin's Avatar
    Eu sunt aproape convins ca nu se lanseaza nici PS5 nici Xbox SX anul asta. La ce criza o sa vina cu o rata a somajului f mare la nivel mondial nu o sa mai aiba cine cumpara consolele.

    Oricum au scuza perfecta ambele companii si ma astept ca in cateva luni sa iasa sa anunte ca din cauza lucratului de acasa sau concedierilor masive nu au putut produce hardware la randementul dorit -> amana pentru 2021 cand se mai linistesc apele.

    My 2 cents.

  4. #684 SP
    Member mladin86's Avatar
    @codpin din pacate spre asta ne indreptam , dar cine stie? poate nu va fi asa de rau! ce fain ar fi de craciun sa fie toata nebunia asta data uitarii , desi e f greu...

  5. #685 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Pai din cate stiu eu, ultima nenorocire de genul asta, cea de acum 10 ani, a tinut aproape un an.Si asta fara agitatia de acum, atunci s-a lucrat in liniste si eficient.Tot au murit din pacate 18.000 mii de oameni, dar esta e viata.Acest virus nu are mortalitate mare, in Italia au murit multi din cauza populatiei foarte imbatranite.
    Revenind....
    Daca ma gandesc mai bine, o anulare a lansarii consolelor ar fi una benefica.Vor lucra mai mult.Plus ca nu deranjeaza, Sony si MS isi lanseaza consolele in aceeasi perioada, la cateva zile, de parca ar fi asociati.

  6. #686 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu se va amana nimic, veti vedea. Singurul efect ar putea fi stocurile insuficiente deci da, in Romania este posibil sa nu o gasim de sarbatori, insa o amanare in masa a lansarii nu cred ca se va intampla.
    Inca o data, consolele sunt fabricate la linie de roboti, iar China este foarte vie. Nu cred ca economia va scadea atat de mult incat oamenii care in mod normal ar fi avut 500$ pusi deoparte pentru consola nu vor mai avea. Se amortizeaza din alta parte.

  7. #687 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Sper sa mai avem curent si internet pana atunci.
    Cu toate ca sunt automatizate, tot costa niste bani ca sa fie intretinute si retelele si infrastructura care sunt inca reglementate de guverne si primarii , iar fara banii platiti de contribuabilii care se afla in somaj tehnic, cam o sa trecem pe lumanari si foc de tabara, citit carti, spus povesti, jucat jocuri de masa, spus bancuri si jucat fotbal....REAL.
    Ca-n anii 80-90' .
    Iar daca are loc un colaps economic, se pot scumpi toate utilitatile si alimentele , si chiar se poate ajunge la rationalizare pe termen lung.
    Guvernele pot intretine populatia cu bani gratis si provizii fara sa muncim deloc si fara sa platim taxe , dar doar cateva luni, apoi daca carantina se extinde pana la vara, ce se intampla cand bugetele guvernelor ajung la fundul sacului ?
    De und mai luam bani daca bancile sunt la pamant si guvernele deja supraindatorate?
    Ar fi bine ca principala noastra grija in aceasta toamna sa fie starea de functionare a consolelor si nu supravietuirea noastra prin mijloace rudimentare.Si daca dispare virusul azi, rau tot o sa cam fie pe plan economic.

    Daca nu se rezolva problema cu pandemia pana in mai-iunie si guvernele nu gasesc solutii pentru prevenirea crizei economice, putem sa uitam de console si de jocuri video multi ani de acum inainte pana isi va reveni economia la starea actuala.

  8. #688 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Inca o data, consolele sunt fabricate la linie de roboti, iar China este foarte vie. Nu cred ca economia va scadea atat de mult incat oamenii care in mod normal ar fi avut 500$ pusi deoparte pentru consola nu vor mai avea. Se amortizeaza din alta parte.
    Din moment ce au zis ambii ca ramane sa lanseze anu asta, nu vor amana. Dar nu sunt asamblate de roboti nici in proportie de 50%. Asamblarea se face exclusiv manual.



  9. #689 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    UPDATE: A quick update on backward compatibility – With all of the amazing games in PS4’s catalog, we’ve devoted significant efforts to enable our fans to play their favorites on PS5. We believe that the overwhelming majority of the 4,000+ PS4 titles will be playable on PS5.

    We’re expecting backward compatible titles will run at a boosted frequency on PS5 so that they can benefit from higher or more stable frame rates and potentially higher resolutions. We’re currently evaluating games on a title-by-title basis to spot any issues that need adjustment from the original software developers.

    In his presentation, Mark Cerny provided a snapshot into the Top 100 most-played PS4 titles, demonstrating how well our backward compatibility efforts are going. We have already tested hundreds of titles and are preparing to test thousands more as we move toward launch. We will provide updates on backward compatibility, along with much more PS5 news, in the months ahead. Stay tuned!

    https://blog.us.playstation.com/2020...chnical-specs/

  10. #690 SP
    Banned wd87's Avatar
    mhhh dem floppy flops

    abia astept sa se vada adevarul talent>flops
    Attached Images Attached Images 0.png

  11. #691 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    mhhh dem floppy flops

    abia astept sa se vada adevarul talent>flops
    Te obsedeaza deja ideea ca va trebui sa suporti si sa accepti ca intreaga generatie urmatoare Xbox va fi mai puternic HW decat Playstation?
    Daca da, grab a Snickers, ca orice ai face tu, it's a fact!

  12. #692 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Te obsedeaza deja ideea ca va trebui sa suporti si sa accepti ca intreaga generatie urmatoare Xbox va fi mai puternic HW decat Playstation?
    Daca da, grab a Snickers, ca orice ai face tu, it's a fact!
    da, nu stiu cum o sa suport PS5 avand performanta mai buna ca xbox cum ps4pro are performanta mai buna ca xb1x, oare ce o sa fac, ai vauzt imaginea postata? LOL PS4 2013 DISTRUGE xb1x

  13. #693 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    da, nu stiu cum o sa suport PS5 avand performanta mai buna ca xbox


    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    ps4pro are performanta mai buna ca xb1x


    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    LOL PS4 2013 DISTRUGE xb1x

  14. #694 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Ai dreptate, PS4 este mai puternic decat Xbox (cel din 2001 bineinteles)

  15. #695 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    LOL PS4 2013 DISTRUGE xb1x
    Abia acum mi-am dat seama ca trolezi. Toata lumea a pus botul de 20 de postari incoace.

  16. #696 SP
    Banned wd87's Avatar

  17. #697 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    mhhh dem floppy flops

    abia astept sa se vada adevarul talent>flops
    Resident Evil 3 demo runs at a full 4K on Xbox One X, 2880x1620 on PS4 Pro, 1080p on the base PS4, and has a variable resolution that can drop as low as 1728x972 on Xbox One S.

  18. #698 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Si tu esti unul dintre fanatici.Ma intreb si eu, ce educatie ai primit tu?Vad ca esti bun doar de atacuri fara sens, trolleala la greu, jigniri, ironii, PROSTIE.
    Esti pe un forum amice, invata sa fii civilizat.Nu confunda mistourile pe care le facem unii dintre noi cu ce faci tu.Thanks.

    ---------- Post added 22-03-2020 at 10:24 ----------

    Lasati-l, e clar tipu habar n-are ce inseamna 4K sau 4K nativ.Dar vine aici si isi arunca frustrarile de fanboy extremist

  19. #699 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e foarte simplu. 4k este doar nativ. 4k e 4k - 3840 x 2160 pixels

    Tot ce e mai putin de 4k NU este 4k ci este un upscaling facut de un software (din consola sau din TV).

    Dar asta nu este o scuza. Daca Xbox One X nu duce 4k 60fps asa cum a fost viziunea devilor, atunci ar trebui sa scada rezolutia ca sa mearga la 60fps constant.

  20. #700 SP
    Member jon209's Avatar
    Legat de compatibilitatea cu jocurile de PS4.Vom putea sa jucam jocuri de PS4 doar digital sau si pe disc?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 214 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 135 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts