Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 134 of 214 FirstFirst ... 34 84 124 132 133 134 135 136 144 184 ... LastLast
Results 2,661 to 2,680 of 4277

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #2661 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Hai ca a venit si "teardawnul" ala nebun, fara vreun warning. M-am mai linstit, acum sunt sigur ca exista consola si nu am dat precomanda pentru un prototip nefunctional. Am ras cu sunet cand am vazut primul cadru cu baiatul ala si consola pe masa, era aproape cat torsoul lui

    Dar lasand asta la o parte, ma bucura ce am vazut, asta imi arata ca mai rau ca la revizia mea de Pro nu are cum sa fie cu acel ventilator, clar este o imbunatatire. Ramane de vazut cat de bine isi fac treaba acele filtre de praf si cat de mult poti sa aspiri prin acele gaurele facute de ei. Liquid metal se poate sa fie pariul castigator pentru ei, mai ales fata de sparcaiala cu care au lansat PS4 pe piata. Heatsink la fel, upgrade pe langa ce era inainte. SSD 3rd party, bonus.

    Cum spuneam, trebuie sa vedem daca, in timp, nivelul de silentiozitate se va pastra cat de cat normal cand jocurile vor fi mai demanding sau daca va trebui sa o decojim noi sa ne bagam nasul pe acolo.

  2. #2662 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu apreciez maxim ce a facut Sony acum. OK, a copiat prezentarea Microsoft, but who cares?!
    Eu cred ca deții o informatie greșita, cu ce a copiat Sony pe Microsoft? Cu acest teardawn?

    Teardawn PS4


    Teardawn PS4 Pro


    Cu ce difere cele de mai sus fata de ce a prezentat azi Sony? Daca vrei sa fiu cârcotaș as zice ca Microsoft a copiat pe Sony....


  3. #2663 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar

  4. #2664 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    O analiza pe clip:

  5. #2665 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    În sfârșit, bine ca au arătat si ei consola, greu le-a fost! E bine că se poate schimba cochilia, la țigani in casă o să o vezi mov,loool. Acuma sa mai arate user interface si functionalitati

  6. #2666 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pam pam

  7. #2667 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    Ok... De ce îl mai postați pe omul asta care spune numai bălării? Deja sunt informații ca noile GPU de la AMD Cu RND 2 vor funcționa la o frecventa mult mai mare vor atinge pana la 2.5 fără OC. In fine, acel individ este unul dintre clovni de pe Twitter )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #2668 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pam pam
    Nici un “pam pam”, este o aberației ce spune el. Daca nu ma înșel, a fost dezbătută chestia asta atunci in Martie...

  9. #2669 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pana acum tot ce am citit de la el nu a fost nicio bălărie. Dă-mi câteva exemple de prostii spuse de el. Îl urmăresc de ceva timp și nu am văzut nimic nasol. Din contra, pare PS fanboy de cele mai multe ori.

  10. #2670 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  11. #2671 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Chiar nu mai stau sa caut, insa vezi ca gasesti in posturile lui pe Twitter doar stiri preluate si “dezvăluiri” “Leak” care nu s-au adeverit. Se mai dadea si insider... lumea e sătulă de el pe GAF si ERA. Un lucru e sigur, omul nu deține informații si nici nu are vreun insider care sa ii dea anumite informații.

    Cat despre Oberon, stii ca exista “upgrade”, nu? Adica orice lucru poate evolua de la zi la zi, luna la luna si chiar de la an la an. Ce se afla in PS5 este RDNA2 si nu are nici o legatura cu acel Oberon care a aparut in acel Leak de anul trecut. In plus, nu are nici o relevantă ce spune el atata timp cat tot acest FUD a fost demontat de mai multe persoane din industrie.

    De ce sa credem niste no-name-uri de pe twitter? Cand exista oameni precum Lisa Su, Mark Cerny si multi altii.... pe astia de ce ii punem sub semnul întrebării?

  12. #2672 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pana acum tot ce am citit de la el nu a fost nicio bălărie. Dă-mi câteva exemple de prostii spuse de el. Îl urmăresc de ceva timp și nu am văzut nimic nasol. Din contra, pare PS fanboy de cele mai multe ori.
    Nimic din ce a spus el nu s-a adeverit? Mai ții minte ca acum câteva luni a postat ca el știe sigur ca Sony vor deschide la 12 noapte pre-order urile și toți am stat ca prostii. Și sunt foarte multe alte exemple. Eu nu știu nicio o situație când el a avut dreptate.

    Repet: noile placi de la AMD vor funcționa la o frecventa de pana la 2.5. Mark Cerny a și mentinat la road to ps5 ca ar fi putut sa ridice și mai mult frecventa dar a observat ca nu aduce niciun beneficiu real în plus graphic-wise. În fine eu urmăresc de aproape 7-8 luni tot ce mișcă pe net despre ps5 inclusiv twitterul și m-am lămurit de câțiva insider.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #2673 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Eu cred ca deții o informatie greșita, cu ce a copiat Sony pe Microsoft? Cu acest teardawn?

    Cu ce difere cele de mai sus fata de ce a prezentat azi Sony? Daca vrei sa fiu cârcotaș as zice ca Microsoft a copiat pe Sony....
    Era vorba despre asta:
    Attached Images Attached Images sony_just_copies_xbox_series_x_teardown.jpg

  14. #2674 SP
    Member codpin's Avatar
    Wtf? Omul chiar a pus linkuri la doua video-uri de la PS4 OG si PS4 PRO care sunt fix in acelasi stil cu cel de la PS5.

    Tu doar compari un video de la xbox series x care cronologic e inainte de cel de la ps5 dar mult dupa cele mentionate mai sus.

    Nu e nici un fanboism aici, ai toate dovezile daca vrei sa le vezi.

    In schimb nu inteleg de ce se pune accent pe cine copiaza pe cine. Cum altfel sa arate un teardown daca nu cu toate componentele intinse pe o masa in fata respectivului care o realizeaza?

  15. #2675 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    MonkY

    , e ok, stai linistit!

    “fanboti” , in loc sa arunci cu cuvinte nepotrivite, mai bine ai da dovada de ceva mai multa maturitate si ai gasi alta solutie sa iesi din anumite discutii in care nu ai avantajul de partea ta.

    Iti doresc o zi buna!
    Attached Images Attached Images e78e3fe8-7d99-41c9-8bdb-21f3ee369b35.jpeg b345e7c9-face-40f1-9af6-76720cfc4f34.jpeg

  16. #2676 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu a pus nimeni "accent" pe cine a copiat... eu chiar am zis ca apreciez ce a facut Sony cu teardown-ul. Doar m-a distrat imaginea aceea comparativa si nu aveam cum sa nu fac legatura. Probabil ca daca Microsoft nu ar fi aratat "mațele", nu ar fi facut-o nici Sony. La fel cum au procedat si cu preturile. There is a pattern, for who wants to see it.

    @fdkenzo: merci la fel. Si da, sunt satul de fanboti, that's the honest truth...

  17. #2677 SP
    Member codpin's Avatar
    Asta e altceva. Ce a facut Sony cu lansarea asta chiar a fost nasol. Hype hype dar parca lansau vreo bomba de consola si asteptau sa dea lumea preorder in gol inainte sa arate ei ce rahat pe bat scot.

    In orice caz, exclusivele lor inclina mult balanta si atunci oricat hate isi iau ei tot vand console.

  18. #2678 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sony nu va face fata cererilor oricum... cred ca puteau sa vanda consola fara sa ne spuna absolut nimic despre ea. Era suficient sa arate jocuri, in special exclusivitati. Adica sa mearga pe metoda Nintendo. Insa vor sa arate clar ca nu sunt mai prejos decat concurenta... Ceea ce nu e deloc rau, mie ca hardware enthusiast imi place ideea - eu as face teardown pana si la aragaz. iFixit si JerryRigEverything sunt printre favoritii mei, doar ca Sony si MS tocmai ce le-au luat painea de la gura... Sincer ma si asteptam sa-l vad in teardown spunand "PS5 starts scratching at level 5..."

    Anyway, sa mai ne descretim un pic fruntile, zic...
    Attached Images Attached Images huge_ps5.jpg

  19. #2679 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Ce sa ii faci dacă e omul prea mic

  20. #2680 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Heatsink-ul ala e destul de zdravan, nu sunt mare fan la vent-ul tip turbina dar nu prea au alta varianta, nu stiu cat de eficient e liquid metal-ul ala ce tine loc de pasta termo.
    Dar mai mult de atat ma nedumireste sursa aia de 350w....in conditia in care componentele alea intr-un pc ar avea nevoie de minim o sursa de calitate de vreo 600w, asta daca nu sunt undervoltate si underclockate in draci ca sa nu traga mult din sursa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 134 of 214 FirstFirst ... 34 84 124 132 133 134 135 136 144 184 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts