Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 903 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 120 520 ... LastLast
Results 381 to 400 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #381 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Ne-am mutat frustrarea...
    Tu cunosti macar sensul cuvantului frustrare sau te bagi aiurea in seama ?!
    Lasa-ne daca n-ai, de barem, proprietatea termenilor !

  2. #382 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Intradevar, prezentarea conteaza si jocurile mentionate de tine arat foarte bine, dar nu pentru ca ar merge in 1080p sau cu 60 fps, intelegei? D.p.d.v tehnologic ar putea scoate console cu "grafica de 2014", dar ai mai cumpara consola aia cu 3500-4000 Lei? Nu, atunci te-ai plange ca decat sa dai 4000 pe o consola mai bine iti iei PC. And we are back to square 1.

    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Tu cunosti macar sensul cuvantului frustrare sau te bagi aiurea in seama ?!
    Lasa-ne daca n-ai, de barem, proprietatea termenilor !
    Da, cunosc sensul termenului. Vrei sa zici ca unii de aici nu par pagubiti / inselati / privati (~frustrati) ca PS4 va rula doar cu un GPU grafic 6670 / 7670 a.k.a "grafica mediocra"? Nu de aia se plange lumea?

  3. #383 SP
    Banned isis's Avatar
    Tu man, cat timp se cumpara fara nici o problema un iPAD la 30 si ceva de milioane, pe care dupa 1 an il schimba, si iPhone 4s cu 20 de milioane, se va cumpara si o consola de 35 de milioane care sa tina 7 ani. Eu as fii de acord sa dau 40 de milioane pe o consola, sa imi ofere o grafica cel putin la nivelul PC-ului meu actual si sa nu mai investesc in PC. Cred ca orice PC gamer ar renunta la PC daca in 40 de milioane ar avea o masina de jocuri care sa ofere calitatea unui PC si comoditatea si durata de viata a unei console.

  4. #384 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    Tu man, cat timp se cumpara fara nici o problema un iPAD la 30 si ceva de milioane, pe care dupa 1 an il schimba, si iPhone 4s cu 20 de milioane, se va cumpara si o consola de 35 de milioane care sa tina 7 ani. Eu as fii de acord sa dau 40 de milioane pe o consola, sa imi ofere o grafica cel putin la nivelul PC-ului meu actual si sa nu mai investesc in PC. Cred ca orice PC gamer ar renunta la PC daca in 40 de milioane ar avea o masina de jocuri care sa ofere calitatea unui PC si comoditatea si durata de viata a unei console.
    E3 de anul acesta o sa ne ofere multe surprize

  5. #385 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Killzone a fost apreciat din cate imi amintesc pentru gameplay in primul rand. Uncharted pentru poveste. Deci nu, nu pentru grafica jucam un titlu AAA.

    Asa cum zicea si MonkY cei care sunt disperati dupa grafica, isi pot upgrada anual PC-ul si se pot lauda cu asta oriunde in alta parte. Poate Orbis va arata foarte bine cu un custom chip, momentan nu avem niciun fel de idee. Si avand in vedere reticenta cu care s-a cumparat PS3 la inceput, din cauza pretului ridicat, va asigur ca nu va da nimeni 1000 eur pe o consola, pentru ca apoi sa mai bage alte cateva mii in soft. Asa ca, sa nu comparam iPad-ul care are un cu totul alt target si utilizare si care ofera aplicatii la cativa dolari, cu PS4 si titlurile ei AAA, de zeci de euro/$.

    Apoi, sa va amintesc ca pana si amaratul de Fifa, pana anul asta a fost diferit dezvoltat pentru console si PC ? (nu cred ca e cazul sa precizez ce varianta a avut intaietate si un gameplay mult mai apreciat, chiar si cu grafica aceea sub 720p) Asa ca ce vreti voi sa jucati, daca va considerati consolisti cu adevarat, pe PC ? Shootere cu mouse si tastatura ? Parca toata lumea se plictisise de shootere... Vreti sa jucati un L.A. Noire neoptimizat si scos cu o intarziere considerabila ? Uncharted nu apare pe PC. Killzone nici el. Heavy Rain nu mai zic. God of War la fel. Grand Turismo, vise.

  6. #386 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Da, cunosc sensul termenului.
    Nu, nu-l cunosti. Da nu-i bai, asta sa fie necazul nostru.
    E adevarat ca "pagubiti / inselati / privati" de ceva poate fi frustrant, DAR numai in conditia in care esti privat de "un bun legitim". Ori nu e cazul atunci cand vine vorba de o consola de jocuri.

    Bun, ok, eu ma opresc aici ca transformam thread-ul in chat si ne belesc administratorii.

  7. #387 SP
    Banned isis's Avatar
    Eu vroiam un CELL 2 in PS3 pe langa un GPU tzeapan, deja studiourile First Party au experienta in dezvoltarea pe CELL. Acum, o sa ia toata munca de la capat. Killzone, Uncharted, God of War, toate jocurile care folosesc satelitii CELL-ului, vor trebui rescrise. Ce face SONY e o prostie fara de capat. Isi bate efectiv joc de programatori.

    Asta imi place la Microsoft, s-au folosit de experienta programatorilor pe arhitecturi x86/x64 si pe arhitecturi de GPU-uri pentru desktop. Chiar nu i-a iritat pe SONY atatea mii de plangeri pe tot globu referitor la "pe PS3 jocurile arata si merg mai prost decat pe Xbox 360"? Pe mine ma irita. Si faceam ceva sa schimb situatia. Cred ca miscarea SONY de a schimba total arhitectura hardware a Orbis este una proasta.

  8. #388 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Killzone a fost apreciat din cate imi amintesc pentru gameplay in primul rand. Uncharted pentru poveste. Deci nu, nu pentru grafica jucam un titlu AAA.

    Asa cum zicea si MonkY cei care sunt disperati dupa grafica, isi pot upgrada anual PC-ul si se pot lauda cu asta oriunde in alta parte. Poate Orbis va arata foarte bine cu un custom chip, momentan nu avem niciun fel de idee. Si avand in vedere reticenta cu care s-a cumparat PS3 la inceput, din cauza pretului ridicat, va asigur ca nu va da nimeni 1000 eur pe o consola, pentru ca apoi sa mai bage alte cateva mii in soft. Asa ca, sa nu comparam iPad-ul care are un cu totul alt target si utilizare si care ofera aplicatii la cativa dolari, cu PS4 si titlurile ei AAA, de zeci de euro/$.

    Apoi, sa va amintesc ca pana si amaratul de Fifa, pana anul asta a fost diferit dezvoltat pentru console si PC ? (nu cred ca e cazul sa precizez ce varianta a avut intaietate si un gameplay mult mai apreciat, chiar si cu grafica aceea sub 720p) Asa ca ce vreti voi sa jucati, daca va considerati consolisti cu adevarat, pe PC ? Shootere cu mouse si tastatura ? Parca toata lumea se plictisise de shootere... Vreti sa jucati un L.A. Noire neoptimizat si scos cu o intarziere considerabila ? Uncharted nu apare pe PC. Killzone nici el. Heavy Rain nu mai zic. God of War la fel. Grand Turismo, vise.
    De Dragon Age sau Battlefield 3 ce zici? Dragon Age e muult mai bun pe PC, la fel si Battlefield 3. Cam orice shooter e mai bun pe PC, cam orice RPG e mai bun pe PC (datorita modurilor). De ce sa nu avem si grafica, pe langa gameplay sau story. Si sa fim seriosi, primul Uncharted a fost aclamat pentru grafica, mai ales ca se sustinea ca nu foloseste nici jumate din puterea PS3ului. Pe toate forumurile lumea era in extaz din cauza graficii acelui joc (multi il considerau un "rival" pentru Crysis). Cand joci prima data un joc, ce spui? Wow, ce story are? Nu, remarci aspectul, iar o grafica slaba strica uneori experienta de joc.
    Si ca un adevarat consolist, ar trebui sa stii ca e Gran Turismo, nu Grand Turismo

  9. #389 SP
    Banned isis's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    De Dragon Age sau Battlefield 3 ce zici? Dragon Age e muult mai bun pe PC, la fel si Battlefield 3. Cam orice shooter e mai bun pe PC, cam orice RPG e mai bun pe PC (datorita modurilor). De ce sa nu avem si grafica, pe langa gameplay sau story. Si sa fim seriosi, primul Uncharted a fost aclamat pentru grafica, mai ales ca se sustinea ca nu foloseste nici jumate din puterea PS3ului. Pe toate forumurile lumea era in extaz din cauza graficii acelui joc (multi il considerau un "rival" pentru Crysis). Cand joci prima data un joc, ce spui? Wow, ce story are? Nu, remarci aspectul, iar o grafica slaba strica uneori experienta de joc.
    Si ca un adevarat consolist, ar trebui sa stii ca e Gran Turismo, nu Grand Turismo
    Nu statea nimeni sa caute povestea si story-ul din Uncharted daca nu arata cum arata, fii convins de asta man. Trebuie sa existe toate elementele ca un joc sa fie de succes. Si grafica si animatii si fizica si atmosfera si parte artistica si poveste si gameplay si control bun si efecte speciale sonore si coloana sonora.

  10. #390 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    cryyo, nu vad legatura ultimelor tale doua posturi cu tema thread'ului, doar contestatia ta cu termenul "frustrare"... stai insa linistit, orice contributie e binevenita.

    ONTOPIC:
    Repet ce am scris si pe vechiul thread: cele mai bune jocuri nu sunt cle mai bune pentru ca imping cei mai multi shader'i. Ca referinte vizitati lista Metacritic cu topul jocurilor. Oare cum s-au strecurat in pozitiile de top jocuri Wii?

    Nu toata lumea se asteapta la performante de PC high end din partea PS4 insa cei care se asteapta, pot sa strange de pe acuma bani de componente PC high end. Consolele / PC'urile aduc si avantaje si dezavantaje. Sa ceri ca oricare din ele sa te multumeasca pe deplin, e...nerealist.

    Oricine are insa dreptul sa-si exprime parerea, doar de asta suntem pe un forum.

  11. #391 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Oricine are insa dreptul sa-si exprime parerea, doar de asta suntem pe un forum.
    Grabiti-va, s-ar putea sa se inchida si asta.
    Eu deja parca ma tem sa mai pomenesc ceva de hardware sau grafica cand vine vorba de o noua consola ca repede sunt trimis sa-mi fac un PC si sa ma spal pe cap cu el.
    De ce niste posturi pertinente, mai bine argumente solide ca "PS3 rupe".

  12. #392 SP
    Banned isis's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Grabiti-va, s-ar putea sa se inchida si asta.
    Eu deja parca ma tem sa mai pomenesc ceva de hardware sau grafica cand vine vorba de o noua consola ca repede sunt trimis sa-mi fac un PC si sa ma spal pe cap cu el.
    De ce niste posturi pertinente, mai bine argumente solide ca "PS3 rupe".
    De asemenea nici nu si-a dezlantuit puterea. Poate o face dupa lansarea Orbis. Dar poate ca va fi mai puternica ca Orbis dupa ce isi va dezlantui toata puterea! Poate raman la PS3!!!

  13. #393 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Stii de ce? Pentru ca aproape fiecare post referitor la PS4 a fost legat de nemultumirea fata de speculatele performante grafice in comparatie cu gaming PC'urile actuale.

    Sigur mai trebuie sa fie si alte elemente care le-am dori imbunatatite cu urmatoarea generatie de Playstation. Sau in rest totul e roz si nu ne intereseaza altceva decat shader'i mai multi?

  14. #394 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Poate tu le-ai aclamat pentru grafica. Eu, sincer iti spun, datorita lui Uncharted 1, m-am simtit din nou ca in anii '90 , cand jucam cu fluturi in stomac cam orice joc pe care il prindeam.

    Iar asta nu tine de grafica, sau mai stiu eu ce. Pentru ca, guess what, eu l-am jucat abia in 2010.

    Eu nu vad de ce argumentele legate de story si gameplay nu ar fi solide. Doar pentru asta te joci. Eu chiar nu va pot intelege. Nu e ok dpdv hardware PS3-ul, il vindeti si jucati tot ceea ce spuneti voi ca va aduce satisfactie datorita graficii mai bune, pe PC. Considerati ca Orbis va fi outdated la momentul aparitiei, nu il cumparati si investiti in PC. Is that simple.

    Cat despre ceilalti, care accepta atat plusurile cat si minusurile consolei, probabil il vom cumpara daca ne va satisface aceste doleante. Deocamdata n-am cum sa speculez pe baza unor zvonuri. Daca va fi 6670 inauntru cu o grafica de 2 lei probabil ca nu il voi cumpara. Daca va fi custom chip si voi vedea jocuri deosebite ruland pe el, cu siguranta va fi must buy pentru mine. Dar indiferent cu ce l-ar echipa, trebuie sa tineti cont ca orice consola, in timp se uzeaza moral. Cu alte cuvinte va fi depasita de configuratiile PC. Eu pot sa traiesc cu asta, iar daca Sony imi livreaza cam aceeasi reteta ca si la PS3, cumpar.

    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    De Dragon Age sau Battlefield 3 ce zici? Dragon Age e muult mai bun pe PC, la fel si Battlefield 3. Cam orice shooter e mai bun pe PC, cam orice RPG e mai bun pe PC (datorita modurilor). De ce sa nu avem si grafica, pe langa gameplay sau story. Si sa fim seriosi, primul Uncharted a fost aclamat pentru grafica, mai ales ca se sustinea ca nu foloseste nici jumate din puterea PS3ului. Pe toate forumurile lumea era in extaz din cauza graficii acelui joc (multi il considerau un "rival" pentru Crysis). Cand joci prima data un joc, ce spui? Wow, ce story are? Nu, remarci aspectul, iar o grafica slaba strica uneori experienta de joc.
    Si ca un adevarat consolist, ar trebui sa stii ca e Gran Turismo, nu Grand Turismo

  15. #395 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Stii de ce? Pentru ca aproape fiecare post referitor la PS4 a fost legat de nemultumirea fata de speculatele performante grafice
    Stii de ce...nemultumiri? Pt ca o sa-mi ceara 70E pe joc si hardaware-ul e praf la lansare.
    Bine, e exagerat putin si nici nu e sigur ce si cum. Dar cei care citesc sunt convins ca stiu la ce ma refer.
    De fapt ai zis bine, ma simt frustrat dupa ce-oi da o caruta de bani pe jocuri (care nu le mai pot revinde!!!) sa arate mediocru.

  16. #396 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Astea sunt discutii post-launch, e prematur sa ne agitam acum pentru speculatii.

    Este foarte putin probabil ca PS4 sa fie "praf' la lansare - depinde insa si de ce intelegi prin "praf". Daca pentru unii "praf" = performante mai slabe decat gaming PC'urile contemporane atunci sunt sanse ca unii sa considere PS4 "praf" si sa nu cumpere consola. Pentru multi insa experienta unei console (fie ea Xbox 360 / PS3 / PS4 ... whateva') merge mai departe de putere de procesare grafica iar aceste persoane vor cumpara urmatoarea consola.

  17. #397 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Votez si pentru inchiderea acestui thread pana la data in care vor aparea informatii oficiale pe aceasta tema.

    Totodata, in aceasta seara, pe acorduri de chitara clasica, puteti uita la ce s-a ajuns.

  18. #398 SP
    Ω Pira's Avatar
    Deja devine funny threadul asta. Eu inca astept lansari anul asta de la niste jocuri pt. PS3, cu sufletul la gura si voi va plangeti anticipat cu 2 ani ca noul PS e praf la lansare, pfff!

  19. #399 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu cred ca are cineva pretentia de a vedea o placa high end intr-o consola. Pana la urma o placa video de top are nevoie de o racire buna si consuma destul de mult. Dar... asta nu inseamna ca nu putem fi nemultumiti cand vedem ca Sony vrea sa puna o placa video slaba in 2012 intr-o consola ce va fi lansata abia in 2013-2014.
    @x2z: Mi-a placut Uncharted, si nu l-am admirat neaparat pentru grafica (jucasem deja jocuri mai evoluate din acest punct de vedere). Ceea ce am vrut sa spun este ca in primul minut de joc remarci modul in care arata un joc, pentru ca nu stii nimic de story sau gameplay. Pe parcurs poate trece intr-un rol secundar grafica, desi in opinia mea ramane importanta.

  20. #400 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by PiraSword View Post
    Eu inca astept lansari anul asta de la niste jocuri pt. PS3, cu sufletul la gura
    In cazul asta ai confundat thread-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 903 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 120 520 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts