Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 145 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... LastLast
Results 741 to 760 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #741 SP
    Member palflo's Avatar
    gata am aflat raspunsul la intrebarea legata de transport
    Firma de transport TNT nu mai ofera transportul pentru Shopto TNT global expres
    Ofera decat TNT global economy din cauza cererii foarte mare de console
    Cu tnt economy au zis ca vor ajunge destul de repede in romania 3-5 zile
    Cei care au platit expres, inainte de expediere li se vor da banii inapoi
    Am vorbit telefonic cu ei.

  2. #742 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Au zis cand se trimit spre Romania? A ramas 28?

  3. #743 SP
    Member palflo's Avatar
    au zis ca saptamana aceasta intra la procesat precomenzile si le vom aveam in jurul datei de lansare
    Hi Dan,

    I can confirm that this order will be shipped in time for the UK release date

    Regards
    Tris

  4. #744 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Mda, ce sa zic...
    Ati mai comandat careva de la ei cu TNT economy(alte produse - jocuri etc)? Care a fost timpul de livrare?

    @palflo: tu cand ai facut comanda? am uitat...

  5. #745 SP
    Member palflo's Avatar
    am vb la TNT romania si au zis cu economy dureaza 5 zile transportul

  6. #746 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am vorbit si eu la TNT Ro, le-am spus despre situatia shopto si au ramas foarte mirati. Li se pare absurd(si mie de altfel) sa nu fie activa optiunea express, mai ales daca e platita si din moment ce shopto are contract cu ei pentru transport in afara UK.

    S-au tampit si astia?

    BTW, express dureaza O ZI Londra - Bucuresti. Deci in 29 ar fi la noi.

    Astept inca clarificari de la ei, inca nu au raspuns la ticket. Voua?

  7. #747 SP
    Member Ramon's Avatar
    Eu nu inteleg de ce va agitati cu TNT, cand in mailul de la shopto scrie clar ca le face delivery prin DPD, care e alt curier.

    Si probabil exista un singur tip de transport ales de shopto pentru livrarea PS4 prin DPD, care probabil coincide ca pret cu TNT Economy, de aceea TNT inca apare in pre-orderul nostru.

  8. #748 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Am facut pana la urma swap si am luat si eu bundle-ul cu Killzone. Bine ca a ramas data precomenzii initiale Daca o avea vreun rost Acum asteptam sa proceseze comenzile, cred ca va dura ceva la cate sunt, dupa cum zic ei "enormous demand"

  9. #749 SP
    Member Ramon's Avatar
    Mie mi-au dat close la ticketul cu intrebarea referitoare la diferenta dintre Express si Economy. Oricum, am inteles ce au raspuns la altii, dar ciudat ca pe mine nici nu m-au mai bagat in seama, au dat close fara raspuns.

  10. #750 SP
    Member valentin2007's Avatar
    i-am intrebat si eu acum ceva timp cu ce se va face transportul TNT sau DPD si care este timpul estimat. sa vedem daca imi raspund. mi-au raspuns in cursul zilei de azi la un ticket deschis de 22 ore )

  11. #751 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Am vorbit iar la Altex astazi sunt pe alta lume nu au treaba cu realitatea ( Fiecare angajat are versiunea lui ) ... Domo in schimb mi-au spus ca o aduc intre 10 -15 decembrie .

  12. #752 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Mie mi-au dat close la ticketul cu intrebarea referitoare la diferenta dintre Express si Economy. Oricum, am inteles ce au raspuns la altii, dar ciudat ca pe mine nici nu m-au mai bagat in seama, au dat close fara raspuns.
    Ar trebui sa-l redeschizi sau copy-paste cel initial.

  13. #753 SP
    Member valentin2007's Avatar

  14. #754 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    vorbind cu un prieten de una alta, am realizat ca nu i-am intrebat pe cei de la edigital daca acorda garantie 1 an sau 2 ani. am facut-o ieri si aveti mai jos raspunsul.

    Pentru produsul PlayStation 4 se oferă garanție 2 ani.
    În primul produsul are garanție internațională, deci poate fi dus către orice service autorizat Sony.
    Iar în al doilea an, în cazul problemelor asigurăm garanția prin serviciul ”Pick-Up & Return”.
    Deasemenea în cazul in care service-ul nu are tehnologia necesară pentru a repara produsul, puteți opta și în primul an pentru obtiunea Pick-Up & Return specificată pe pagina noastră.

  15. #755 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    MDA!

    Am vorbit telefonic cu cei de la DPD Romania, care se ocupa cu trasnportul shopto-Ro.
    Au 2 modalitati de transport:

    - avion - timp livrare 1 zi lucratoare(daca este viabila aceasta varianta in 29 consola ar fi in Bucuresti si se poate ridica de la sediul lor. In cazul in care nu se ridica de la sediu, va fi livrata de curier in 2 decembrie)

    - normal(nu stiu ce inseamna asta) - timp livrare 6 zile lucratoare(in cazul in care se trimite pe 28 noi din UK ar ajunge la DPD Romania in jur de 6 decembrie si se poate ridica de la sediu sau se asteapta curierul, precum in primul caz)

    Acum ideea este sa aflam ce tip de transport foloseste shopto pentru livrarile in Romania. Daca folosesc avion ar fi excelent, daca nu we are phucked.

    Va rog pe cei care aveti cont pe shopto sa deschideti un ticket prin care sa-i intrebati care este modalitatea de transport prin DPD spre Romania, avion sau nu?
    Thanks.

  16. #756 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Am eu un ticket deschis pe subiectul asta. Sa vedem ce vor răspunde. Va anunț cum aflu ceva.

  17. #757 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    L-ai deschis acum sau e mai vechi? Ce i-ai intrebat?

  18. #758 SP
    Member valentin2007's Avatar
    E de ieri seara deschis. I-am întrebat în primul rand care este modalitatea de transport, TNT sau DPD și cât durează cu fiecare în parte.

  19. #759 SP
    Member palflo's Avatar
    Hi Dan,

    I have looked into this and unfortunately express is no longer available and the extra payment will be credited to your account when the order is shipped. We apologise for this issue.

    Regards
    Tris

  20. #760 SP
    Member valentin2007's Avatar
    2 minutes ago Araceli posted:
    Hi Halalau,

    I can confirm everything is ok with your pre-order. This will be dispactched on the 21st of November via TNT courier.

    Regards,

    Araceli

    cred ca s-au tâmpit de tot ăștia. Iar cred ca au făcut confuzie cu xbone, cu toate ca am intrebat clar ps4 console

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 145 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts