Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 903 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 121 521 ... LastLast
Results 401 to 420 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #401 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    In cazul asta ai confundat thread-ul.
    Pai daca ai taiat din propozitie... i-ai luat si sensul.

  2. #402 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Adica de ce ne tot vaietam noi de PlayStation 4 cand vor aparea jocuri bune pe PS3. Nu-i asta sensul ?!?!
    Nu ma intereseaza ce jocuri apar pe PS3 in acest thread. E greu?! Cu atat mai putin ce jocuri astepti tu.

  3. #403 SP
    Banned isis's Avatar
    Discutam discutii, s-a spus bine. Cel mai bine asteptam niste informatii oficiale. Daca e buna o cumparam, daca e proasta nu o cumparam. Alternative exista slava Cerului. Asa ca...

  4. #404 SP
    Member faxiu's Avatar
    La fiecare lansare de produs nou PS, SONY a introdus cate un "ceva". Wireless controller, BD etc. Astept si de la PS4 un "ceva". SI daca nu este o tehnologie noua, nu are backwards compat si multe altele, atunci trebuie ca e ceva de sta m�ța-n mustati,

  5. #405 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Votez si pentru inchiderea acestui thread pana la data in care vor aparea informatii oficiale pe aceasta tema.
    Eu votez impotriva inchiderii. Contorizeaza cineva voturile? Mai voteaza cineva? Conteaza voturile userilor sau doar decizia moderatorilor?

    Sincer mie nu-mi place sa se inchida asa orice thread doar pt ca vine cineva si zice "votez pt inchiderea thread-ului". Daca discutia e relativ ontopic si nu sunt flame-uri de ce sa se inchida thread-ul? Doar pt ca nu-i convine unui user? Poate sa nu intre pe thread si gata.

    Mie imi plac discutiile astea, de ce sa nu speculam? Eu zic sa discutam, sa ne exprimam parerile, asteptarile pe care le avem, temerile, etc...

    Eu sper sa apara in curand si niste poze, ca sigur sunt devkit-uri (desi alea poate-s in cutii care nu arata deloc cu finalul). Dar sunt si schite, etc. Poate ne dam seama daca are macar unitate optica Orbis-ul.

    Cat despre puterea de procesoare... zvonurile sunt descurajatoare, dar hai sa vedem totusi ce se intampla. Nu conteaza doar GPU-ul, poate fi un GPU relativ modest, dar daca e customizat ca lumea (cu frecvente mai mari, unitati de shadere mai multe, etc) si daca e dotat cu o memorie super raida (cum a fost si cazul in PS3) o sa fie suficient de rapid. Mai ales daca lucreaza in Crossfire cu un alt GPU mai modest, dar super specializat.

  6. #406 SP
    Member Mythul's Avatar
    Sony Warns of Biggest Loss Ever
    Company forecasts massive $6.4 billion hole.
    April 10, 2012


    Sony has warned investors that it's about to post its biggest loss ever. The company says it will lose a record $6.4 billion for the financial year ended March 31st, the biggest loss in the company's history, crowning a fourth straight year without profits.

    The company, which is set to shed 10,000 jobs, says the newly revised figure � double that previous predicted � is due to some complicated tax credit issues in the U.S.

    Sony management, led by former PlayStation division chief Kaz Hirai, also blamed poor demand for the company's TV sets and promised changes to turn the electronics giant around. Hirai's record in the games division through the life of the PlayStation brand landed him the top job at Sony.

    Analyst Tetsuru Ii said, "To bring Sony back, Hirai needs to develop personnel and platforms that create competitive and innovative products, but a lot of talent left under early retirement plans. The old Sony culture would only allow it to make things that were the best globally. Under that logic, does it make sense to continue its TV business, when it's not even the market leader in Japan?"
    Practic asta aproape ca confirma hardware-ul ok la lansare. Cu asa pierderi masive, sa faci o consola high-end care sa coste foarte mult la lansare e sinucidere curata .

    Exemplu concret: PS Vita - cel mai puternic handheld ever made, cat de bine o duce ? Nintendo 3ds e cu $80 mai ieftin + jocurile sunt in medie cu $10 mai ieftine la lansare.
    Ps orbis la 500-600 $ + jocuri ce nu le poti revinde + $60-70 / joc e sinucidere curata.
    Wii u la $300 dolari cat se zvoneste ca va fi ii va manca de vii, mai ales ca vine si cu un tablet controler ce-l poti lua la WC cu tine pt "ajutor"

  7. #407 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Parerea mea e ca dupa retragerea lui Ken Kutaragi, SCE nu a mai dus-o la fel de bine. PS3-ul a fost ultima consola proiectata de el. PS1 a dus-o bine, PS2-ul a dus-o si mai bine, PS3-ul a dus-o destul de bine, cu Vita nu mai merge, de asta cred ca si PS4/ Orbis (care e probabil un nume de cod, cum a fost NGP) o sa aiba soarta Vitei, cu vanzari slabe la lansare si poate mai tarziu sa isi mai revina.

  8. #408 SP
    Member krOOm's Avatar
    @Mythul "ce-l poti lua la WC cu tine pt "ajutor"

  9. #409 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    Ps orbis la 500-600 $ + jocuri ce nu le poti revinde + $60-70 / joc e sinucidere curata.
    Nu-i obliga nimeni sa aplice porcaria cu jocurile care nu pot fi revandute...
    Apoi depinde de puterea consolei, daca e "tare" iti garantez ca vor fi destui gameri care vor da pretul cerut. Chiar ar fi mai bine asa, sa fie pe nise, nu te intereseaza grafica si vrei jocuri casual pt distractie iti iei WiiU (exact ca acum). Esti gamer hardcore si vrei sa joci KZ4, Uncharted4 etc iti iei Orbis. Si probabil iti iei si WiiU daca ai chef, daca nu... nu

    Si asta pt ca:

    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    Wii u la $300 dolari cat se zvoneste ca va fi ii va manca de vii
    Deci nu-i va manca de vii, cine vrea grafica serioasa o sa-si ia Orbis nu WiiU, poate fi WiiU si 50 dolari. Iar mie personal mi se pare scumpa la 300 dolari, specificatiile sunt oribile, practic e mai slaba ca si XBOX 360. Plus ca probabil va avea doar USB2.0 si alte standarde vechi de ani de zile. Iti iei WiiU si te joci in 720p, poate 1080p cu grafica mai slaba ca pe XBOX360 sau PS3. Merita 300 dolari? Poate ca da, pt controller si cateva exclusivitati.

    Dar dai 200-300 dolari in plus si joci in 4K si 3D si jocuri cu grafica serioasa. Si ai probabil USB3.0, unitate optica nextgen, etc, etc.

  10. #410 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    i3 2105 vs A8 3850 vs A8 3850 + 6670 vs A8 3850 + 6670 1080p all high 0xAA vs A8 3850 1080p all high 0xAA


  11. #411 SP
    Banned isis's Avatar
    Foarte bune rezultatele in DiRT 3 pentru solutia CrossFire. Sunt curios de ce nu a filmat si rezultatele ptr restu de jocuri in 1080p.

    Daca se pastreaza proportia si se injumatatesc frame-urile, ca la DiRT 3, am avea:

    30 fps in BFBC2
    23 fps in Crysis 2
    25 fps in The Witcher
    16 fps in Mafia 2
    33 fps in Black Ops.

    Asta fara antialiasing. Mi se par rezultate modeste pentru 1080p / high / noAA. Cu antialiasing deja coboram sub 20-25 de fps in toate jocurile. Si toate sunt jocuri de 2011, nu de 2014. Daca asta este, solutia aleasa de SONY este slaba rau inca de pe acum.

    Presupun doar un 20% hit de performanta pentru activarea AA [desi pe mainstream-uri hit-ul de performanta e mai mare] si cu un presupus 4xMSAA am avea asa:

    24 fps in BFBC2
    18 fps in Crysis 2
    20 fps in The Witcher
    12 fps in Mafia 2
    26 fps in Black Ops.

    Pareri?
    Attached Images Attached Images fps.png

  12. #412 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Orbis va fii de vreo 3 ori mai tare ca PS3. Pe Sony (care vor sa faca profit cu consola de data asta) cred ca asta ii preocupa in primul rand. Pe majoritatea consolistilor nu-i intereseaza grafica, vezi asta si din vanzarile actuale pe console. Ori consolistul cand isi va lega Orbis-ul de TV si va vedea ce trasnet se vede, prin comparatie cu PS3, va fi foarte multumit de noua achizitie, si cu asta, basta.
    Crezi ca cei de la Nintendo au fost cretini cand au lansat Wii cu hardware-ul ala? Da ce si-au zis, ia sa facem noi consola asta fun sa se distreze lumea, iau trantit un dildou si au avut vanzari in prostie. Nu statea nici dracu sa masoare fps-urile, AA-urile, antialiasing-urile...

    Consolele au un target anume. Chiar daca mai exista pintre noi cate unul care se entuziasmeaza la cifre brute daca le vede la o consola, aceasta nu i se adreseaza lui.
    Personal, chiar daca mi-ar fi placut ca zvonurile astea sa se refere la un hardware ceva mai impresionant, ma va durea in cot de placa grafica din Orbis, pt ca oricum am da-o aceasta va fii cu mult peste PS3. Vreau sa vad jocuri mai ieftine, piata SH libera, ceva, nu mult, inovativ fata de ceilalti...si cam asta ar fi.

    A da, si sa nu uit, as mai fi vrut sa iasa in 2012.

  13. #413 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Eu cred ca mai important e ce jocuri or sa apara pe noua consola in loc de specificatiile ei.

    Ma uit la unele jocuri aparute recent ca Skyrim, care a fost prost optimizat pentru PS3, Battlefield 3, care din punctul meu de vedere nu se pupa prea bine cu consolele (fata de BC2 care a fost gandit mai mult cu consolele in minte) etc.

    Asta plus cu ce chestii noi or sa vina. Sper sa fie compatibila cu MOVE si sa apara si jocuri noi. Pentru ca am dat banii pe move, pe inca un controller, si aduna praf de cand le-am luat. Jocurile promise nu au aparut. Si sa aiba o durata de viata de 3 ani (cred) ar fi stupid, eu unul m-as simti inselat de Sony.

    Daca insa o sa apara sa zicem Bad Company 3 pe PS4... cine stie, poate il voi lua day 1.

  14. #414 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Eu votez impotriva inchiderii. Contorizeaza cineva voturile? Mai voteaza cineva? Conteaza voturile userilor sau doar decizia moderatorilor?

    Sincer mie nu-mi place sa se inchida asa orice thread doar pt ca vine cineva si zice "votez pt inchiderea thread-ului". Daca discutia e relativ ontopic si nu sunt flame-uri de ce sa se inchida thread-ul? Doar pt ca nu-i convine unui user? Poate sa nu intre pe thread si gata.

    Mie imi plac discutiile astea, de ce sa nu speculam? Eu zic sa discutam, sa ne exprimam parerile, asteptarile pe care le avem, temerile, etc...

    Eu sper sa apara in curand si niste poze, ca sigur sunt devkit-uri (desi alea poate-s in cutii care nu arata deloc cu finalul). Dar sunt si schite, etc. Poate ne dam seama daca are macar unitate optica Orbis-ul.

    Cat despre puterea de procesoare... zvonurile sunt descurajatoare, dar hai sa vedem totusi ce se intampla. Nu conteaza doar GPU-ul, poate fi un GPU relativ modest, dar daca e customizat ca lumea (cu frecvente mai mari, unitati de shadere mai multe, etc) si daca e dotat cu o memorie super raida (cum a fost si cazul in PS3) o sa fie suficient de rapid. Mai ales daca lucreaza in Crossfire cu un alt GPU mai modest, dar super specializat.
    linistiti-va umpic

  15. #415 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...umpic un pic mai mult ca iar scrieti romane pe CG.ro

  16. #416 SP
    Member Witchalok's Avatar
    No, hai mai bine sa scriem doar cate o propozitie pe postare, ca lumea e prea lenesa sau proasta sa citeasca orice are mai mult de un rand.
    Daca are mai mult de un paragraf risca saracul sa faca un atac de panica cand vede postul.

    Moromente, vorbeste cu MonkY sa le dea ban oamenilor astora care-si pierd timpul scriind posturi mai lungi decat durata de atentie a unui unui copil de 2 ani.
    Ca doar aici nu e forum de discutii, ce naiba, oamenilor! Mai stapaniti-va.

  17. #417 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Moromete, linisteste-te si tu ca iti da report. Mie mi-e si frica umpic.

  18. #418 SP
    Member Mythul's Avatar
    Nu mai este mult pana la E3. Anul acesta va fi super tare. Detalii despre Wii u, noul xbox / ps (asta daca vor sa-l lanseze la anul), jocuri noi pt toate platformele, maybe diablo 3 on consoles ?

  19. #419 SP
    Ω Pira's Avatar
    Dupa ce am avut PS1 si PS2, am zis ca PS3 nu-mi mai iau, si ca investesc intr-o placa video pe PC, ca oricum in ultima vreme jucam decat PES/Fifa... dar, din pacate sau din fericire, a aparut GOW 3 pe PS3 (mare fan GOW). Asa ca am fost nevoit sa-mi iau si magaoaia no.3 doar pt jocul asta "pacatos". Acum dupa ce am mai jucat si seria Uncharted si Killzone, am mai multe motive sa astept PS4 cu inima in gat, pt GOW, Uncharted si Killzone la 4trat. Bwahaahaa!

  20. #420 SP
    Banned isis's Avatar
    Am facut si eu niste teste in DiRT 3 cu sistemul din semnatura, in vederea unei comparatii cu solutia crossfire prognozata pentru PS4. In 1080p, DirectX11:

    Detalii Ultra, 4xMSAA, primele 3 screen-uri: minim 61 fps
    Detalii High, NoAA [ca in testul din clipul de youtube], ultimele 2 screen-uri: minim 120 fps.

    Pentru cei tech, comparatie vis-a-vis de un hardware de nivel 2011.
    Attached Images Attached Images dirt3_game-2012-04-12-19-58-55-62.jpg dirt3_game-2012-04-12-19-59-31-15.jpg dirt3_game-2012-04-12-20-04-13-86.jpg dirt3_game-2012-04-12-20-04-40-87.jpg dirt3_game-2012-04-12-20-07-10-16.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 903 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 121 521 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts