Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 47 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 ... LastLast
Results 841 to 860 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #841 SP
    Member renatoman's Avatar
    am un hdd extern de 3.5 de 2 tb si vreau sa-l pun la ps4..a mai facut cineva asa ceva? la ce trebuie sa am grija?

  2. #842 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă vrei să-l folosești pentru jocuri, nu merge. Consola nu suporta HDD extern pentru jocuri, dacă vrei intern ai nevoie de 2.5.

  3. #843 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Am si eu o dilema. In curand soseste televizorul 4k. Receiverul meu nu este 4k dar nu vreau sa renunt la el.

    Prima optiune este sa leg consola la televizor prin HDMI si sunetul sa-l scot prin optic. Dar nu vreau asa ca inseamna sa renunt la DTS-HD Master cand ma uit la filme pe bluray.

    Si am stat si am clocit si am gandit ceva de genul : Sa folosesc un splitter HDMI capabil UHD. Un cablu din consola si unul din receiver in splitter. Apoi un cablu din splitter care sa intre in tv. Sunetul printr-un cablu, imaginea prin altul. Un Y.

    Acum, nu stiu daca nebunia asta ar functiona. Stie cineva ?

    Mersi.
    Attached Images Attached Images startech-hdmi-splitter.jpg

  4. #844 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Asa cum ai descris tu nu pare sa faca nimic. Y trebuie sa aiba baza la consola, de acolo iese semnalul. Iese din consola, se face split si se duce in 2 locatii: TV si receiver. Din receiver scoti sunet in boxe si la TV elimini sonorul.

  5. #845 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Mulțumesc frumos. Este mai logic așa ☺
    Trebuie să găsesc un splitter de calitate foarte bună.
    Crezi că ar funcționa așa cum ai descris tu?
    Mersi.

  6. #846 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Teoretic ar trebui sa functioneze. Sa ne spui ce iese in practica.

  7. #847 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Vreau sa conectez consola la internet prin LAN, cum se procedeaza? Este metoda easy si custom, acolo cere DNS, IP si alte chestii pe care nu le stiu. Merita sa conectez consola asa sau o las prin WIFI?

  8. #848 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Conectezi cablu, mergi la setari activezi '' use a lan cable'' si aia e toata vrajeala

  9. #849 SP
    Member renatoman's Avatar
    Sper ca postez in aria care trebuie: vreau sa vedeti ce-i poate trece omului prin cap numa' sa nu mai scoata din buzunar cei 80 ron pentru un suport original Sony . Din punct de vedere al airflow-ului cred ca l-am rezolvat dar mai sunt ceva zgomote cand pleaca discul, probabil ca imprima vibratiile mesei pe care este asezat ps4. Am folosit niste suporti din plastic care vin la picioarele corpurilor de mobila, cateva bucati de burete+un tub de Picatura cu care am lipit buretii de suport.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

  10. #850 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Mie mi se pare destul de aerisit unde este asezat. Nu ai avea probleme cu racirea.
    Daca voiai sa faci o alternativa la suportul vertical, nu ai reusit oricum, poate e ceva ce ii va ajuta pe cei care au PS-ul bagat intr-un spatiu mic.

  11. #851 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai bine luai niste suporti de la ceva Hornbach/Bricolage, dinacelea pentru scaune sau mobila, pentru ca au alt material care si reduc din vibratii, iar de regula un set de 6-8-10 suporti e 5-6 lei. Plasticul folosit de tine, sau buretele acela, nu reduc din vibratii.

  12. #852 SP
    Member PaznicDeNoapte's Avatar
    Eu mi-am facut singur picioruse
    Un "pistol" de topit plastic , patru picioruse 1cm diametru si nu am probleme cu ele

  13. #853 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Am cumparat un PS4 saptamana trecuta si am cateva intrebari:
    1. E vreo problema daca las discul in consola atunci cand opresc consola?
    2. Cum pot transfera muzica de pe stick USB pe PS4? Am incercat cu un stick (FAT32) si am dat la Media Player, dar nu am gasit nimic.
    3. Cum pot inregistra videoclipuri folosind butonul "Share"? Am inteles ca poate inregistra pana la 15 min din joc.
    Multumesc anticipat!

  14. #854 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    1. Nu, stai linistit, la mine destiny a stat peste un an

    2. trebuie sa faci un folder cu Music, citeste aici mai detaliat: http://manuals.playstation.net/docum.../usbmusic.html

    3. se poate si mai mult, verifica setarile de la share play. consola înregistrează permanent, daca vrei sa salvezi ultimele 15/30 de minute apesi pe butonul de Share de pe controller si dai save video. gata. recomand sa citești tutorialul de share.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  15. #855 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Prototype93D View Post
    1. E vreo problema daca las discul in consola atunci cand opresc consola?
    Ai grija sa nu misti/muti consola cu discul inauntru.

  16. #856 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Ce se intampla daca misti/muti consola si are discu bagat?

  17. #857 SP
    Junior Member MareleVlad's Avatar
    Daca e discul inauntru si consola oprita, nu e problema. Problema apare daca discul se invarte iar tu te gandesti sa intorci consola. Discul invartindu-se are tendinta sa isi pastreze pozitia ca un giroscop, si daca ii schimbi unghiul de invartire torsioneaza discul si se freaca de tot ce prinde, din cauza asta se zgarie si poate chiar strica unitatea optica.

  18. #858 SP
    Member Kratos666's Avatar
    ^"1. E vreo problema daca las discul in consola atunci cand opresc consola?"

  19. #859 SP
    Junior Member MareleVlad's Avatar
    Nope.

  20. #860 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Da, e de rau daca consola e miscata in timp ce se invarte discul in unitate. Am avut destule cazuri in Altex veneau cu retur clientii cu discurile zgariate ca ei nu au facut nimic cu ele. Multi nu stiu treaba asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 47 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts