Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 214 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 185 ... LastLast
Results 1,681 to 1,700 of 4277

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1681 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Atata timp cat sunt jocuri exclusive pe PS5 eu o voi cumpara. Daca se va face tranzitia ca pe Xbox si vom avea toate jocurile first-party lansate si pe PC day-one atunci este alta mancare de peste. Una este sa te joci un joc pe care ti-l doresti atunci cand apare si alta sa te joci jocul respectiv dupa 1-2 ani. Si totusi vorbim de cateva titluri nicidecum de majoritatea sau toate.

    Insa total de acord, nu vad rostul sa ai N platforme (poate nostalgie) cand poti avea una si potenta unde poti juca toate jocurile.

  2. #1682 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E posibil sa se ajunga si la ei ca la Microsoft. Jocurile sa fie exclusive pe PS5/PC, nu si pe alte console.

  3. #1683 SP
    Junior Member Cyberpunk77's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Pai si PS5 Pro ce sa mai faca?
    8K @ 120FPS dar probabil că si atunci vor fi multi nemulțumiți de ce o consolă de 4-500 de euro nu poate concura cu PC-uri de 3 sau 4 ori mai scumpe. dar aceiași nemulțumiți vor cumpăra consolele PlayStation pt că oferă jocuri de calitate.

    @razvanrazy: serios? ai jucat TLOU2 in 1080p? eu l-am jucat si pe primul (Remastered) in 4K cu HDR.

    @cosmin1088: hai sa vedem prima data după câți ani vor aparea PS5 Exclusives portate pe PC, eu zic că e mai important pt ei să-și vândă consolele si ca vom vedea din nou peste 6-7 ani jocurile exclusive de succes portate pe PC, sau la finalul erei PS5... cum se întâmplă și acum cu titlurile grele de pe PS4. parerea mea e ca scopul acestor versiuni de PC a jocurilor consacrate e sa-si ajute studiourile / developeri si în același timp sa atragă cat mai mulți PC gameri in lumea PlayStation. iar legat de 4K60FPS nici pe mine nu ma interesează mai deloc... e mai important pt mine ca jocurile pe care vreau să le joc pe consolă sa arate cat mai bine, plus cred că developeri sunt cei mai în măsură să decidă în cate cadre pe secundă vor să-și prezinte creațiile publicului.

  4. #1684 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dap. Am base PS4 si nu am simtit nevoia de upgrade la Pro

  5. #1685 SP
    Junior Member Cyberpunk77's Avatar
    /\ înseamnă că upgrade-ul la PS5 va fi de bun augur

    acum înțeleg si de ce nu te-a impresionat atat de mult felul cum arată GoT.

    \/ 6 August?


  6. #1686 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by Cyberpunk77 View Post
    ^ înseamnă că upgrade-ul la PS5 va fi de bun augur

    acum înțeleg si de ce nu te-a impresionat atat de mult felul cum arată GoT.

    Și eu înțeleg acum
    Mă miram eu cum naiba sa zici că arată nasol, întunecos etc. Eu îl joc in 4K HDR pe un Oled și arată fantastic, nici vorba de zone intunecoase


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  7. #1687 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai jocul arata identic pe ambele platforme (vezi analiza DF) si nu am zis ca jocul nu arata bine, arata chiar ok dpdv artistic - problemele sunt la texturile intinse peste tot, obiecte cu putine poligoane, lipsa geometrie in lume (tesselation pe jos macar la textura aia de pietre de pe malul apei), downgrade clar la fizica frunzelor de pe jos (si multe alte locuri) si lipsa luminii indirecte (GI sub o forma sau alta).

    Also, degeaba jucati voi in 4K, pentru ca jocul nu ruleaza 4K nativ

  8. #1688 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Oh God...

    “Rumor – God Of War PS5 Coming Late 2021, Big PlayStation Franchise Set For Revival As Launch Game“

    https://www.psu.com/news/rumor-god-o...s-launch-game/

  9. #1689 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai jocul arata identic pe ambele platforme (vezi analiza DF) si nu am zis ca jocul nu arata bine, arata chiar ok dpdv artistic - problemele sunt la texturile intinse peste tot, obiecte cu putine poligoane, lipsa geometrie in lume (tesselation pe jos macar la textura aia de pietre de pe malul apei), downgrade clar la fizica frunzelor de pe jos (si multe alte locuri) si lipsa luminii indirecte (GI sub o forma sau alta).

    Also, degeaba jucati voi in 4K, pentru ca jocul nu ruleaza 4K nativ
    Ai uitat sa specifici, jocul arata identic daca alegi modul frame rate .
    Pe un display 4k, nu e nevoie sa ruleze in 4k nativ pentru a vedea o diferenta mare intre cele doua moduri. Nici eu nu sunt dat pe spate de cum arata unele texturi sau iluminarea in unele momente, dar e tras de coada sa spui ca nu e diferenta intre cele doua moduri.

  10. #1690 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am spus ca nu-i diferenta intre cele 2 moduri, am zis doar ca la comparatia directa de la DF, se vede clar ca este absolut identic, desi probabil texturile sunt la o rezolutie mai mare (1440p poate, nu stiu), dar tot arata ca naiba, intinse si fara tesselation/geometrie pe jos, deci totul pare plat.

  11. #1691 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Faceti-va conturi romanesti sau daca nu vreti (asta pot sa inteleg si e normal intrucat SONY nu permite migrarea contului pe alta tara) sa renuntati la legacy-ul pe care il aveti deja pe conturile primare, macar sfatuiti pe cei care sunt la inceput de drum sa faca ',' conturi PSN de Romania ca sunt convins ca suntem mult, mult, mult mai multi.

    https://gamstat.com/playstation/

    Nu stam foarte rau dar sunt 300% convins ca suntem mult mai multi.

  12. #1692 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu am spus ca nu-i diferenta intre cele 2 moduri, am zis doar ca la comparatia directa de la DF, se vede clar ca este absolut identic, desi probabil texturile sunt la o rezolutie mai mare (1440p poate, nu stiu), dar tot arata ca naiba, intinse si fara tesselation/geometrie pe jos, deci totul pare plat.
    Conform DF, GoT ruleaza in 1800p cu checkerboard la 4K pe Pro in resolution mode. Eu zic ca e ceva diferenta fata de 1080p.
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Faceti-va conturi romanesti sau daca nu vreti (asta pot sa inteleg si e normal intrucat SONY nu permite migrarea contului pe alta tara) sa renuntati la legacy-ul pe care il aveti deja pe conturile primare, macar sfatuiti pe cei care sunt la inceput de drum sa faca ',' conturi PSN de Romania ca sunt convins ca suntem mult, mult, mult mai multi.

    https://gamstat.com/playstation/

    Nu stam foarte rau dar sunt 300% convins ca suntem mult mai multi.
    Da, din pacate, imi pare rau ca nu am trecut complet pe RO cand s-a lansat la noi. Eu imi facusem pe US main account, cand s-a lansat PS4 si am prea multe jocuri stranse de la PS Plus si trofee. Chiar ma gandeam sa fac mutarea pe RO odata cu PS5, dar putin probabil. In EU mai merge sa schimbi cat de cat de pe o tara pe alta, dar tot am vazut ca nu iti pastreaza toate achizitiile.
    In rest, da, pe toti prietenii care si-au luat PS4 i-am pus sa isi faca cont pe RO dupa.

  13. #1693 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ma mira sa vad ca stam mai bine la PSN decat alte tari care au si Xbox Live oficial -> Ungaria, Slovacia, Singapore, Taiwan.

    Va dati seama ca ratio de popularitate PS>Xbox se pastreaza si in acele tari deci again tind sa cred ca fata de noi nu aia din Seattle sunt jigodiile ci astia de la Piata Presei dorm in ciorapi.

  14. #1694 SP
    Manager paul's Avatar
    Am un cont pe Romania de pe vremea PS3 cand nu era Store oficial.
    Mai am un cont la care nu-i mai stiu adresa de mail. E vreo sansa sa-l recuperez?
    PSN ID-urile in nefolosinta expira? La Xbox expira gamertagul in 5 ani daca nu intri pe Live.

  15. #1695 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Eu am contul principal (si cu ps plus) pe Ro. Am inceput cu contul asta si unul de US pe PS3. Primul PS4 l-am luat cu un cont de UK (unde am jucat o perioada si am avut si PS plus). Mai am unul Ro si unul US cumparate (pe care le voi sterge la un moment dat, ca nu le folosesc deloc). Pe Ro imi e mai usor, imi folosesc cardul si gata. Tin minte ca pe cele straine nu puteai, de aia le incarcam cu carduri valorice.

  16. #1696 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Eu am contul principal pe US, plus inca unul pe UK si Ro. Am inceput sa cumpar tot mai des pe cel de Ro, fiind cea mai comoda optiune.

    Daca as fi stiut in 2013 ca pot sa imi fac cont pe Ro nu as fi ezitat. La acel moment eu am inteles ca pur si simplu nu se poate, insa se putea, doar ca nu exista un store oficial.

    Sper ca Sony sa permita la un moment dat migrarea conturilor, iar daca aceasta nu va implica riscuri (pierderea achizitiilor, a trofeelor samd), o voi face imediat.

  17. #1697 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    @paul nu stiu, da un telefon la suport ca raspund baietii

    (0358) 630 021

  18. #1698 SP
    Junior Member Cyberpunk77's Avatar


  19. #1699 SP
    Manager paul's Avatar
    Cam mare numarul. O fi posibil?
    Quote Originally Posted by DigiTimes
    Sony's new-generation PS5 game console shipments are estimated to reach at least 120 million units in the next five years after launch in fourth-quarter 2020, roughly double those for Microsoft's Xbox series X, according to sources of its backend supply chain in Taiwan.

    The life cycle for household game consoles may be shortened to five years from 6-7 years, and PS5 shipments may challenge 120-170 million units when its 5-year cycle expires, compared to 110 million units registered to date for PS4 launched in November 2013, the sources said, adding that Sony has recently boosted its PS5 shipment estimate for 2020 to near 10 million units.

    AMD-designed processors for the device fabricated by TSMC on its 7nm node and packaged by ASE Technology and Siliconeware Precision Industries (SPIL) with its FCBGA process are already being delivered to Sony, and shipments of peripheral chipsets are expected to peak later in the third quarter to support first wave of terminal sales in the fourth quarter, the sources continued.

    Taiwan's chipmaker ZillTek Technology and China's AAC Technologies now share Sony's orders for handle controller chips for PS5, and another two Taiwanese IC designers Nuvoton Technology and Genesys Logic are supplying MCUs and USB hub controllers, respectively, for the device, with Greatek Electronics as their backend partner. Meanwhile, Phison Electronics reportedly has also cut into PS5 supply chain with its SSD controller chips packaged by Taiwan's OSE, the sources added.
    PS5 shipments may reach at least 120 million units in next 5 years

  20. #1700 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 214 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 185 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts