Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 145 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #101 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Guys... please... nu mai recomandati pe unul sau pe altul atata timp cat nu puteti garanta pentru ei.Preturile oricum sunt cam la fel: emag, altex, domo, pcgarage, amazon... same thing!
    Pt. mine nu e la fel, eu prefer Romania pt. garantie, nu vreau sa patesc ce au patit altii cu alte console Daca oamenii de acolo au spus ca aduc in decembrie inseamna ca stiu ceva. Eu am recomandat amazon.de cu garanţie extra doar daca aveţi o cunoştinţă pe acolo, altfel nu. Singurii care nu mi-au dat dureri de cap cand a fost vb de garanţie in România au fost cei de la Domo. Cand a fost vb de Altex sau Flanco a trebuit sa apelez mai întâi la OPC

  2. #102 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Bun venit in club (import). Amazon.de/.fr/.co.uk?
    .de

    Dant3: daca e garantie europeana si Sony are service autorizat in .ro, mai conteaza daca iei de la Altex, Flanco sau firma X? O trimiti la service Sony Romania... si de acolo se descurca ei. Oricum in primele luni se vor uita la ea ca la un "alien artefact"

  3. #103 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pt. mine nu e la fel, eu prefer Romania pt. garantie, nu vreau sa patesc ce au patit altii cu alte console
    Si crezi ca daca iei din Romania atata timp cat nu exista produsul oficial la noi, te incalzeste cu ceva? In cel mai fericit caz iti vor trimite consola tot in afara, de unde l-au cumparat si ei. Probabil ar dura mai mult decat daca te-ai ocupa tu insuti de garantie, dar macar asa ai scapa de bani cheltuiti extra pe shipping in afara.

  4. #104 SP
    Junior Member razzv's Avatar
    Nu cred ca e cum spui tu Monky, ar fi fain sa fie asa, dar nu cred. Degeaba e service Sony autorizat in Romania, contractul tau de garantie e cu firma de la care ai cumparat consola, ei platesc reparatia. Daca firma de la care ai cumparat consola zice ca e vina ta, sau ca nu li se pare stricata sau asa, tu degeaba te duci cu ea la service-ul Sony...

  5. #105 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    @razzv Atunci pentru ce exista OPC-ul? Daca nu vor sa-l repare,mergi la OPC (Oficiul pentru Protectia Consumatorului)

  6. #106 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razzv View Post
    Nu cred ca e cum spui tu Monky, ar fi fain sa fie asa, dar nu cred. Degeaba e service Sony autorizat in Romania, contractul tau de garantie e cu firma de la care ai cumparat consola, ei platesc reparatia.
    My friend... tu vorbesti de garantia pe care ti-o ofera firma de unde cumperi. Insa in cutie ai garantia europeana (sau internationala) Sony. Ce, daca maine dispare firma de unde ai cumparat un TV Sony (sa zicem), inseamna ca nu mai ai garantie? No frickin' way... te duci la orice service autorizat Sony. Dar asta atentie, atata timp cat produsul se vinde oficial si in Romania (ceea ce nu e cazul - inca).
    Quote Originally Posted by razzv View Post
    Daca firma de la care ai cumparat consola zice ca e vina ta, sau ca nu li se pare stricata sau asa, tu degeaba te duci cu ea la service-ul Sony...
    Ce sa stie man firma... ca ma bufneste rasul. Cand am dus Xbox-ul la garantie la Media Galaxy, se uita cel de la service ca la un device extraterestru. Habar n-avea cum se desface si ca ii trebuie tool-uri speciale pentru asta. Mi-a zis sa-l las acolo si "o sa vada el". Din cate stiu, nici nu au voie sa desfaca produsele atata timp cat nu sunt service autorizat (iar la Microsoft asta chiar e grava).

  7. #107 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Si crezi ca daca iei din Romania atata timp cat nu exista produsul oficial la noi, te incalzeste cu ceva? In cel mai fericit caz iti vor trimite consola tot in afara, de unde l-au cumparat si ei. Probabil ar dura mai mult decat daca te-ai ocupa tu insuti de garantie, dar macar asa ai scapa de bani cheltuiti extra pe shipping in afara.
    Nu stau sa trimit eu coletul cu produsul stricat. Si acum la PS3 consola care se strica in primul an se trimite afara din tara, in anul 2 se repara la service autorizat Sony in Romania. Dar nu mai vreau sa discut detalii legate de garanţie ca devin user SWTFU

  8. #108 SP
    Member nomak2008's Avatar
    Am si eu o singura intrebare ...Daca doresc sa imi achizitionez un PS4 pe data de 29(30,31)noiembrie dintr-un magazin din Bucuresti , Cluj etc. o sa am de unde ? Aici ma refer bineinteles la un magazin de specialitate de unde sa imi pot achizitiona si un joc si o maneta in plus. Multumesc pentru raspunsuri.

  9. #109 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    @nomak2008 De la Pcgarage sau Domo precomanda .

  10. #110 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Chiar acum am fost sunat de catre un reprezentant Domo,confirmandu-mi livrarea la sfarsitul lui Decembrie.Cred ca mai repede de aceasta data nu o aduce nimeni,nici macar PC garage.

  11. #111 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    @ccheep84 ramane de vazut .

  12. #112 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    UPDATE fairy princess from Germany:


    Weekendul acesta, un prieten de-al meu neamt a sunat la doua magazine Media Markt din Germania: unul in Augsburg si celalalt in Frankfurt. De la ambele a primit acelasi raspuns: orice precomanda facuta de acum inainte se va onora in FEBRUARIE-MARTIE 2014! Deci e cam sumbru viitorul, nu stiu in ce masura vor aduce magazinele din Romania din moment ce un gigant precum Media Markt da astfel de raspuns.

  13. #113 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    UPDATE fairy princess from Germany:


    Weekendul acesta, un prieten de-al meu neamt a sunat la doua magazine Media Markt din Germania: unul in Augsburg si celalalt in Frankfurt. De la ambele a primit acelasi raspuns: orice precomanda facuta de acum inainte se va onora in FEBRUARIE-MARTIE 2014! Deci e cam sumbru viitorul, nu stiu in ce masura vor aduce magazinele din Romania din moment ce un gigant precum Media Markt da astfel de raspuns.
    Sa vandut ca painea calda in germania

  14. #114 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Chestia asta cu precomenzile e cam bizară la noi, ma uităm pe poll şi am văzut că doar 140 de persoane ar cumpăra un ps4, cea ce mi se pare puţin, mulţi au făcut precomandă la mai multe magazine ca să fie siguri că îl vor prinde, sincer nu cred că la noi vă fi o problema cu stocurile, nu mulţi îl vor cumpăra la lansare.
    Am fost la Flanco să întreb de precomanda şi consultantul de acolo nu ştia nimic, iar la Altex nu îmi putea garanta că îl voi primi şi ma punea să îi dau bani în avans.
    Eu cred că în final voi pune mână pe el în decembrie, chiar nu cred că vă fi o cerere atât de mare la noi.

  15. #115 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Chestia asta cu precomenzile e cam bizară la noi, ma uităm pe poll şi am văzut că doar 140 de persoane ar cumpăra un ps4, cea ce mi se pare puţin, mulţi au făcut precomandă la mai multe magazine ca să fie siguri că îl vor prinde, sincer nu cred că la noi vă fi o problema cu stocurile, nu mulţi îl vor cumpăra la lansare.
    Am fost la Flanco să întreb de precomanda şi consultantul de acolo nu ştia nimic, iar la Altex nu îmi putea garanta că îl voi primi şi ma punea să îi dau bani în avans.
    Eu cred că în final voi pune mână pe el în decembrie, chiar nu cred că vă fi o cerere atât de mare la noi.
    Corect

  16. #116 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Eu sincer merg pe mana celor de la Domo.M-au asigurat ca la sfarsitul lui decembrie voi avea consola si stiu sigur ca sunt seriosi deoarece am comandat foarte mult de la ei si de fiecare data nu m-au dezamagit nici macar in ceea ce priveste garantia.Nu vreau sa le fac reclama,dar din punctul meu de vedere,jos palaria pentru ei.

  17. #117 SP
    Member Ramon's Avatar
    Sfarsitul lui decembrie... e la mica distanta de ianuarie. Mi-e greu sa cred ca muncitorii care se ocupa de logistica nu vor avea si ei sarbatori. Nu-i vad tranportand consolele noastre, ci mai degraba niste porci pt Craciun.

    Sa luam PS4 in day one ne-am dori toti, suntem realistici ca slabe sanse, DAR cred ca fiecare dintre noi ar vrea sa aiba totusi consola inainte sa inceapa sarbatorile / concediile / vacantele.

  18. #118 SP
    Member palflo's Avatar
    pcgarage o aduce pe 3 dec 2013

  19. #119 SP
    Member Ramon's Avatar
    Stiu, stiu. Dar nu am incredere ca e pe bune. Poate asa cred ei acum, dar poate aparea neprevazutul si apoi se vor scuza, mare chestie...

    Sincer imi doresc sa fiu surprins si sa iau PS4 din Romania, la maxim 1-2 sapt de la lansare.

  20. #120 SP
    Member palflo's Avatar
    PC Garage :Ridicare de la sediu: marti, 3 decembrie, dupa pregatirea comenzii, pana la ora 20:00
    Livrare gratuita prin curierat rapid in Bucuresti: ajunge miercuri, 4 decembrie

    ---------- Post added 14-10-2013 at 12:14 ----------

    Gameshop o are pentru luna decembrie garantat 100% si acum vb in Polonia cu furnizorul sa o aiba si in noiembrie in cateva zile se afla daca are si in noiembrie

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 145 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts