Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 84 of 214 FirstFirst ... 34 74 82 83 84 85 86 94 134 184 ... LastLast
Results 1,661 to 1,680 of 4277

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1661 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, nici macar nu a adus vorba de biometric stuff. Ori nu mai sunt, ori sunt in triggers.

  2. #1662 SP
    Manager paul's Avatar
    "Adaptive Triggers" nu-i acelasi lucru cu "Impulse Triggers" de la Microsoft? E misto functia, dar cam overhyped, din moment ce e disponibila de atatia ani. Mai curios sunt de haptic feedback in loc de rumble packs.

  3. #1663 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu chiar. Ei spun ca e ceva care opune rezistenta. Probabil ceva arc ajustabil cumva.

  4. #1664 SP
    Manager paul's Avatar
    OK, metode diferite, dar rezultatul nu e acelasi?
    Cum au facut Microsoft:
    Impulse Triggers – Xbox One’s Wireless Controller sports four vibration motors – a small one behind each trigger that adds precise haptic feedback to the fingertips, and a larger in each grip for large scale rumbles.
    The New Generation Xbox Controller - Xbox Wire



  5. #1665 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu neaparat. Unu doar vibreaza, celalalt opune si rezistenta. Probabil ceva motoras care sa extinda/stranga sarma din arc, in functie de ce programam noi/devii per joc.
    Foarte posibil sa fie un electromagnet care pe masura ce bagi curent din ce in ce mai mult, sa traga mai mult.

    O sa vedem teatdown prin decembrie. Si eu sunt curios.

  6. #1666 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    “ Swing through the city like never before on PS5 with an optional 4K / 60fps Performance Mode. #MilesMoralesPS5 #SpiderManPS5”

    Sper sa avem opțiunea asta la orice titlu care vine pe PS5.

  7. #1667 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Probabil doar studiourile Sony vor face tot posibilul să ai 4k în 60fps, ma îndoiesc că EA, Ubisoft și alții se vor obosi să facă asta.

  8. #1668 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Zice optional 4k cu 60, deci in mod normal probabil 4k cu 30, iar daca renunti la anumite lucruri grafice, il poti juca si 4K cu 60fps.

  9. #1669 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Sau poate va fi Upsacaling la 4K si nu vor renunța la partea grafica, eu cel putin asa imi doresc.

  10. #1670 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Mai bine upscale cu totul la maxim decat detalii mici si rezolutie mare

  11. #1671 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da si eu imi doresc o rezolutie dinamica cu fps fix de 60fps, dar nu cred ca ne vor da asta. Vor incerca sa bage si ei, cum a facut Microsoft, 4k la toate jocurile, indiferent de calitatea grafica compromisa sau de 30fps.

  12. #1672 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Sony website suggests PS5 pre-orders are imminent, limited to one console per household
    Reddit user Kgarvey, who went digging through the source code of Sony's new direct.playstation.com website. One of the main takeaways is that customers will only be able to "purchase one version of the PS5™ Console: Disc or Digital."

  13. #1673 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu este un lucru rau si vor elimina bijnita initial.

    Atentie, asta este doar pentru cine cumpara direct de la ei. Nu ma astept ca Altex/eMag and co sa aibe aceleasi restrictii. Dar oricum nu stiu ce ai putea face cu 2

  14. #1674 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Mi se pare cam aiurea ca un joc precum Spider Man: Miles Morales, care este un titlu current gen (stand alone expansion precum Infamous First Light si Uncharted Lost Legacy), dezvoltat pe acelasi engine Spider-Man, nu este by default 4K60, ci are un mod, probabil "Performance" sau ceva de genul care ii scoate detalii ca sa atinga 4K60.


    Nu vad ce ar putea sa aduca in plus engine-ul, in afara de niste raytraced reflections.
    Daca un titlu current gen trebuie sa fie castrat ca sa atinga 4K60..e cam trist.


    Eu as prefera sa ne ofere un 4K60 checkerboard cu toate efectele decat un 4K60 nativ cu grafica toned down.

  15. #1675 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai si PS5 Pro ce sa mai faca?

  16. #1676 SP
    Member morphine's Avatar
    Deja cel putin in cazul meu hype-ul a scazut. Sincer, nu ma mai tenteaza sa cumpar ps5 la lansare. Acum inteleg si eu dezamagirea unora referitoare la lansarea consolei.

  17. #1677 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie nu-mi pasa de detaliile astea si daca ala este singurul loc in care pot juca Ratchet and Clank asta nou, atunci la naiba, le iau day 1
    Iar un alt plus pentru mine, este sa rejoc (sperand ca voi putea si vor scoate ceva updates cat mai rapid dupa lansare) cateva jocuri de PS4 (Days Gone, The Last of Us Part 2, poate si altele) la calitate mai buna decat 1080p cu barely 30fps.

  18. #1678 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Iar un alt plus pentru mine, este sa rejoc (sperand ca voi putea si vor scoate ceva updates cat mai rapid dupa lansare) cateva jocuri de PS4 (Days Gone, The Last of Us Part 2, poate si altele) la calitate mai buna decat 1080p cu barely 30fps.
    This!

    Sunt constient ca nu o sa aiba multe titluri la lansare, dar am un backlog destul de mare si pana apare mai creste si copilul un pic si o sa am timp sa joc titluri pe care nu le-am mai luat pe ps4 (tlou2, got etc)

  19. #1679 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Se pare ca au fost inspirați cei de la Sony sa dubleze cantitatile la console (ori au avut ceva informații).

  20. #1680 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mie nu-mi pasa de detaliile astea si daca ala este singurul loc in care pot juca Ratchet and Clank asta nou, atunci la naiba, le iau day 1
    Iar un alt plus pentru mine, este sa rejoc (sperand ca voi putea si vor scoate ceva updates cat mai rapid dupa lansare) cateva jocuri de PS4 (Days Gone, The Last of Us Part 2, poate si altele) la calitate mai buna decat 1080p cu barely 30fps.

    De acord cu tine, dar se pare ca Sony are alte planuri. HZD si Detroit sunt deja pe PC si tot mai multe zvonuri ca ar urma si God Of War.
    Cei care avem si PC potent nu prea mai avem motive sa luam si PS5, pt. ca editia "ultimate" va fi pe PC...

    Se pierde tot farmecul ala daca le fac doar timed exclusives.

    Eu abia am apucat sa ma joc Arkham Origins. La cat de mare e backlogul meu, sa astept 2-3 ani e un fleac, si am parte de "complete edition", eventual si DLSS, 4K and above 60 and so on.


    Pot sa inteleg miscarea Sony ca inceputul unei mutari ulterioare la vendor de servicii, cloud, subscription, si abia apoi de console hardware...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 84 of 214 FirstFirst ... 34 74 82 83 84 85 86 94 134 184 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts