Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 47 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast
Results 641 to 660 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #641 SP
    Junior Member Duculetu's Avatar
    Va multumesc frumos pentru raspunsuri. Imi pare tare rau ca nu am cum sa ma mai mut. Am sa cumpar PS+ pe US si de fiecare data cand am nevoie de ceva am sa fac "romanisme" sa obtin.

  2. #642 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    nu stiu ce vrei sa zici cu "romanisme".

  3. #643 SP
    Junior Member Duculetu's Avatar
    La romanisme ma refeream la cumparatul de pe site-uri dubioase.

    Mi-am facut si un cont de RO ce a generat urmatoarele intrebari:
    Am sa ma loghez pe consola si cu contul de RO si cu cel de US. Daca imi cumpar PS+ pe cel de RO am inteles din discutiile de aici din thread ca voi avea posibilitatea de a beneficia de multiplayer si pe contul 2 (US).

    1. Voi putea cumpara jocuri pe US si redeem in contul de US chiar daca acest cont "imprumuta" featuri de la cel principal - de RO?
    2. Va trebui sa reinstalez jocurile pe care le am pe CD si pe al 2ilea cont sau o data instalate pe consola pot accesa de pe oricare cont?
    3. Am observat ca pe PS4 nu e ca la PC, nu am serial number la jocuri ca sa le pot activa dar am un joc care vine cu 2 DLC-uri, si in carcasa jocului am doua serial key-uri. Pot sa le activez pe ambele conturi? Daca dau format consolei sau imi cedeaza hardul voi putea refolosii acele doua coduri?

  4. #644 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    raspuns pentru toate intrebarile: daca ai doua (sau mai multe) conturi, si toate au setata consola ca fiind primary in ele, atunci orice joc+dlc descarcat de pe unul se va putea folosi pe toate conturile de pe consola. daca unul din conturi are PS+, atunci toate conturile vor putea juca MP. de instalat de pe discuri instalezi pe un sg cont si vei putea juca de pe toate, pentru ca oricum joci cu discul in consola permanent.

    PS: niciunul din siturile mentionate de mine (cu atat mai putin amazon) nu este dubios. sunt situri care functioneaza legal de ani de zile, si sunt folosite de oameni din toate tarile posibile.

  5. #645 SP
    Junior Member Duculetu's Avatar
    Ok, si daca sterg jocul sau schimb consola, key-ul de DLC ramane salvat pe conturi sau va trebui sa il reintroduc cand reinstalez jocul?

  6. #646 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    In general nu ai key-uri. Dlc-ul daca il cumperi direct din store iti vine sub forma de downloadable content direct, ca si jocurile. Iar asta ramane legat de contul respectiv, ca si jocurile cumparate din store, si sunt adaugate intr-un download list in cont. De acolo se pot descarca si instala pe orice consola. Daca ai sters jocul din consola se va sterge si dlcul, dar la reinstalarea jocului il poti selecta din nou si pe dlc ptr instalare. Daca schimbi consola e la fel doar ca evident inainte de pasii de mai sus, mai intai te loghezi din nou cu acel cont care are cumparate jocurile/dlcurile.

    Daca cumperi dlc sau joc in format digital de pe un alt site decat ps store, sau le ai in pachetul cumparat cu un joc fizic (pe disc), acelea vor veni sub forma de key-uri/coduri. Astora ca si codurilor de ps+ sau celor care au credit, le dai redeem din sectiunea specifica din contul tau de ps store. Dupa redeem ele se adauga in download list (sau library pe ps4) si raman acolo forever. Aigur, vor putea fi instalate si reinstalate doar de pe contul pe care au fost redeemed. Dar folosibile de catre orice alt cont de pe consola, daca cel de pe care au fost luate e setat ca primary

  7. #647 SP
    Junior Member Duculetu's Avatar
    Multumesc frumos, nu am am nici o intrebare - totul imi este clar.

  8. #648 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Merge să faci plata cu card de RO pentru un cont de UK, am înţeles că da, dar aş vrea să ştiu dacă pui adresa din RO sau o adresă fictivă ?

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  9. #649 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Adresa de RO. Am cumparat eu azi de pe UK asa.

  10. #650 SP
    Junior Member alexandrupaul's Avatar
    Am reusit sa fac si eu plata pe un cont de uk cu card de ro, dar numai la checkout... Daca încerc sa alimentez wallet-ul imi da eroare. Oare merge cu cardul si la un cont de US ?

  11. #651 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu merge. Nu recunoaste cardul pe US. Trebuie sa iei de pe amazon.com pre-paid cards, sa alimentezi contul.

  12. #652 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Aveti grija cu folosirea cardurilor romanesti pe storeurile de afara. S-au banat conturi in trecut pentru chestia asta

  13. #653 SP
    Member cosmins's Avatar
    De ce s-ar bana? Adica care este explicatia? Eu vroiam sa cumpar DLC-ul de la Bloodborne, e 16 lire.

  14. #654 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pentru ca nu ai voie sa ai cont pe us, uk si etc daca esti roman care nu locuiesti acolo. In trecut s-au facut checkuri pentru cardurile folosite.

  15. #655 SP
    Junior Member alexandrupaul's Avatar
    Dar nici corect nu este sa nu te lase sa iti schimbi tara (din UK in Romania)
    Eu am cont pe uk, ca pe vremea cand l-am facut nu exista store pe Romania. Nu pot sa imi fac cont pe Romania pentru ca pierd toate jocurile adunate pe ps plus din 2012 incoace.

  16. #656 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Poti merge pe varianta cu mai multe conturi. Unul de UK, unul de RO, eventual si unul de US. Nu e convenabil deloc si decizia Sony de a nu te lasa sa migrezi contul spre alta locatie mi se pare si mie tampita, dar alta solutie nu prea ai.

  17. #657 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Până la urmă am luat de pe CD Keys plus reducerea de 5%.

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  18. #658 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandrupaul View Post
    Dar nici corect nu este sa nu te lase sa iti schimbi tara (din UK in Romania)
    Eu am cont pe uk, ca pe vremea cand l-am facut nu exista store pe Romania. Nu pot sa imi fac cont pe Romania pentru ca pierd toate jocurile adunate pe ps plus din 2012 incoace.
    Atâta timp cât nu folosești cardul nu riști nimic. Cumperi credit de pe site-uri gen amazon.com sau cdkeys și nu se întâmplă nimic.

  19. #659 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Iar corect.... e cam relativ. Pana la urma a fost alegerea lor sa nu aiba store-uri in toate tarile si sa pastreze storurile nationale doar pentru cei din statele respective. Asta e. Ne-a incurcat pe noi, gamerii din Romania? Evident. Ne convine? Sigur ca nu. E corect? Corect in raport cu ce? A fost pana la urma o decizie de business.

  20. #660 SP
    Junior Member alexandrupaul's Avatar
    Eu zic doar ca ar trebui sa te lase sa schimbi tara in cadrul aceleasi regiuni.
    Eu daca ma mut in Germania si iau consola cu mine ar fi normal sa folosesc acelasi cont si sa platesc in euro, moneda tarii respective.
    Decizie de business?
    Daca faci afaceri intr-o zona trebuie sa respecti regulile zonei unde activezi.
    Totusi exista dreptul la libera circulatie, poti locui si munci oriunde in cadrul Uniunii Europene, asa ca mi se pare absurda decizia de a nu te lasa sa schimbi tara contului psn daca te-ai mutat de exemplu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 47 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts