Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 542 of 903 FirstFirst ... 42 442 492 532 540 541 542 543 544 552 592 642 ... LastLast
Results 10,821 to 10,840 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #10821 SP
    Member yarbaverde's Avatar
    Intrebari:
    1.Am un ps4 eu si am bagat psplus pe el. Am o ruda care are ps3, iar intrebarea e daca poate intra cu contul meu de psn care are psplus sa bage jocurile din fiecare luna gratis si sa le joace, astfel beneficiez si eu si el de psplus pe doua console diferite si jocuri multiple.
    2. Putem juca in acelasi timp logati? Eu la ps4 el la ps3 fara sa avem probleme.

    Am inteles ca abonamentul de la ps3 pentru plus e valabil si la ps4 dar vreau sa fiu sigur ca se poate ce am spus mai sus fara sa fie probleme.

  2. #10822 SP
    Member Darku's Avatar
    La punctul 1: da, poate juca jocurile gratis dupa ce se logheaza pe contul tau si descarca jocurile de pe PSN
    Uite la punctul 2 nu stiu, presupun ca nu este posibil, dar puteti face proba.

  3. #10823 SP
    Member popteodor's Avatar
    La punctul 2: Eu am PS3 si PS4 si cont pe UK cu PS+ activat. La un moment data am jucat in paralel Batman pe PS3 si Destiny pe PS4 si nu au fost probleme, nu am fost de-logat sau scos din jocuri.
    Ambele jocuri au fost pe disc.

  4. #10824 SP
    Member yarbaverde's Avatar
    E perfect, asa sa fie si la jocurile digitale ale contului? ca cele pe disc, fara sa te delogheze? daca e asa e perfect.

  5. #10825 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu conteaza cum sunt jocurile. Sunt deviceuri diferite. Nu poti fi logat in acelasi timp pe 2 console PS3 sau nu poti fi logat in acelasi timp pe 2 console PS4, dar poti fi logat in acelasi timp pe un PS3 si pe un PS4.

  6. #10826 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

  7. #10827 SP
    Member ovydik's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Am testat de pe PS4 din browser si zice ca nu e deschis...(port 80).

    ---------- Post added 07-01-2015 at 22:20 ----------

    I-am pus si IP Static. Chiar nu vad unde am gresit...am urmat ce scria pe portforwarding.com
    Vezi ca daca ps4 nu e conectat la psn pe acelasi user care este si pe vita nu o sa mearga din afara retelei locale,iar la cum a fost psn-ul in ultimul timp...
    Am avut si eu problema asta,am bagat ps4 in dmz,nimic nu a mers.am schimbat routerul si ce sa vezi...s-a conectat!insa tind sa cred ca la tine e problema cu psn-ul,fiindca de cand am avut eu probleme,au scos update-uri pt a inlesni conexiunea intre ele tocmai prin psn sa nu mai depinda atat demult de retea.

  8. #10828 SP
    Junior Member cristianiulian's Avatar
    Dar de exemplu daca eu pe contul meu de UK sa dam un exemplu platesc jocuri si le downloadez in consola mea, daca ii dau user-ul si parola mea unui alt prieten, poate si el sa le descarce in consola lui ?

    Adica sa jucam pe rand, cand nu sunt eu acasa sa stea el pe contul meu, cand sunt eu acasa sa ma joc eu. Ceva de genul.

    E ca si cum as avea un CD cu un joc original si vreau sa il imprumut, cam asta asta vreau sa spun

  9. #10829 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Guys am o intrebare, mai am 5.56 lire pe contul de UK si vreau sa-mi iau PS+ de o luna. Cand dau sa-l cumpar imi cere informatii de pe card, why is that?!

  10. #10830 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Quote Originally Posted by cristianiulian View Post
    Dar de exemplu daca eu pe contul meu de UK sa dam un exemplu platesc jocuri si le downloadez in consola mea, daca ii dau user-ul si parola mea unui alt prieten, poate si el sa le descarce in consola lui ?

    Adica sa jucam pe rand, cand nu sunt eu acasa sa stea el pe contul meu, cand sunt eu acasa sa ma joc eu. Ceva de genul.

    E ca si cum as avea un CD cu un joc original si vreau sa il imprumut, cam asta asta vreau sa spun
    El va adauga contul tau pe consola sa, se va loga pe consola cu userul tau si va seta de pe contul tau ca primary PS4, si cand va intra pe contul lui va putea juca toate jocurile digitale de pe contul tau. Si tu le vei putea juca de pe contul si consola ta in acelasi timp cu el, fiecare fiind pe contul sau.

    LE: Eu am descris ca nu e nevoie sa jucati pe rand pe acelasi cont. Eu asa am facut cu un prieten. Fiecare jucam si jocurile cumparate de celalalt. El a luat Dragon Age si il pot juca si eu de pe contul meu. Eu am Evil Within si il poate juca si el.

  11. #10831 SP
    Member boggySODMG's Avatar
    PS4 nu citeste CD-uri ? Am bagat vreo 2 originale si imi zice Unreadable Disk. Cand bag un DVD merge fara probleme ...

  12. #10832 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Cum pot sa inregistrez gameplay cu game chat? Am dat enable party chat si se aude doar vocea mea.

    ---------- Post added 09-01-2015 at 22:12 ----------

    Quote Originally Posted by boggySODMG View Post
    PS4 nu citeste CD-uri ? Am bagat vreo 2 originale si imi zice Unreadable Disk. Cand bag un DVD merge fara probleme ...
    Unitatea optica a ps4-ului nu citeste CD-uri. Daca citesti manualul, scrie ca Cd-urile chiar pot afecta unitatea.

  13. #10833 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Guys am o intrebare, mai am 5.56 lire pe contul de UK si vreau sa-mi iau PS+ de o luna. Cand dau sa-l cumpar imi cere informatii de pe card, why is that?!
    Straniu! Stiu ca postul meu nu te ajuta cu nimic, insa mai aveam cate ceva in wallet (tot cont de UK) si am cumparat fara probleme 3 luni de PS+ . Se poate sa fie o diferenta minuscula de pret si sa nu-ti ajunga banii?

  14. #10834 SP
    Member ovydik's Avatar
    Incearca si de pe pc.

  15. #10835 SP
    Junior Member alibabamosu's Avatar
    am o intrebare daca am avut ps3 cu cont pe romania si vreau sa import caracterul pe.ps4 cont pe uk?
    am inteles ca cei cu cont pe uk sau us nu pot juca decat cu cei care au cont pe aceeasi tara (gta v).
    cati au cont pe romania?

  16. #10836 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Ce joculete de PSN recomandati ? (Sa fie sub £10-15)

  17. #10837 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    ia uite la nebunu asta cat vrea pe consola
    Licitatie PlayStation 4 20th Anniversary Edition Bucuresti Sectorul 4 • OLX.ro, fostul Mercador
    nu merita sa o câștige
    mie nici nu mi-a trecut prin cap sa o vând

  18. #10838 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Prost nu e ăla care cere ci ăla care dă.

  19. #10839 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Ce joculete de PSN recomandati ? (Sa fie sub £10-15)
    Peggle 2 ( nu stiu exact cat este acum , eu l-am luat luna trecuta cu 12$ )

    O sa te distrezi de minune chiar daca la inceput pare un joculet tampit flash.

    L.E : E chiar mai ieftin acum la oferta pe UK
    Attached Images Attached Images screen-shot-2015-01-11-22.38.41.png

  20. #10840 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Peggle 2 ( nu stiu exact cat este acum , eu l-am luat luna trecuta cu 12$ )

    O sa te distrezi de minune chiar daca la inceput pare un joculet tampit flash.

    L.E : E chiar mai ieftin acum la oferta pe UK
    "In-game purchases optional"

    La ce se refera mai exact?
    Nu e vorba de "energy" sau "extra balls" sau alte chestii din astea care-ti blocheaza progresul, nu?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts