Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 382

Thread: Uncharted: The Nathan Drake Collection

  1. #21 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    240 Lei e cam multisor. Multiplayer, cat a fost el de bun (mai ales in Uncharted 2) nu inseamna insa pentru mine un deal breaker, pentru mine Uncharted it's all about the story!

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Probabil asta va fi pretul de lansare, dar in 3-6 luni il vom lua la 100-120 ron. So...take your time

  3. #23 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Sunt de acord ca e multisor 240 de lei dar sunt trei jocuri totusi. Asta inseamna 80 de lei fiecare.

    Pentru cineva care nu a jucat Uncharted pretul este mai mult decat ok. Cei care deja le-au jucat pe PS3 pot sa astepte sau sa nu-l cumpere.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by jacksonikus View Post
    Nimeni nu zice nimic de pret, doar mie mi se pare cam mare? E 240 RON pe store-ul romanesc.
    Nu inteleg pretul asta si pentru ca ele sunt disponibile pe PS NOW unde o luna de abonament costa 20$.
    Esti sigur ca nu incurci borcanele? Unde exista jocurile acestea disponibile pentru PS4??! Tu vorbesti de PS3... Aici sunt 3 jocuri AAA de PS4. Pentru cineva care nu le-a jucat pe PS3 e foarte OK pretul (chiar mai mult decat OK). Ca sa nu mai vorbim de faptul ca altii ar plati pretul asta doar pentru faptul ca primesc acces la beta-ul pentru Uncharted 4.

    P.S. Cine are deja jocurile, nu le mai cumpara si gata. Sau asteapta cateva luni si le ia la jumatate de pret...

    ---------- Post added 05-06-2015 at 11:31 ----------

    Ahahahhaaa... Babulu... great minds think alike! Am postat cam acelasi lucru in acelasi timp... Ai o bere de la mine!

  5. #25 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Eu nu numai ca sunt entuziasmat de aparitia pachetului, dar asta ma va face sa grabesc achizitionarea unui PS4( era programat odata cu lansarea U4). Pentru mine, Uncharted 2 a fost cel mai bun joc jucat vreodata pe PS3. Iar pentru un bundle, 40£ nu e mult deloc, basca beta la U4. Spor.

  6. #26 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Esti sigur ca nu incurci borcanele? Unde exista jocurile acestea disponibile pentru PS4??! Tu vorbesti de PS3...
    Corect, vorbesc de variantele de PS3, care pot fi accesate prin serviciul PS Now de pe PS4. Din cate inteleg pentru multi conteaza doar povestea la jocul asta, nu neaparat grafica, asa ca mi se pare o optiune mai buna dpdv financiar daca vrei doar sa le joci si nu sa le ai in raft.

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by jacksonikus View Post
    Corect, vorbesc de variantele de PS3, care pot fi accesate prin serviciul PS Now de pe PS4.
    Deci ti se pare mult 59$ pentru 3 jocuri AAA in 1080p la 60fps (refacute), dar recomanzi PS Now unde platesti 49.99$ pe 3 luni ca sa joci in 720p la 30fps (si cu lag-ul de rigoare)... si in final nici nu ramai cu jocurile?!? Well... no comment!

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sper sa umble putin si la grafica. Am vazut ca a mentionat cineva mai sus, de Tomb Raider. Consider ca arata absolut oribil (pentru un joc de PS4), cel putin 90% identic cu versiunea de generatie veche (asta pe PS4, inainte jucandu-l pe X360), asa ca nu as vrea sa avem si aici acelasi lucru, daca tot au lucrat atat la el.

    Intr-adevar, au fost jocuri superbe dpdv vizual, la vremea lor (inca-mi aduc aminte cu drag scena din desert, cu camera intr-o parte si cum cad particule de nisip de pe deal), dar as prefera totusi ceva mai multe poligoane si o texturare mai calitativa.

  9. #29 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Piperat pretul, sau nu, depinde din ce pozitie privesti. Pentru un fan Uncharted, care a sperat, inca de cand si a cumparat PS4, ca va aparea colectia "Uncharted" remasterizata (eu), nu prea conteaza pretul; mai ales ca ai si acces la U4, care e un mic bonus.

    In ceea ce priveste grafica, cu siguranta va fi imbunatita(putin), dar nu ma astept la cine stie ce, U2 si U3 au aratat absolut superb pe PS3. Daca va fi ca si remasterizare "TLoU", eu ma declar multumit.
    Dar, dupa cum spunea cineva mai sus:"it's all about the story"

  10. #30 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci ti se pare mult 59$ pentru 3 jocuri AAA in 1080p la 60fps (refacute)
    Da. Ma indoiesc ca termenul "refacut" se potriveste cel mai bine contextului. Mai degraba, "modificat".
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    recomanzi PS Now unde platesti 49.99$ pe 3 luni ca sa joci in 720p la 30fps (si cu lag-ul de rigoare)... si in final nici nu ramai cu jocurile?!?
    Pe scurt, nu. Pentru cei care nu vor sa ramana cu jocurile, ci un deal bun pentru a le juca, recomand o luna care costa 20$. Sunt destul de scurte jocurile incat sa le poti termina intr-o luna mai libera. Lag-ul e insesizabil, nu am avut la jocurile pe care le-am jucat prin PS Now, pe US.

  11. #31 SP
    Junior Member yourwifemykidsx's Avatar
    e bine-venita colectia asta. si eu ma numar printre putinii care nu au jucat unchartedurile. doar 3 l-am jucat cand aveam ps3, insa 1 si 2 lipsa. am auzit multe lucruri bune de primele doua jocuri, iar al 3-lea pot eu sa confirm ca a fost bun.

  12. #32 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  13. #33 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Era interesant daca bagau si Golden Abyss de pe PsVita.

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai am inteles ca in CE vei primi si un PSV cu Golden Abyss preinstalat

  15. #35 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Cu siguranta CE-ul va costa ca si cum ar fi un bundle cu PsV.

  16. #36 SP
    Junior Member catalynu's Avatar
    Eu nu am jucat Uncharted pentru ca nu am avut PS3. Acum ca am PS4, 240 ron pentru trei jocuri pe care toata lumea le lauda cred ca e un pret corect.

  17. #37 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Daca vreti sa vedeti cum arata un remaster la care se vede lucrul depus, uitati-va la Halo 1 si 2. Credeti ca aceste Uncharted-uri o sa fie imbunatatite astfel? Ma indoiesc profund.
    Acum sunteti mari si tari cand imi dati citate din promisiunile developerilor dar parca am auzit si ras-auzit aceste povesti, sau va asteptati sa zica: "Pai am umblat un pic la joc, dar in general nu am modificat mare lucru din punct de vedere grafic"?
    DA, as dori sa cumpar jocurile Uncharted remasterizate dar prefer sa vad munca developerilor pe joc, nu doar un port 1080p si 60 fps (ca doar nu am ajuns sa fim PC master race, spume la gura cand nu avem 60 fps) cu inca zece poligoane si doua texturi in plus.
    Sigur, pentru cei care nu au jucat aceste capodopere merita acest bundle dar sa recunoastem, pana la un remaster decent mai este...

  18. #38 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Of,daca am ajuns sa ne indoim de Naughty Dogs...

  19. #39 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In primul rand, e vorba de Naughty Dog, nu Dogs cum am vazut ca majoritatea "fanilor" va numiti studio-ul preferat. In al doilea rand, as sublinia si eu ideea lui eNHajeL, slabe sanse sa faca altceva decat sa mareasca rezolutia. Eu inca sunt putin surprins sa vad cat de usor se fac toate porturile astea. Sony ne-a spus ca e imposibil backwards compatability, dar porturile astea arata ca o munca minima din partea developerilor ne permite sa rulam jocuri de PS3 fara probleme.

    V-as ruga pe cei care realizati ce se intampla in industria asta sa nu luati jocurile noi, luati-le SH. Nu veti gasi la lansare, dar cum sunt jocuri pe care le-ati jucat deja, ma indoiesc ca muriti de nerabdare sa le jucati din nou la super-mega rezolutie. Luand jocurile astea remaster HD collection etc la mana a doua, developerul nu primeste nimic iar numarul copiilor vandute e mai mic. Numiti-o boicotare daca doriti, dar e un comportament al studiourilor care ar trebui descurajat. Meritam jocuri noi la fiecare generatie noua.

  20. #40 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Man eu nu inteleg de ce atata suparare, remasterurile NU sunt facute de ND ei au alte proiecte de care se ocupa, unul dintre ele este U4 si atata timp cat aceste re-lansari remasterizate nu intarzie sau ingreuneaza munca producatorilor, nu vad unde este problema? Sunt foarte multi useri care nu au mai avut niciodata o consola sau au trecut de la xbox 360 si nu aveau posibilitatea sa joace unele dintre cele mai bune jocuri ale generatiei trecute.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Uncharted: The Nathan Drake Collection anuntat oficial By paunstefan in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 08-06-2015, 11:58
  2. De unde pot achzitiona Costum Nathan Drake? By szabi90 in forum Travel & Fashion
    Replies: 9 Last Post: 10-01-2014, 11:40
  3. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 23:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts