Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 74 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... LastLast
Results 381 to 400 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #381 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by AngeReveur View Post
    Pentru cine a avut precomanda de la Media Galaxy/Altex, a primit si DLC-urile promise ? eu nu le vad nicaieri...
    My friend, da un ticket celor de la Altex aici http://www.altex.ro/contacts. si le vei primi prin email

    Am dat ticket in jurul orei 12 si le-am primit deja..bafta la joc!

  2. #382 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    A 2-a lampa o gasesti pe pod dupa ce bati primul boss, insa poti debloca mai multe scurtaturi intre timp. Nu mai este structurat ca Dark Souls, sunt mult mai putine lampi, dar mai multe shortcut-uri ce trebuiesc descoperite (a la Demon's Souls).
    Deci sa inteleg ca pot ajunge la al doilea lamp fara sa bat primul boss? Nu inteleg de ce ai zis "intre timp" Sau pot ajunge la primul boss prin scurtaturi?

  3. #383 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Poti ajunge la primul boss mult mai rapid folosind scurtaturi. Dupa ce l bati, va aparea un lamp post.

  4. #384 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    O intrebare, seamana mult la dificultate cu Demon Souls? Tinde spre un RPG greoi sau un hack and slash?

  5. #385 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    [SPOILER]

    @Einherjar: Armele de foc sunt folosite ca pentru parry&riposte, nu stiu sa fie alte modalitati.
    Mai poti da stun si cu charge attack pe la spate. Cu R1 apasat imediat, executi visceral attack. VA = Easy mode.

  6. #386 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    A ajuns cineva Vicar Amelia?



  7. #387 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Jesus, vorbiti mai mult decat va jucati! Las' ca va arat eu voua azi seara

  8. #388 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    My friend, da un ticket celor de la Altex aici Cel mai mic pret din Romania | ALTEX. si le vei primi prin email
    A functionat, multumesc !

    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    O intrebare, seamana mult la dificultate cu Demon Souls? Tinde spre un RPG greoi sau un hack and slash?
    Eu am terminat si Demon's Souls si Dark Souls, am jucat vreo 4 ore din Bloodborne si pana acum mie personal mi se pare mai greu la dificultate decat amandoua .

  9. #389 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca jocul arata bine. Chiar foarte bine (desi parca mai mergeau acolo ceva 2-3 culori in plus). Din pacate, nu prea e pentru cei care nu au experienta cu genul. Te cam arunca in joc fara sa-ti spuna prea multe...

    P.S. Iar ventilatorul de la PS4 face de parca mai are un pic si isi ia zborul consola. Doamne ajuta!

  10. #390 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pentru cei care aveti probleme la primul boss, va recomand sa mergeti si sa-l bateti pe al 2-lea dupa care sa va intoarceti la tipul ala de la fereastra. O sa va dea o arma pentru left hand cu foc si o sa va ajute ENORM.

  11. #391 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Quote Originally Posted by Monex View Post
    Poti ajunge la primul boss mult mai rapid folosind scurtaturi. Dupa ce l bati, va aparea un lamp post.
    Aha. Deci daca ma omoara Cleric Beast tot la primul lamp pot sa apar, dar pentru ca am scurtaturi pot ajunge mai repede la boss. Multumesc.

  12. #392 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Imi mai trebuie un twin blood stone shards pentru great axe +5 si nu mi pica. AHHH. Am ajuns sa am 37 blood stone shard.

  13. #393 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    13 GIFs That Explain A Newbie’s Bloodborne Experience | Pennyworth Reviews mie mi s-a parut funny mai ales ca ultima parte se potrivea mai multora de pe aici din cate am citit

  14. #394 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Am facut cea mai mare prostie.


  15. #395 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Bai dar ii ia clopotelului astuia sa-mi gaseasca oameni de co-op un car de ani, de 20 de minute tot astept la al 2-lea boss sa-mi dea cineva o mana ca nu prea mai am blood vials si nimic...


    chiar ca. eu m-am plictisit dupa doar doua minute si am mers singur. din fericire la a treia incercare i-am si dat-o.



  16. #396 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Settings> Network> Worldwide. mie imi gaseste repejor (~2 minute)

  17. #397 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am murit de nush cate ori pana la primul boss insa pe el l-am dovedit din prima. Am găsit insight înainte sa dau de el si am putut vb cu papusa.

  18. #398 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Imi poate explica cineva ce este mai exact Chalice Ritual? Am cautat pe google, dar tot sunt un pic cam nedumerit. In momentul cand am apasat pe unul dintre altare, mi a aparut explicatia, dar am apasat in graba X si n am apucat sa citesc. O poza a explicatiei respective ar fi fenomenala.

  19. #399 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bai ce stil are jocul asta... Imi place ca e destul de greu (cel putin cat am jucat eu), dar sa dea naiba, cat de artificial e facut "greul" asta. Pai cum mai sa bati vreo 300 de mobsi si sa nu faci niciun pic de levelup... sa nu pice niciun item cu care sa poti sa cresti ceva, acolo... macar arma? Am jucat doar cateva ore, dar parca am jucat degeaba (da, stiu ca trebuiesc blood stone shards). Basca faptul ca arma o tot repar (si am inteles ca se pierde din eficienta daca o repari prea des)...

    Oricum cred ca am facut o greseala ca am ales pistolul... pare cam useless. Pana si aplicat pe cei mai mici mobs nu prea are efect (eu citisem ca arma e folosita mai mult pt. stun, dar eu nu vad sa dea stun la nimeni). Nici macar pentru a da aggro la mobs nu e prea bun, pt. ca face zgomot si atragi mai multi. Mai bine dau cu piatra

    bicky1310: insight ala a fost un drop sau l-ai gasit undeva anume? Vreau si eu sa vorbesc cu papusa aceea gonflabila inainte de a da nas in nas cu Cleric Best

  20. #400 SP
    Member Wagram's Avatar
    Blood Stone Shards ar trebui să găseşti totuşi, eu am făcut upgrade la armă înainte de a putea da nivelul.


    Pistolul şi puşca dau stun, dar numai dacă tragi când mobul mai are o fracţiune de secundă şi te loveşte, deci animaţia de atac trebuie să fi început deja. E ca Parry & Riposte din Dark Souls. Imediat după ce mobul e îngenuncheat de focul de armă, trebuie să fii lângă el şi să apeşi R1. Ăsta e Visceral Attack şi e one shot kill.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 74 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts