Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 47 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast
Results 481 to 500 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #481 SP
    Junior Member pasar3's Avatar
    Cu Hola poti folosi doar web app-ul de la Spotify.

  2. #482 SP
    Member kingraa's Avatar
    Banuiesc ca aici la ghid PS4 ar trebui sa caut raspunsul urmatoarelor probleme:
    1. In jocul Destiny, la inceput imi apare urmatoarea chestie: "NETWORK PROBLEM. Your home network is configured a Type 3 NAT. This will degrade your gameplay experience. Vizit ..bla. bla. bla.......for advice on NAT setings."
    Ce sa inteleg din asta ? Nu ma pricep la retele, routere si alte artificii si pocnitori. Netul meu e de bai ? Mi se intampla in timpul jocului sa ma scoata din joc si-mi zice: "ERROR. Removed from the game world. Please try again. There may be a problem with your Internet connection. For possible solution, visit...bla.bla.bla... and search for error code: baboon"
    Trebuie reconfigurat netul meu de acasa ?? Pana acum n-am avut probleme. E drept nici n-am mai jucat Destiny pana acum.
    2. Ce fel de stick sa folosesc sa iau poze (screenshoot) de pe PS4 sa le pun pe calculator ?? Am incercat cu un HDD portabil si cu un stick mic de 512MB dar la amandoua zice ca nu pot fi folosite, the sistem is not suported. Trebuie formatate in vreun fel ??
    Multumesc.

  3. #483 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    1. Pune PS4 in DMZ pe ruter.
    How to put your PS3 or PS4 into a DMZ - PlayStation Forum

    2. Stickul sau HDD-ul extern trebuie sa fie in sistem FAT 32
    PS4 and an External HDD - PlayStation Forum

  4. #484 SP
    Member kingraa's Avatar
    Mersi.
    1. Prea complicat pentru mine.
    2. Ma conformez.

  5. #485 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu e complicat deloc daca faci ce scrie acolo.

  6. #486 SP
    Junior Member Molurus's Avatar
    ps4, poate rula jocurile de pe hdd sau doar cu disc in el ?

  7. #487 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Doar cele digitale .

  8. #488 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    O intrebare prosteasca la prima vedere: e ceva in neregula daca se lasa discul in consola si atunci cand aceasta este in rest mode sau chiar oprita ?

  9. #489 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu, nu este.

  10. #490 SP
    Member seven1994's Avatar
    Doar daca ai probleme cu auto eject-ul,dar cred ca nu conteaza daca are sau nu dvd in ea.Consola mea a prins un obicei prost,ziua cand ma joc merge perfect,iar noaptea cand dorm imi scoate dvd-ul si face zgomot de reuseste sa ma trezeasca.Acum o scot din priza inainte de culcare

  11. #491 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu are nimic, eu de peste un an am tot avut câte un blu-ray în ea și nu am întâmpinat probleme.

  12. #492 SP
    Member Remediu's Avatar
    Am si eu nevoie de ajutor. Am o consola PS4 si ma lovesc de clasicele disconnect-uri in GTA 5 multiplayer. In timpul misiunilor, heisturilor (online) nu iau niciodata disconnect, doar cand ies dintr-un heist, apare loading si cateodata disconnect dupa un timp, sau cand incerc sa ma conectez la o sesiune de heist. Am citit pe net ce trebuie facut. Am internet de la UPC, abonamentul de 200 mbps. Am pus un ip static si l-am bagat in DMZ in setarile routerului, am NAT type 2, am incercat si cu/fara Upnp. Acelasi rezultat: random disconnects din cand in cand.
    Mai mult decat atat, am si problema cu STore-ul care nu se incarca dupa ce ai intrat intr-un joc decat daca vrea el. Vitezele de download sunt mici (pe cablu): maxim 3 MB/s, dar in general scade la cateva sute de KB/s. Am incercat si cu dns google, nu e diferenta.
    Am un prieten care are tot upc, acelasi abonament si nu are parte de chestiile astea.
    Sunt curios ce ar trebui sa fac. E posibil sa fie routerul de la UPC de vina si sa vorbesc sa mi-l schimbe? Ca pe pc, laptop, telefoane nu am niciun fel de probleme cu ele conectate la router.

  13. #493 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut si bine ai venit. Din pacate sunt atat de multe horror stories legate de netul de la UPC, incat eu unul n-as putea sa-ti recomand altceva decat sa treci la alt provider (gen RDS). Daca insa nu poti, vorbeste cu ei si vezi daca iti pot da un router mai bun... iar daca nu, ia-ti tu un router mai bun si inlocuieste-l pe al lor (in caz ca poti si nu ai mediaconvertor sau altceva de la ei)...

    In rest, in afara de a scoate in DMZ consola.... nu prea ai ce sa mai faci. Presupun ca este conectat pe cablu consola, nu?

  14. #494 SP
    Member Remediu's Avatar
    Multumesc pentru raspuns. Da, sunt pe cablu. Acelasi router technicolor are si un prieten si acelasi abonament upc si el nu are probleme. O sa vad ce fac.

  15. #495 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Ce viteze va arata pe consola la download ? In cazul meu 57mb ....tind sa cred ca ceva nu e bine la retea.

  16. #496 SP
    Member Remediu's Avatar
    La mine arata foarte putin in jur de 20.

  17. #497 SP
    Junior Member pasar3's Avatar
    Exista cumva posibilitatea sa dezactivezi notificarile ce te anunta ca un prieten a intrat intr-un party?

  18. #498 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Vezi daca exista optiunea asta in settings -> notifications, nu sunt la consola sa verific

  19. #499 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, există, a fost printre primele chestii pe care le-am dezactivat.

  20. #500 SP
    Junior Member pasar3's Avatar
    Multumesc, o sa verific cand ajung la consola. Nu ar fi atat de deranjant daca nu ar exista problema legata de NAT cand intri intr-un party, dar cand cineva intra-iese-intra-iese de zeci de ori deja devine stresant.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 47 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts