Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 143 of 903 FirstFirst ... 43 93 133 141 142 143 144 145 153 193 243 643 ... LastLast
Results 2,841 to 2,860 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #2841 SP
    Member asari's Avatar
    Cred ca Sony asteapta ca M$ sa faca primul pas..
    Why Infamous: Second Son Is on PS4 - Up at Noon - Up at Noon - IGN Video

  2. #2842 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aveti grija cei care nu ati terminat iNfamous 2... e full of spoilers!

  3. #2843 SP
    Admin MonkY's Avatar
    V-ar place un camo DS4?
    Attached Images Attached Images ps4_gamepad_camo.jpg

  4. #2844 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Hell yeah! Bundle cu COD

  5. #2845 SP
    Senior Member iPaul's Avatar

  6. #2846 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Holy chickensh*t Mie imi place tare mult acest UI.

    ON : New PlayStation 4 pre-orders no longer guaranteed for launch • News • PlayStation 4 • Eurogamer.net

    Daca este vorba de UK cred ca este valabil si Romaniei.

  7. #2847 SP
    Member MSlv's Avatar
    imi place acest UI, pare mai degraba o evolutie a XMB-ului decat o revolutie, mi-ar placea sa ramana asa. Si ati observat ca sunetele par a fi luate din Gran Turismo?

  8. #2848 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    @MSlv Daca ai vazut filmuletul cred ca ti-ai dat seama ca este un alpha release,nici macar beta...

  9. #2849 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E specificat in filmulet ca nici macar Alpha stage nu e... Oricum, s-a putut observa ca:

    -The PS4 can recover from a game crash without locking up.
    -Games are considered applications and can apparently run alongside other applications (multi-tasking).
    -If you're connected to the internet, application information is automatically updated in the dynamic menu.
    -The built-in DVR can automatically start up when you start a game? Or maybe when you turn it on it stays on? Maybe it was being used for this livestream? (in which case this is pretty damn good quality).

  10. #2850 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E specificat in filmulet ca nici macar Alpha stage nu e... Oricum, s-a putut observa ca:

    -The PS4 can recover from a game crash without locking up.
    Awesome!! Poate acolo se duc ramii dupa care plange internetul? Nu prea ma pricep, trebuie sa recunosc dar poate ca asta face OS-ul atat de stabil?

  11. #2851 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E Linux (FreeBSD), deci e normal sa faca asa. Si la noi pe server mor diverse procese din n motive... asta nu inseamna ca moare tot serverul. In cazul lui PS4 totul tine de kernel si cat acces are jocul la resursele hardware. Asta daca nu cumva crash-ul are loc din motive hardware (AMD to be blamed for that)

  12. #2852 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    @MSlv Daca ai vazut filmuletul cred ca ti-ai dat seama ca este un alpha release,nici macar beta...
    eu am inteles ca se refera la codul jocului cand spune ca inca nu au ajuns la stadiul de alpha... in fine, eu nu spuneam decat ca mi-ar placea sa arate asa UI-ul final pe ps4 cand apare la iarna. Imi place la nebunie simplitatea si responsivitatea oferite de XMB pe ps3 si ceea ce se vede asa fugitiv pe acel dev kit ma incanta, in sensul ca se pastreaza oarecum acea filozofie.

  13. #2853 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai, au aparut o groaza de filmulete cu noul "XMB"... si din "pacate" nu arata deloc la fel... Sau cine stie, poate va arata aproape la fel in momentul in care nu ai conectata consola la net (si nu se activeaza toate nebuniile acelea de social media). Mai e un pic si sper ca vom afla toate cele.

  14. #2854 SP
    Member MSlv's Avatar
    am vazut si eu filmuletele, cred in continuare (sau sper mai bine zis) ca alea sunt doar niste mock-ups, niste fake-uri care sa arate directia in care se indreapta cu noul OS si nu cum va arata in realitate...

    p.s. scuzati va rog dezacordul grosolan. edit nu mai pot sa dau deci ma corectez cum pot:
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    Imi plac la nebunie simplitatea si responsivitatea oferite de XMB...

  15. #2855 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    S-a confirmat o data de lansare oficiala?
    Multumesc, respecte.

  16. #2856 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Rasko, momentan doar zvonuri si leaks precum http://www.consolegames.ro/forum/f7-...tru-ps4-si-x1/. Din pacate neconfirmate. Cred ca la Gamescom o sa avem o data finala. Sper.

  17. #2857 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    a fost dezmintit zvonul acela

  18. #2858 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Pe PS4 nu va fi nevoie sa ai abonament PS+ pentru a inregistra gameplay sau pentru a face streaming.
    Attached Images Attached Images capturelvaqm.jpg

  19. #2859 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai se stia lucrul acesta de mult chiar dupa E3 am aflat parca

  20. #2860 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    pai se stia lucrul acesta de mult chiar dupa E3 am aflat parca
    Asta a venit in contextul in care Microsoft a anuntat ca pentru inregistrarea gameplay-ului iti trebuie cont de Gold. Confirmarea este de astazi...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4284 Last Post: 31-05-2024, 20:05
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts