Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 130 of 145 FirstFirst ... 30 80 120 128 129 130 131 132 140 ... LastLast
Results 2,581 to 2,600 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #2581 SP
    Junior Member AXL2686's Avatar
    Quote Originally Posted by gug View Post
    Eu nu ma prea incred in astia... niste neseriosi...
    game-shop.ro = 4games.ro = gamesline.ro , 3 site-uri diferite , 3 preturi diferite dar cu acelasi telefon de contact si email. De o saptamana ma amana cu Fifa 14 ba ca o sa aduca marti , miercuri acuma o ramas pe vineri .

  2. #2582 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    O sa vorbesc doar despre COD și BF4, la AC4 încă n-am făcut upgrade.

    Diferențele sunt ZDROBITOARE.
    BF4 n-arata rău pe PS3, dar pe PS4 e mai curata grafica și se disting mai ușor obiectele și inamicii. Adevărata diferența este la framerate. Dacă joci pe PS4 1-2 ore, apoi treci pe PS3.... Se simte enorm diferența.

    Cat despre COD, framerate - ul e cam la fel. Însă diferența la grafica este incredibila. Pe PS3 e foarte blurry, pixelata, cred ca rulează în 576p la cât se prost se vede... Sincer cred ca la nivel de rezoluție și claritate este cel mai urat joc pe care l-am jucat pe current-gen în ultimii 2-3 ani. Pe PS4 in schimb grafica e clara ca lacrima.

    So yeah, nu știu ce au fumat reviewerii aia, dar poate ca ei se joaca des pe PC și nu sunt foarte impresionați. Dar pt unul ca mine, care de 4 ani se joaca exclusiv pe consolele astea depășite, diferențele sunt uriașe.
    Nu mai comentez nimic, pentru ca suntem deja of-topic cu subiectul acesta. Ce am vrut eu sa spun, este ca, se gasesc console pe rafturi (nu doar in Romania), pentru ca sunt multi care ca si mine, nu s-au inghesuit la precomenzi si comenzi la PS4, din motive intemeiate: consola nu este inca perfect pusa la punct, s-au lansat jocuri putine pentru ea, serviciile pe care le ofera sunt in faza incipienta si nu perfect optimizate. Precizez ca asta nu sustin eu, ci am citit pe ici pe colo, pentru ca intodeuna e bine sa citesti si ce se scrie negativ despre ceva anume, nu numai chestiile la superlativ.

  3. #2583 SP
    Junior Member vladutzu95's Avatar
    Jenanti cei de la Altex,am sunat la ei si aseara a ajuns Fifa 14 in stoc si a zis ca LUNI ajunge comanda mea!
    Frate parca sunt 5000 de km de la Bucuresti pana la Timisoara ca sa faca 4 zile...
    Penibil...

  4. #2584 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by vladutzu95 View Post
    Jenanti cei de la Altex,am sunat la ei si aseara a ajuns Fifa 14 in stoc si a zis ca LUNI ajunge comanda mea!
    Frate parca sunt 5000 de km de la Bucuresti pana la Timisoara ca sa faca 4 zile...
    Penibil...
    Asa imi plac cei care blameaza numai de dragul de a o face.
    Esti constient ca pe o gramada de drumuri (printre care si A2, A3 si A4) circulatia este inchisa din cauza vremii, nu?
    Nu inseamna ca daca in zona noastra (Oradea, Timisoara) vreme este realtiv ok asa este si in alte parti ale tarii.

  5. #2585 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Nu mai comentez nimic, pentru ca suntem deja of-topic cu subiectul acesta. Ce am vrut eu sa spun, este ca, se gasesc console pe rafturi (nu doar in Romania), pentru ca sunt multi care ca si mine, nu s-au inghesuit la precomenzi si comenzi la PS4, din motive intemeiate: consola nu este inca perfect pusa la punct, s-au lansat jocuri putine pentru ea, serviciile pe care le ofera sunt in faza incipienta si nu perfect optimizate. Precizez ca asta nu sustin eu, ci am citit pe ici pe colo, pentru ca intodeuna e bine sa citesti si ce se scrie negativ despre ceva anume, nu numai chestiile la superlativ.
    29 de jocuri pe PS4 lansate pana acum sunt putine?

  6. #2586 SP
    Member luciteck's Avatar
    Quote Originally Posted by vladutzu95 View Post
    Jenanti cei de la Altex,am sunat la ei si aseara a ajuns Fifa 14 in stoc si a zis ca LUNI ajunge comanda mea!
    Frate parca sunt 5000 de km de la Bucuresti pana la Timisoara ca sa faca 4 zile...
    Penibil...

    Cunosc, la fel si emag, am 2 precomenzi de ps4 si nici una nu a ajuns, asta in timp ce un amic si-a facut comanda in 28 si in 29 i-a ajuns.

    Ionutz83, postul tau ar fi fost intemeiat, atata timp cat nu aveam cunostiinta de cazuri concrete in care s-au putut onora comenzile intr-o zi de la lansarea lor.

  7. #2587 SP
    Junior Member Storm78's Avatar
    Pe mine emagul nici nu m-a sunat pentru precomanda. Noroc cu Altex.

  8. #2588 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by vladutzu95 View Post
    Jenanti cei de la Altex,am sunat la ei si aseara a ajuns Fifa 14 in stoc si a zis ca LUNI ajunge comanda mea!
    Frate parca sunt 5000 de km de la Bucuresti pana la Timisoara ca sa faca 4 zile...
    Penibil...
    Sunt 550 km dar ai aruncat un ochi pe geam sa vezi ce este afara ?

  9. #2589 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by gicazizu View Post
    29 de jocuri pe PS4 lansate pana acum sunt putine?
    Par multe, insa putine dintre ele merita achizitionate. Depinde de ce fel de gamer esti. Eu unul, nu am timp si bani de pierdut pentru orice fel de jocuri.

  10. #2590 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Nu sunt puține, dar uite pe mine de exemplu ma interesează doar BF4.
    COD l-am upgradat ca am zis ca merita, pt doar 10 lire. Dar nu prea îl joc.
    AC4 îl joc pe PS3 și mi-e prea lene să-l reîncep pe PS4, poate totuși îl upgradez și pe el pana pe 31 martie.
    FIFA 14 îl am pe PS3 și nu vreau sa mai dau 250 lei pt niște diferențe mici.
    Injustice as putea să-l upgradez cu 10 lire dar nu prea vad rostul...
    Restul nu prea ma interesează. Poate Killzone când mai scade prețul.

    În principiu am luat PS4 acum doar pt Battlefield..

    ---

    Și ca sa fiu ontopic, la PC Garage vad ca mai au 2 bucăți pe stoc, varianta standard.

  11. #2591 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Eu daca mi-as lua astazi PS4, mi-as lua doar Killzone. Restul din cele 29, nu ma intereseaza.

  12. #2592 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    e diferenta mare intre ps3 si ps4 si nu numai la grafica iar tinand cond ca ps3 ma costat mai mult cu vreo 300-400ron cand l-am achizitionat eu zic ca se merita sa il luati daca aveti posibilitatea

  13. #2593 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Numai cautati motive ca nu merita cumparat PS4...Deep down stiti ca numai la ea va ganditi

    In perioada asta o sa inceapa sa apara ogramda de jocuri.

  14. #2594 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Daniele, este absolut rușinos să nu știi să scrii în limba maternă. Joacă-te mai puțin pe consolă și mai răsfoiește o carte de gramatică.

    Deja îmi este mie jenă să vă tot trag atrag atenția ...

  15. #2595 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Console garla pe stoc in Media Galaxy (cel de langa Auchan Titan). In Auchan aceeasi treaba, console pe stoc, in incinta Flanco au destule.
    Go go, cei care cautati

  16. #2596 SP
    Junior Member Storm78's Avatar
    In Pipera la Mall Promenada au consola la Altex la ultimul etaj. La subsol la Flanco nu aveau consola dar aveau controlere, stand vertical si doua jocuri (Killzone si Knack).

  17. #2597 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    mi-a venit si mie jucaria de la eMAG. Acum stau sa se descarce Killzone cu netu asta de rahat de la romtelecom

  18. #2598 SP
    Member akzation's Avatar
    Quote Originally Posted by vladutzu95 View Post
    Jenanti cei de la Altex,am sunat la ei si aseara a ajuns Fifa 14 in stoc si a zis ca LUNI ajunge comanda mea!
    Frate parca sunt 5000 de km de la Bucuresti pana la Timisoara ca sa faca 4 zile...
    Penibil...
    Eu am dat precomanda la joc din 22 si am sunat ieri sa confirm comanda , mi-a spus ca va ajunge vineri.
    Sunt sigur ca datorita problemelor meteorologice jocul iti va ajunge abia luni.

  19. #2599 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Numai cautati motive ca nu merita cumparat PS4...Deep down stiti ca numai la ea va ganditi

    In perioada asta o sa inceapa sa apara ogramda de jocuri.
    Daca si la mine te referi, ce sa zic?....nu pot sa dorm noaptea de necajit ce sunt, ca nu am PS4! Situatia mea financiara, imi permite sa mi-l iau oricand. Nu vreau sa ma laud, dar il puteam avea si eu inca dinaintea lansarii in Romania, dar sincer, mai astept. Cand a aparut PS3 in Romania, am fost cred printre primii care l-am cumparat la lansare. S-a dovedit ulterior ca modelul de 60 GB, nu a fost chiar cel mai bun si mi s-a defectat dupa aproximativ doi ani. Mi-am luat altul, de 80 GB, care merge perfect si in ziua de astazi. Pentru ca ma pricep putin, le-am desfacut pe amandoua sa vad diferentele constructive si am constatat cu acea ocazie ca sistemul de racire era total diferit la PS3-ul cu hard de 80 GB, fata de cel cu 60 GB. Probabil si-au dat seama si cei de la Sony ca nu e prea grozav primul sistem si l-au schimbat. Sunt convins ca si cu PS4 se va intampla la fel. Vor studia fiabilitatea seriilor actuale, aflate in utilizare la cei care le-au cumparat deja, si in timp, vor schimba ceea ce nu e suficient de fiabil sau de bun. Asa ca si acesta ar fi un motiv: nu doresc sa fiu beta tester la PS4, pana nu-l mai optimizeaza putin. Vom vedea dupa o vreme, daca am sau nu dreptate. Daca nu am, ghinionul meu sa fie, ca am fost sceptic si nu l-am cumparat deja!

  20. #2600 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Si eu imi permit sa mi cumpar altul peste 2 ani,daca se strica asta..si nu ma laud.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 130 of 145 FirstFirst ... 30 80 120 128 129 130 131 132 140 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts