Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 588 of 903 FirstFirst ... 88 488 538 578 586 587 588 589 590 598 638 688 ... LastLast
Results 11,741 to 11,760 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #11741 SP
    Member galagan90's Avatar
    Daca am salvari pe un user (cont PSN US), exista vreo posibilitate sa pot juca jocul in continuare pe alt user (cont PSN RO) ?

  2. #11742 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Va salut , sunt posesorul unui PS4 si al unui televizor LG 107 cm diagonala . As vrea un sistem audio (2.1 , 7.1 , soundbar etc.). Imi puteti face niste recomandari ? Voi ce folositi ?
    Se poate sa iau un sistem audio pt TV iar in momentul in care ma joc pe PS4 sa se auda prin sistemul audio ?

    Va multumesc!

  3. #11743 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    Salut Bogdan, depinde de buget (cum altfel ) .. Eu ti-as putea recomanda Soundbar-ul cu Subwoofer Sony HT CT-660 care nu e tocmai ieftin dar care isi face foarte bine treaba.

    Legat de ultima intrebare, poti conecta televizorul la sistemul audio cu un cablu digital audio ca in poza si ai rezolvat problema fara a pierde din calitatea sunetului.
    Attached Images Attached Images 35217.jpg

  4. #11744 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Multumesc pentru raspuns !

    1. Daca soundbar-urile sunt produse de alta firma sunt compatibile cu TV-ul meu LG ?
    2. Daca fac legatura intre TV si soundbar cu un cablu HDMI , iar intre PS4 si TV cu alt cablu HDMI , o sa am sunetul in TV de la soundbar si pe AcasaTV si pe PS4 ?
    3 . soundbar-urile acestea ar fi compatibile ? :

    SoundStage 2.1 PHILIPS HTL4110B/12, 80W, Bluetooth, NFC, USB | ALTEX
    Soundplate PANASONIC SC-HTE80EG-K | ALTEX

  5. #11745 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    1. Da.

    2. Nu stiu daca am inteles intrebarea, ai formulat-o cam ambigu.. In mod normal ca sa poti folosi HDMI-ul de la tv pentru conexiunea la soundbar, TV-ul tau trebuie sa aiba o iesire HDMI ARC.

    3. Nu se pune problema de compatibilitate, iti recomand insa sa cauti un model cu subwoofer

  6. #11746 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Deci ar trebui sa verific daca in spatele tv-ului scrier HDMI ARC ( problema e ca Tv-ul il am din 2012, sper sa se potriveasca ) - astea fiind conditiile pentru HDMI ...
    Dar la conectarea optica TV - soundbar nu ar trebui sa fie probleme ?
    Dar consola - soundbar pe optic cum se procedeaza?

    Imi cer scuze poate par copilaresti intrebarile dar nu ma pricep deloc, tot ce vreau e sa aud mai animat ...
    Multumesc!

    P.S. Cei de la altex au spus ca acesta nu ar fi compatibil nici pe TV nici pe PS4

    http://www.altex.ro/soundbar-2-1-sam...luetooth-negru

  7. #11747 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Nu mai bine cumperi tu acest sistem 5.1? - Sistem Home Cinema 5.1 PHILIPS HTD3570/12 | ALTEX
    Eu am unul tot de la Philips care a fost putin mai scump. Cel din link are HDMI(ARC) adica iti da sunetul din TV direct in sistem si PS4 il conectezi la el prin intrarea Audio Optical.

    LE: Aparent trebuie sa ai si la TV HDMI(ARC), ca sa trimita sunetul. Habar nu aveam si am nimerit din prima sa fac asa legatura la sistemul meu fara sa stiu

  8. #11748 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    Cum sa nu fie compatibil.. are intrare optica si intrare audio deci atata timp cat TV-ul are iesire optica si/sau jack (ar trebui sa le aiba pe ambele) nu are cum sa fie incompatibil..

    Conectezi tv-ul la soundbar cu cablul optic (asigura-te ca tv-ul are iesire digital optic) si PS-ul la TV prin HDMI si toate sunetele ce vor intra in TV din PS4, Cablu TV, stick USB etc. le vei putea auzi si in soundbar.

  9. #11749 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Deci daca am optic la TV pot sa conectez orice unitate audio optica la el ( nu am si alte restrictii gen HDMI ARC ) ? Iar sunetul de la consola ajunge in Soundbar prin configuratia deja existenta adica cablu hdmi intre ea si TV ...
    E ok-ul rezumatul ? Deci inseamna ca pot cumpara orice sistem cu conditioa sa aiba iesire optica ...

    ---------- Post added 14-04-2015 at 10:36 ----------

    Multumesc de sfat, dar as vrea un soundbar e mai manevrabil si ocupa mai putin spatiu.

    Quote Originally Posted by AzFaust View Post
    Nu mai bine cumperi tu acest sistem 5.1? - Sistem Home Cinema 5.1 PHILIPS HTD3570/12 | ALTEX
    Eu am unul tot de la Philips care a fost putin mai scump. Cel din link are HDMI(ARC) adica iti da sunetul din TV direct in sistem si PS4 il conectezi la el prin intrarea Audio Optical.

    LE: Aparent trebuie sa ai si la TV HDMI(ARC), ca sa trimita sunetul. Habar nu aveam si am nimerit din prima sa fac asa legatura la sistemul meu fara sa stiu

  10. #11750 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    HDMI ARC se refera la conexiunea dintre TV si Soundbar printr-un cablu HDMI.

    Cablul optic transmite sunetul din TV in soundbar, adica sunetul care se aude in boxele tv-ului se va auzi in soundbar, recomandabil ar fi sa dai tv-ul pe volum 0 pentru a nu se auzi "dublu". Si nu are legatura cu HDMI-ul..


    Da, e ok rezumatul

  11. #11751 SP
    Member galagan90's Avatar
    Daca ma joc GTA ONLINE pe un cont de PSN pot sa continui cu acelasi progress si caracter pe alt cont de PSN (daca sunt logat cu acelasi social club) ?

  12. #11752 SP
    Member dan1703's Avatar
    Nu cred...eu nu am incercat, teoretic nu stiu...

  13. #11753 SP
    Junior Member meitza's Avatar
    salutare...in primul rand imi cer scuze daca s-a postat anterior subiectul dar recunosc ca fiind multe pagini nu am cautat raspunsul page by page ...iata pb cu care ma confrunt:viteza pe ps4...cel putin ambigua ca sa nu spun altfel...pur si simplu nu mai inteleg nimic...dw: 40-50 /up: 6-7mb.s...am reinstalat windowsul desi nu avea nicio treaba dar am zis sa fac totul sistematic de la 0 sa ma conving.Acum ca sa detaliez :folosesc conexiune lan la ps4,din router direct in ps4(singurul pe fir) restul in casa e pe wireless...asus diamond n56u cu un laptop lenovo z50-70 i5;net de la digi fiber de 200mb/s...Am bagat la laptop cablul direct pppoe test ..:190 d/105up...acelasi cablu conectat la ps 4 imediat...testare viteza : 50 d/6-7up...pentru care motiv pierd eu viteza cu aceiasi conexiune/cablu pe direct valorile sunt mult reduse,sugrumate de-a dreptul...Unde este hiba?ce pot face sa am si eu valorile asa cum sunt ele inainte de ps4?nu ma pricep sa modific pe la setari(de altfel nici nu stiu ce ar trebui midificat pe la dns-uri sau mai stiu eu ce)...sunt momente cand imi indica si la ps4 valori asa cum le stiu adica de 60 d/50up dar nu sunt cu caracter permanent la ps4 desi la laptop au mereu aceiasi valoare de aici gandesc faptul ca nu poate fi vb. de o fluctuatie de la provider...pe wireless la laptop si am peste 100 mb/s...In speranta ca am dat destule detalii astept ceva sfaturi...
    multumes frumos!

  14. #11754 SP
    Member dan1703's Avatar
    Asa e ps4...nu e de la tine...

  15. #11755 SP
    Junior Member meitza's Avatar
    wow!just like that?nothing to do about it?pai ma omoara aia la fifa...nu am nicio sansa...la mine abia ajunge mingea ca ala mi-a si interceptat-o...tre sa joc cumva din instinct,sa cred cumva ca va ajunge minge acolo si eu voi putea sa joc,sa joc anticipat...nush cum sa explic diferenta dintre ceea ce am eu ca desfasurare si ceea ce simt ca se petrece in timp rea cu celalalt jucator dar sunt jalnice prestatiile mele si nu este din cauza faptului ca sunt intr-o forma mai proasta sa zicem...am un amic care a vtut sa joace cu mine si la un moment dat mi-a sugerat sa nu stau wireless sa bag cablul ceea ce la mine de fapt se si intampla...el a zicea ca am conexiunea proasta....aaa am uitat sa adaug un aspect...lan sau wireless - aceleasi valori...
    multumesc de raspuns..

  16. #11756 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Pune consola în dmz din router.

  17. #11757 SP
    Junior Member meitza's Avatar
    ?...si ce inseamna aceasta?ce trebe sa fac mai exact?pe unde umblu?

  18. #11758 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pentru a baga PS4-ul in DMZ trebuie setat inainte IP fix pentru consola. In linkuri ai instructiuni.

  19. #11759 SP
    Junior Member meitza's Avatar
    aham...mmm...am sa caut si eu sa vad daca ma descurc...mersi mult

  20. #11760 SP
    Admin MonkY's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts