Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 903 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 131 531 ... LastLast
Results 601 to 620 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #601 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu care speram la ceva de genul:

    • System Memory: 32GB
    • Video Memory: 8 GB
    • CPU: 8x Dual-Core AMD64 "Bulldozer" (so, 16x cores)
    • GPU: AMD R90xx
    • Ports: 4x USB 3.0, 2x Ethernet
    • Drive: Blu-Ray (4 layer)
    • HDD: 1 TB
    • Audio Output: HDMI & Optical, 2.0, 5.1 & 7.1 channels

  2. #602 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Sunt doar speculatii. Dar e imposibil sa nu fie leak-uri atat la Sony cat si la Microsoft. Nu m-as mira asta sa fie de fapt PS4. Daca e asa, e mai slab decat Xbox 3.

    Si mai da-o incolo de treaba. 4GB RAM? Serios? Am laptopuri cu mai multa memorie decat atat.
    asa este,ai latop cu mai multa memorie(cu toate ca nu cred ca urmatoarele or sa fie cu 4giga),dar nu ai soft optimizat sa stoarca tot din el,cu asta castiga f mult consolele.

    cele bune

  3. #603 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sincer speram sa nu vad scris AMD nici la PS4 nici la Xbox3...

  4. #604 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by DiablQ View Post
    Ps4 Concept with next-gen GTA


  5. #605 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    eu sper ca nu va arata asa Dane....
    pare un purificator de aer...

  6. #606 SP
    Member felixanu's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    eu sper ca nu va arata asa Dane....
    pare un purificator de aer...

    Glade microspray
    . In nici un caz nu va arata asa.

  7. #607 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Si eu care speram la ceva de genul:
    la ce iti trebuie configuratia aia ?8gb ram memorie video ?si placiile high-end din ziua de azi au max 3gb ram...32gb system memorii ?pana si cei mai pretentiosi isi pun max 16 gb ram..

    ca sa nu vorbim de pretul unei astfel de configuratii..1-2000$

  8. #608 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Ideea cu ram-ul din ceea ce am inteles eu la console este ca, acestea neavand un OS foarte pretentios, pot rula foarte bine si cu o cantitate mai redusa. Deci din punctul asta de vedere, paralela cu PC-ul cade oarecum.

  9. #609 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu sincer speram sa nu vad scris AMD nici la PS4 nici la Xbox3...
    Subscriu, speram si eu sa nu vad scris AMD la nici una din console. Dar pe de alta parte ajuta mult compania (AMD) sa faca fata rivalului Intel. Si in plus tot ei fac si chip-urile video. Deci probabil AMD Fusion ( CPU+GPU in aceasi pastila ) + GPU separat ajuta consola sa ruleze mult mai sor jocurile mai pretentioase la nivel grafic.

  10. #610 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    la ce iti trebuie configuratia aia ?8gb ram memorie video ?si placiile high-end din ziua de azi au max 3gb ram...32gb system memorii ?pana si cei mai pretentiosi isi pun max 16 gb ram..

    ca sa nu vorbim de pretul unei astfel de configuratii..1-2000$
    Eu ma uit la PS3 cand a fost lansat. In 2007 cand veneau prieteni la mine si vedeau PS3-ul se minunau. Avea 7 cores, super grafica, etc. A avut un impact imens. Acum insa, daca PS4 va fi doar un PC slabut, o sa mi se para penibil. Gandeste-te ca ce am pus eu pe lista aia am putea vedea pe tablete in cativa ani, sau daca nu, pe laptopuri obisnuite. Deci da, daca ma iau dupa zvonuri, PS4 va fi o dezamagire pentru mine din punct de vedere tehnic. Nu o sa mai aibe acelasi impact si nu se impinge tehnologia destul inainte. Si ultima parte ma deranjeaza cel mai mult.

  11. #611 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu ma uit la PS3 cand a fost lansat. In 2007 cand veneau prieteni la mine si vedeau PS3-ul se minunau. Avea 7 cores, super grafica, etc. A avut un impact imens. Acum insa, daca PS4 va fi doar un PC slabut, o sa mi se para penibil. Gandeste-te ca ce am pus eu pe lista aia am putea vedea pe tablete in cativa ani, sau daca nu, pe laptopuri obisnuite. Deci da, daca ma iau dupa zvonuri, PS4 va fi o dezamagire pentru mine din punct de vedere tehnic. Nu o sa mai aibe acelasi impact si nu se impinge tehnologia destul inainte. Si ultima parte ma deranjeaza cel mai mult.
    super bine spus, daca PS4 nu vine cu ceva sa zicem WOW nu va avea acelasi impact pe care l-a avut PS3 si nu cred ca se vor imbulzi multi sa-l cumpere...

  12. #612 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    e limpede ca saltul nu va fi ca de la ps2 la ps3...nu mai e posibil asa ceva..costuriile ar fi prea mari..

  13. #613 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Sunt doar speculatii. Dar e imposibil sa nu fie leak-uri atat la Sony cat si la Microsoft. Nu m-as mira asta sa fie de fapt PS4. Daca e asa, e mai slab decat Xbox 3.

    Si mai da-o incolo de treaba. 4GB RAM? Serios? Am laptopuri cu mai multa memorie decat atat.
    Ps3 are 512 ram de ce crezi ca ps4 ar avea nevoie de mai mult de 4gb?!

  14. #614 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    in plus 512mb ram pe console nu este totuna cu 512 mb ram pe PC...consolele sunt un fel de prototip de PC si folosesc tehnologii putin diferite

  15. #615 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Erau. Nu vor mai fi. Asta zic toate articolele, se bazeaza foarte mult pe tehnologie de PC. Pe mine asta ma face sa ma gandesc la un singur lucru: optimizare mai proasta.

  16. #616 SP
    Member krOOm's Avatar
    Eu zic ca la rami ar trebui sa vina macar cu DDR4.PS3 avea DDR3 cand exista DDR1 in pc-uri.plus ca ddr4 deja exista de ceva timp numai ca inca nu in comert.

  17. #617 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by krOOm View Post
    Eu zic ca la rami ar trebui sa vina macar cu DDR4.PS3 avea DDR3 cand exista DDR1 in pc-uri.plus ca ddr4 deja exista de ceva timp numai ca inca nu in comert.
    De ce nu GDDR 5? Ca sunt in "comert" de ceva vreme... pt. producatorii de placi video.

  18. #618 SP
    Member krOOm's Avatar
    Ideea este ca va trebui sa aiba un ciclu de viata lung urmatoarea consola de la sony si nu cred ca va fi slaba d.p.d.v tehnic pentru a putea face fata urmatoarelor generatii de jocuri.

  19. #619 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by krOOm View Post
    nu cred ca va fi slaba d.p.d.v tehnic pentru a putea face fata urmatoarelor generatii de jocuri.
    Va fi slaba ca hardware, ca forta bruta. Si asa trebuie sa fie ca sa fie ieftina si sa se poata vinde usor. Consolele nu se doresc sa fie ceva Hi-Tech pt o mana de entuziasti. Tra sa ajunga la ele tot poporul.

    Eu m-am resemnat cu privire la hardware-ul lui PS4, in sensul ca nu ma astept sa rupa gura targului. Sa vedem cum stam cu blocarea pietei SH, de exemplu...si alte chestii de genul asta.

  20. #620 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Si eu care speram la ceva de genul:
    AMD R90xx nici macar nu exista. Acea R10xx este o placa din seria 7000, foarte probabil 7970m care obtine performante aproximativ egale cu un 7850-7870 in jocuri. Deci nu e rau, pentru o consola (asta daca tinem cont de optimizarea fabuloasa care se face pentru astfel de configuratii - vezi COD 4 care rula in 600P la medium details).

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu ma uit la PS3 cand a fost lansat. In 2007 cand veneau prieteni la mine si vedeau PS3-ul se minunau. Avea 7 cores, super grafica, etc. A avut un impact imens. Acum insa, daca PS4 va fi doar un PC slabut, o sa mi se para penibil. Gandeste-te ca ce am pus eu pe lista aia am putea vedea pe tablete in cativa ani, sau daca nu, pe laptopuri obisnuite. Deci da, daca ma iau dupa zvonuri, PS4 va fi o dezamagire pentru mine din punct de vedere tehnic. Nu o sa mai aibe acelasi impact si nu se impinge tehnologia destul inainte. Si ultima parte ma deranjeaza cel mai mult.
    Nu avea chiar 7 cores, nu era chiar o minune din punct de vedere al graficii. Avea doar 256 MB Ram cand orice PC mediu avea cel putin 512. Avea doar 256 MB de memorie video cand placile bune aveau 512. Avea un GPU bun pentru momentul lansarii, depasit insa cateva luni mai tarziu. Deci, nici PS3ul nu a fost o minune a tehnologiei.

    Quote Originally Posted by krOOm View Post
    Eu zic ca la rami ar trebui sa vina macar cu DDR4.PS3 avea DDR3 cand exista DDR1 in pc-uri.plus ca ddr4 deja exista de ceva timp numai ca inca nu in comert.
    PS3 are XDR, daca nu ma insel. Iar la momentul aparitiei existau deja memorii DDR2.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 903 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 131 531 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts